Edmontonas "Oilers" komanda piektdien izcīnīja pirmo uzvaru kādā no Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas mačiem kopš 2006. gada.

Rietumu konferences ceturtdaļfināla otrajā mačā "Oilers" savā laukumā ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pārspēja Sanhosē "Sharks", sērijā līdz četrām uzvarām panākot izlīdzinājumu 1-1.

Uzvarētāju sastāvā pa vārtiem šajā mačā guva regulārā čempionāta rezultatīvākais hokejists Konors Makdeivids un Zaks Kasjens, kuri abi izcēlās mazākumā. Savukārt "Oilers" vārtsargs Kems Telbots atvairīja visus 16 "Sharks" komandas metienus, tiekot pie savas karjerā pirmās "sausās" spēles Stenlija kausa izcīņā.

"Oilers" Stenlija kausa izcīņā nav spēlējusi kopš 2006. gada, kad tā aizkļuva līdz finālam, kur spraigā septiņu spēļu sērijā piekāpās Karolīnas "Hurricanes". Turpmākos desmit gadus titulētajam Edmontonas klubam, kas pēdējo gadu laikā piedzīvojis ievērojamu pārbūvi, sezonu nācās noslēgt jau pēc regulārā čempionāta.

Citā Rietumu konferences ceturtdaļfināla mačā Sentluisas "Blues" izbraukumā ar 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) pārspēja Minesotas "Wild", sērijā panākot jau 2-0.

Uzvaru viesiem divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām nodrošināja Džeidens Švarcs.

Savukārt Austrumu konferences ceturtdaļfinālā pie uzvaras arī otrajā mačā tikusi pašreizējā Stenlija kausa glabātāja Pitsburgas "Penguins", kas savā laukumā ar 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) pārspēja Kolumbusas "Blue Jackets".

Ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm šajā mačā izcēlās "Penguins" kapteinis Sidnijs Krosbijs, kamēr mājinieku vārtsargs Markam Andrē Flerī atvairīja 39 metienus.

Vēl vienā Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā Monreālas "Canadiens" savu skatītāju priekšā ar 4:3 (2:1, 0:2, 1:0, 1:0) pagarinājumā uzveica Ņujorkas "Rangers", sērijā panākot izlīdzinājumu 1-1.

Panākumu mājiniekiem šī mača 79.minūtē nodrošināja krievu uzbrucējs Aleksandrs Radulovs. Zīmīgi, ka Monreālas komanda šajā spēlē izglābās no zaudējuma, jo 18 sekundes līdz pamatlaika beigām izlīdzinājumu 3:3 panāca čehs Tomāšs Plekanecs.