Zaudējumu pirmajā pārbaudes spēlē pirms 2011.gada pasaules hokeja čempionāta trešdien piedzīvoja Latvijas izlase, kas "Euro Hockey Challenge" turnīra spēlē Umeo ar 1:4 (0:2, 1:1, 0:1) piekāpās Zviedrijas valstsvienībai.

Latvijas vārtus mačā sargā Edgars Masaļskis, kurš atvairīja 37 metienus. Latvijas hokejisti pa pretinieku vārtiem izdarīja 22 metienus.

Zviedrijas labā sestajā minūtē vārtus vairākumā guva Minskas "Dinamo" aizsargs Davids Petrašeks. Pirmā perioda 18.minūtē zviedriem otros vārtus guva Antons Landers. Otrā perioda otrajā minūtē Kaspars Saulietis guva Latvijai pirmos vārtus, bet jau pēc minūtes Patriks Zakarsons atjaunoja zviedriem divu vārtu pārsvaru. Ceturtos vārtus zviedriem nepilnas piecas minūtes pirms mača beigām guva Martins Tornbergs.

1.periods

Pirmās trešdaļas otrajā minūtē Latvijas komandai bija reāla iespēja atklāt rezultātu, kad Juris Štāls izgāja divatā pret vienu Zviedrijas izlases hokejistu, taču Štāla piespēli Armandam Bērziņam pārtvēra mājinieku vārtsargs Marks Ovuja. Turpinājumā divu minūšu noraidīju saņēma Kaspars Saulietis un Zviedrijas izlasei vairākuma realizēšanai bija nepieciešamas tikai pāris sekundes, kad pēc Petrašeka metiena no zilās līnijas ripa pēc rikošeta ielidoja Latvijas komandas vārtos.

Pēc gūtajiem vārtiem mājinieki turpināja spēlēt ļoti aktīvi un izveidoja ļoti bīstamus momentus pie Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem, taču Latvijas vārtsargu zviedriem neizdevās pārspēt. Otrās trešdaļas vidū Latvijai bija iespēja izspēlēt skaitlisko vairākumu, tomēr tajā divu minūšu noraidījumu izpelnījās Roberts Jekimovs un rezultāts nemainījās.

Pirmās trešdaļas izskaņā Zviedrijas uzbrucējs Landers, saņemot piespēli Latvijas komandas vārtu priekšā, zibenīgi izdarīja metienu un palielināja rezultātu līdz 2:0. Atlikušajā laikā mājinieki izveidoja vēl vairākus bīstamus momentus, taču, pateicoties Masaļska veiksmīgai spēlei, rezultāts nemainījās.

2.periods

Otrās trešdaļas sākumā Latvijas komanda izveidoja bīstamu uzbrukumu, kad Andris Džeriņš iegāja Zviedrijas aizsardzības zonā un piespēlēja Robertam Bukartam, kurš nekavējoties izdarīja spēcīgu metienu pa vārtiem, taču Ovuja atvairīja šo spēcīgo raidījumu. Neilgi pēc tam Saulietis vienatnē ieslidoja mājinieku aizsardzības zonā un no laukuma stūra izdarīja metienu uz vārtiem, un ripa, neskatoties uz pietiekamo aso leņķi, ielidoja vārtu apakšējā stūrī.

Turpinājumā Latvija bija spiesta spēlēt mazākumā, kad divas soda minūtes saņēma Mārtiņš Jakovļevs. Šajā vairākumā Zviedrija veiksmīgi nostājās viesu komandas aizsardzības zonā un Zakrisons no vārtu priekšas ar spēcīgu metienu vārtu augšējā stūrī pārspēja Masaļski. Turpinājumā zviedri turpināja aktīvi uzbrukt, izdarot vairākus labus metienus pa Latvijas vārtiem, tomēr šajās epizodēs Masaļskis bija pārliecinošs. Otrās trešdaļas noslēgumā aktīvāki bija latvieši, kas izveidoja ļoti bīstamus momentus uz Zviedrijas izlases vārtiem, tomēr Ovuju pārspēt neizdevās.

