Otrdien, 10.maijā Pasaules hokeja čempionāta F apakšgrupas spēlē tikās Latvijas un Zviedrijas izlases. Latvija savā pēdējā šā čempionāta spēlē piedzīvoja sāpīgu sagrāvi - 1:9.

Foto galerija

Spēle sākās ar "aukstu dušu" Latvijai, kad 28.sekundē Niklass Kronvals guva spēles pirmos vārtus.

Pēc šāda spēles sākuma Latvijas izlase labu laiku nespēja atkopties, veidojot nesaprotamas kombinācijas pie zviedru vārtiem, kuras nebija kam noslēgt.

Uz perioda vidu, kad Latvija atguvās, sāka parādīties arī bīstami metieni un teicamas kombinācijas, taču neko no tā neizdevās realizēt, jo Henriks Lundkvists spēja tvert visus Latvijas hokejistu metienus.

Jāatzīmē Henrika Zeterberga bīstamais gājiens pie Irbes sargātajiem vārtiem, kad neviena nepiesegts viņš apslidoja ap vārtiem un no vārtu guvuma mūs glāba tas, ka Irbe bija piesedzis vārtu stūri, bet Zeterbergs nepacēla ripu gaisā.

Spēles 15.minūtē Daniels Alfredsons rezultātu dubultoja, kad kārtējo reizi neviena netraucēts viņš pārripināja ripu pāri Irbem, kas nekādi nespēja šo ripu tvert.

Pēc kāda laika Miķelim Rēdliham izdevās teicams izgājiens uz pretinieku vārtiem, taču Rēdlihu pievīla individuālā meistarība.

Kad periods jau tuvojās beigām, trešos vārtus Zviedrijai par labu guva Kristians Bekmens, padarot skaitu jau visai nepieklājīgu - 0:3.

Latvijai pirmajā periodā noraidīts tika Leonīds Tambijevs, Zviedrijai noraidīti tika Niklass Kronvals un Mikaels Samuelsons.

Arī otrā trešdaļa Latvijai sākās ar vārtu zaudējumu, kad izmantojot vairākumu, spēles 22.minūtē vārtus guva Tomass Rodins.

Jāatzīmē, ka otro trešdaļu Latvija sāka jau ar Edgaaru Masaļski vārtos.

Otrajā periodā Latvijas izlase, nespējot likt pretī zviedriem nekādus argumentus, spēlēja rupji, pelnot vienu noraidījumu pēc otra.

Arī piektos vārtus zviedri guva vairākumā, kad uz noraidīto soliņa sēdēja Oskars Bārtulis. Šo vairākumu ar trāpījumu Latvijas vārtos realizēja Magnuss Johansons.

Latvijas izlasei otrajā trešdaļā noraidīti tika Leonīds Tambijevs, Atvars Tribuncovs, Agris Saviels, Oskars Bārtulis un Viktors Ignatjevs, savukārt zviedriem - Henriks Sedins un Jorgens Jonsons.

Arī pēdējā trešdaļā Latvija ielaida ātros vārtus, kad 25.sekundē vārtus guva Jorgens Jonsons.

Tas pats Jonsons guva vēl vienus vārtus spēles 47.minūtē. 48.minūtē astotos vārtus Zviedrijai guva Peters Nordstrēms.

Spēles 51.minūtē pēc lieliska Miķeļa Rēdliha izgājiena un piespēles vienīgos vārtus Latvijai šajā spēlē guva Māris Ziediņš.

Punktu šai spēlei pielika Jonass Hoglunds, kas 53.minūtē panāca spēles galarezultātu - 9:1 Zviedrijas labā.

Latvijas izlasei pēdējā trešdaļā noraidīti tika Aleksejs Širokovs un Leonīds Tambijevs, Zviedrijai - Samuels Pālsons, Tomass Rodins un Džonatans Hedstrēms.

Šajā spēlē par labāko Latvijas izlasē tika atzīts Miķelis Rēdlihs, Zviedrijai - Henriks Zeterbergs.

Šajā čempionātā par Latvijas labāko vārtsargu tika atzīts Artūrs Irbe, aizsargu - Kārlis Skrastiņš, uzbrucēju - Aleksandrs Semjonovs.

Līdz ar to Latvijas izlasei dalība 2005.gada Pasaul;es hokeja čempionātā ir beigusies.

Statistika

2005.gada 10.maijs.
"Olympic stadium", Insbruka, Austrija.

• Zviedrija - Latvija 9:1 (3:0, 2:0, 4:1)
  • Latvija: Irbe (Masaļskis); Sorokins - Tribuncovs, Panteļejevs - Cipruss - A. Širokovs; Saviels - Skrastiņš, Tambijevs - Semjonovs - Ņiživijs; Laviņš - Ignatjevs, Cipulis - Sprukts - Ankipāns; Galviņš - Bārtulis, Ziediņš - Vasiļjevs - M. Rēdlihs.

Vārtus guva: 0:28 Kronvals (Palsons) 1:0, 14:47 Alfredsons 2:0, 19:15 Bakmans (Alfredsons, Hedstroms, vair.) 3:0, 21:05 Rodīns (Alfredsons, Zeterbergs, vair.) 4:0, 36:10 Johansons (Samuelsons, Zeterbergs, vair.) 5:0, 40:24 Jonsons (Johansons) 6:0, 46:41 Jonsons (Nordstrēms, Hoglunds) 7:0, 47:01 Nordstrēms (Hoglunds) 8:0, 50:04 Ziediņš (Rēdlihs, Galviņš) 8:1, 52:50 Hoglunds (vair.) 9:1.

Vārtsargi: Henriks Lundkvists - Artūrs Irbe (no 20:00 Masaļskis).

Soda minūtes: 14:16.

Metieni pa vārtiem: 23:10 (11:10, 12:2, 8:8).

Izvēlies tavuprāt labākos spēlētājus Zviedrijas un Latvijas izlasēs!

$t1=zviedrija;$t2=latvija; include"$includes_dir/projects/hockey2004/bestplayer5.inc";?>

• Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!