Latvijas U-18 hokeja izlase svētdien Sočos pasaules čempionāta augstākās divīzijas turnīra spēlē piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas.

Trešajā mačā Latvijas hokejisti ar rezultātu 1:7 (0:4, 1:0, 0:3) piekāpās ASV vienaudžiem.

Spēli amerikāņi iesāka ļoti veiksmīgi, septiņās minūtēs gūstot divus vārtus, bet trešdaļu noslēdzot ar četru vārtu pārsvaru. Otrajā periodā Latvijas izlasei izdevās vienus vārtus atgūt, kad precīzi pēc Riharda Bukarta piespēles meta Georgs Golovkovs. Tie Latvijas izlasei bija pirmie vārti pasaules čempionātā.

Tomēr spēles gaita nemainījās, amerikāņi trešajā trešdaļā guva vēl trīs vārtus un svinēja pārliecinošu uzvaru.

Jau vēstīts, ka čempionāta pirmajās divās spēlēs latviešu hokejisti ar 0:7 zaudēja gan Somijai, gan Čehijai.

Augstākajā divīzijā sacenšas desmit komandas, kas sadalītas divās grupās pa piecām vienībām katrā. Pēc viena apļa turnīra katras apakšgrupas četras labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas turnīram, bet grupu pēdējo vietu ieguvēji cīnīsies par vietas saglabāšanu divīzijā.

Latvijas U-18 izlases sastāvs pasaules čempionātam:

Vārtsargi: Maksims Rešetņikovs (HK Juniors), Matīss Edmunds Kivlenieks (HS Rīga/Prizma), Kristaps Nazarovs (Richmond Generals, ASV);

Aizsargi: Toms Bernhards (HK Juniors), Ralfs Karelis (HK Juniors), Kristofers Bindulis (HK Juniors), Ģirts Zemītis (HK Juniors), Jānis Jaks (HK Rīga), Roberts Mamčics (Liepājas Metalurgs), Ralfs Grīnbergs (Liepājas Metalurgs).

Uzbrucēji: Rihards Bukarts (HK Rīga), Georgs Golovkovs (HK Rīga), Rūdolfs Maslovskis (HK Rīga), Bruno Birzītis (HK Rīga), Oskars Batņa (HK Juniors), Rūdolfs Pētersons (HK Juniors), Maksims Osipovs (HK Juniors), Rūdolfs Krieviņš (HK Juniors), Edgars Homjakovs (Liepājas Metalurgs), Olafs Aploks (Liepājas Metalurgs). Roberts Šmits (Selects Hockey Academy, ASV), Dāvis Zembergs (Boston Jr. Bandits, ASV), Haralds Egle (Portland Jr. Pirates, ASV).