3.periods

Mača pēdējo trešdaļu Latvija iesāka vairākumā, kurā izdevās nostāties pretinieku zonā un izveidot vairākus bīstamus momentus, taču lieliski vārtos turpināja darboties Ovuja. Mirkli pēc tam bīstams moments bija pie Zviedrijas vārtiem, kad Saulietis pārtvēra ripu mājinieku aizsardzības zonā un, apspēlēdams pretinieku, izdarīja spēcīgu metienu pa vārtiem, tomēr Ovuju pārspēt neizdevās. Trešās trešdaļas desmitajā minūtē Latvijai bija iespēja izspēlēt skaitlisko vairākumu, kurā lielisko individuālo meistarību nodemonstrēja Gints Meija, tomēr pārspēt Ovuju atkal neizdevās.

Spēles 56.minūtē Zviedrijas komandai izdevās ātrs pretuzbrukums, kuru ar precīzu metienu no vārtu priekšas noslēdza Tērnbergs, panākot jau 4:1. Uzreiz pēc zaudētajiem vārtiem viesiem bija iespēja izspēlēt vairākumu, taču arī šajā skaitliskajā pārsvarā vārtus latvieši neguva un piedzīvoja zaudējumu.

Par labāko spēlētāju Latvijas komandā atzina Masaļski, bet Zviedrijas komandā šo balvu izpelnījās Landers.

Abas komandas vēlreiz savā starpā tiksies 1.aprīlī, taču šo spēli televīzijā nebūs iespējams vērot.

Latvijas izlases sastāvs:

Vārtsargi: Edgars Masaļskis (Hantimansijska "Jugra"), Edgars Lūsiņš (Rīgas "Dinamo");
Aizsargi: Georgijs Pujacs (Novosibirskas "Sibirj"), Oskars Cibuļskis (Rīgas "Dinamo"), Kristaps Sotnieks (Rīga "Dinamo"), Māris Jass (Nižņekamska "Ņeftehimik"), Jānis Andersons (Rīga "Dinamo"), Alberts Iliško ("Nynäshamns IF', Zviedrija), Mārtiņš Jakovļevs (HK "Rīga"), Mārtiņš Porejs (HK "Rīga");
Uzbrucēji: Andris Džeriņš (Rīga "Dinamo"), Roberts Bukarts (Rīga "Dinamo"), Gints Meija (Rīga "Dinamo"), Mārtiņš Cipulis (Habarovskas "Amur"), Sergejs Pečura ("Kriļja Sovetov"), Roberts Jekimovs ("Jokipojat", Somija), Armands Bērziņš (HPK, Somija), Kaspars Saulietis (HPK, Somija), Juris Štāls (Rīga "Dinamo"), Raimonds Vilkoits (HK "Rīga"), Vitālijs Pavlovs ("Liepājas Metalurgs"), Ronalds Ķēniņš ("GC Küsnacht Lions", Šveice).

Zviedrijas izlases sastāvs:
vārtsargi - Mark Owuya ("Djurgardens IF", Zviedrija), Johan Gustafsson ("VIK Vasteras HC", Zviedrija)
aizsargi - Klas Dahlbeck ("Linkopings HC", Zviedrija), Mattias Ekholm ("Brynas IF", Zviedrija), Daniel Fernholm ("Dynamo Minsk", Baltkrievija), Henrik Tommernes ("Frolunda HC", Zviedrija), Oscar Eklund ("Djurgardens IF", Zviedrija), David Petrasek ("Dynamo Minsk", Baltkrievija), Staffan Kronwall ("Djurgardens IF", Zviedrija)
uzbrucēji - Bjorn Melin ("HC Fribourg-Gotteron", Šveice), Sebastian Karlsson ("Linkopings HC", Zviedrija), Pontus Petterstrom ("Linkopings HC", Zviedrija), Jesper Fasth (HV 71, Zviedrija), Patrik Zackrisson ("Linkopings HC", Zviedrija), Martin Thornberg (HV 71, Zviedrija), Niklas Persson ("Neftekhimik Nizhnekamsk", Krievija), Nicklas Lasu ("Frolunda HC", Zviedrija), Johan Larsson ("Brynas IF", Zviedrija), Jakob Silfverberg ("Brynas IF", Zviedrija), Daniel Brodin ("Djurgardens IF", Zviedrija), Daniel Widing ("Djurgardens IF", Zviedrija), Anton Lander ("Timra IK", Zviedrija).