Latvijas hokeja izlase ceturtdien, 5.maijā Pasaules čempionāta B apakšgrupas spēlē tikās ar Slovēnijas valstsvienību. Ļoti saspringtā spēlē Latvijas izlase spēja pierādīt savu pārākumu pār slovēņiem, uzvarot ar 3:1.

Foto galerija

Visu pirmo trešdaļu iniciatīva pilnībā piederēja Latvijas izlasei, kas nemitīgi apdraudēja slovēņu vārtus, taču pārāk bieži mūsējiem hokejistiem pietrūka veiksmes un precizitātes, noslēdzot uzbrukumus.

Tā jau pašā spēles sākumā divas lieliskas iespējas gūt vārtus no tuvas distances neizmantoja Jānis Sprukts.

Bija pagājušas 12 minūtes un 17 sekundes, kad Latvijas izlasei izdevās gūt pirmos un pagaidām vienīgos vārtus, kad pēc Jāņa Sprukta un Ģirta Ankipāna piespēlēm vārtus guva Mārtiņš Cipulis.

Pirmajā periodā Latvijas izlasē tika noraidīts Oļegs Sorokins, savukārt slovēņiem noraidīti tika Božans Zajcs, Roberts Cigļiņeckis, Edo Terglavs un Dežans Varls.

Otrajā trešdaļā slovēņi devās laukumā apņēmības pilni un jau no pirmajā sekundēm ņema iniciatīvu savās rokās. Slovēņi biežāk uzbruka Latvijas izlases vārtiem un kārtīgi pasvīst dabūja Artūrs Irbe.

Tomēr kādā no pretuzbrukumiem pēc Grigorija Penteļejeva un Aigara Ciprusa piespēlēm vārtus guva Atvars Tribuncovs.

Spēlei turpinoties, slovēņi palielināja spiedienu uz latvijas vārtiem, savukārt mūsējie aizsargi nesaprotamā kārtā ļāva slovēņiem izvērsties mūsu aizsardzības zonā. Slovēņu zubrukumi un metieni kļuva arvien bīstamāki, līdz spēles 32.minūtē pēc Artūra Irbes rupjas kļūdas vārtus guva Jurijs Golicičs. Jāatzīmē arī mūsu aizsargu "bezzobainā" darbība aizsardzībā šajā situācijā, kad Golicičs apslidoja apkārt vārtiem un izpildīja metienu, bet tajā laikā viņu nepacentās neviens traucēt.

Arī līdz perioda beigām noteikumus laukumā diktēja slovēņi, kamēr Latvijas hokejisti nespēja saprast viens otra piespēles un darbības.

Otrajā trešadaļā Latvijas izlasei tika noraidīti Grigorijs panteļejevs un Viktors Ignatjevs, slovēņiem - Dežans Varls.

Pēdējo trešdaļu Latvija uzsāka ļoti apņēmīgi, presingojot slovēņus visā laukumā. Slovēņi sāka nervozēt, un viņu nervozitāte izpaudās pārkāpumos, par ko viens pēc otra uz noraidīto soliņa sēdās vairāki Slovēnijas hokejisti.

Lai arī vienubrīd Latvijas izlase spēlēja pieci pret trim slovēņiem, tomēr Semjonova maiņa darbojās lēni un nekas no vairākuma realizācijas neizdevās.

Kad līdz spēles beigām bija atlikusi minūte un 19 sekundes, Slovēnijas izlasei laukumā devās sestais laukuma spēlētājs, nomainot vārtsargu. Visi slovēņu mēģinājumi gūt vārtus tika pārtraukti no mūsu aizsargu puses, bet 25 sekundes pirms spēles beigām, raidot ripu tukšos vārtos, punktu spēlei pielika Ģirts Ankipāns - 3:1!

Pēdējā trešdaļā uz noraidīto soliņa Latvijai sēdās Atvars tribuncovs, bet slovēņiem - divas reizes Roberts Cigļiņeckis un Božans Zajcs.

Latvijas izlasē par labāko tika atzīts Kārlis Skrastiņš, Slovēnijai - Gebers Glavičs.

Statistika

2005.gada 5.maijs.
"Olympic stadium", Insbruka, Austrija.

• Slovēnija - Latvija 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
  • Slovēnija: Glavičs (Hočevars); M. Rodmans - Ciglinečki, Varls - Jans - Kopitars; Zajcs - Reboļs, Zagars - Rozičs - Goličičs; Dervaričs - Robars, Kontrečs - Terglavs - Avgustiničs; D. Rodmans; Hafners; Sotlars; Sivičs.

Latvija: Irbe (Masaļskis); Saviels - Skrastiņš, Vasiļjevs - Cipruss - Panteļejevs; Sorokins - Tribuncovs, Tambijevs - Semjonovs - Ņiživijs; Laviņš - Ignatjevs, Cipulis - Sprukts - Ankipāns; Galviņš, Ziediņš - A. Širokovs - M. Rēdlihs; Macijevskis.

Vārtus guva: 12:17 Cipulis (Ankipāns, Sprukts, vair.) 0:1, 25:51 Tribuncovs (Panteļejevs, Cipruss) 0:2, 31:55 Goličičs 1:2, 59:35 Ankipāns (Ignatjevs, t.v.) 1:3.

Metieni pa vārtiem: 22:39 (5:15, 13:9, 4:15).

Vārtsargi: Gabers Glavičs (36/38, no 58:41 līdz 59:35 tukši vārti) - Artūrs Irbe (21/22).

Soda minūtes: 18:8 (8:2, 2:4, 8:2).

Tiesneši: Milans Minars, Romāns Pouzars, Miroslavs Haleckis.

Izvēlies tavuprāt labākos spēlētājus Slovēnijas un Latvijas izlasēs!

$t1=slovenija;$t2=latvija; include"$includes_dir/projects/hockey2004/bestplayer5.inc";?>