Latvijas hokejists Ronalds Ķēniņš piektdien ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli kaldināja viņa pārstāvētās "Lausanne" vienības uzvaru Šveices čempionāta pirmajā mačā.

"Lausanne" pretinieku laukumā ar 5:1 (0:0, 2:1, 3:0) pārliecinoši apspēlēja "Fribourg-Gotteron" vienību.

Ķēniņš laukumā pavadīja 18 minūtes un 20 sekundes, kuru laikā viņš vienreiz meta pa pretinieku vārtiem, kā arī bloķēja vienu pretinieku metienu, spēli noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu plus viens.

Ķēniņam šajā mačā pietika ar vienu metienu, lai gūtu vārtus. To viņš paveica spēles otrajā trešdaļā, gūstot vienības otros vārtus, bet rezultatīvu piespēli latvietis atdeva trešajā komandas vārtu guvumā noslēdzošajā periodā.

Tikmēr vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā "Lugano" ar 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) savās mājās apspēlēja "Davos" vienību.

Merzļikins aizvadīja pilnu maču, ielaižot vienus vārtus un atvairot 18 pretinieku metienus.

Savukārt cita vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvētā Langnau "Tigers" 5:2 (1:2, 2:0, 2:0) uzveica Rapersvīles "Jona Lakers".

Arī Punnenovs vārtus sargāja visas 60 minūtes, atvairot 26 pretinieku metienus.

Pagājušajā sezonā par Šveices čempionāta uzvarētāju kļuva Cīrihes "Lions", kuru tobrīd pārstāvēja Ķēniņš. Finālsērijā "Lions" cīnījās pret Merzļikina pārstāvēto "Lugano", gūstot virsroku ar rezultātu 4-3. Ķēniņam tas bija trešais Šveices čempiona tituls.