Latvijas U-20 hokeja izlase ceturtdien pasaules čempionāta augstākās divīzijas spēlē ar rezultātu 2:7 (1:2, 1:3, 0:2) smagi zaudēja Šveices valstsvienībai.

Latvijas izlases labā ar vārtu guvumiem izcēlās Nikolajs Jeļisejevs un Artūrs Sevčenko, kamēr uzvarētājiem divas reizes ripu vārtos raidīja Maiks Kuncle.

Atgādinām, ka pirmajā spēlē Latvijas hokejisti ar rezultātu 1:5 piekāpās Somijas U-20 vienībai.

Pirmais periods

Jau mača otrajā minūtē Latvijas U-20 izlasei bija iespēja spēlēt vairākumā, un tajā Nikolajs Jeļisejevs pēc Edgara Siksnas un Artūra Kuzmenkova piespēlēm atklāja spēles rezultātu. Sestajā minūtē Latvijas vienība palika mazākumā, tomēr kopējiem spēkiem savus vārtus izdevās nosargāt. Tomēr 12.un 13.minūtē sekoja divi Latvijas noraidījumi pēc kārtas, paliekot divu vīru mazākumā, bet tad arī šveiciešu hokejists pārkāpa noteikumus.

Abām izlasēm spēlējot ar četriem laukuma spēlētājiem, Šveices komandai izdevās izlīdzināt rezultātu, kad precīzs bija Kristofs Bertšijs. Tikmēr Siksna perioda pēdējās minūtēs tika noraidīts, un pāris sekundes pēc Latvijas mazākuma Maiks Kuncle panāca 2:1 Šveices labā.

Otrais periods

Lai otrajā trešdaļā gūtu vārtus, Šveices izlasei vajadzēja tikai minūti un septiņas sekundes, ripu  Elvja Merzļikina sargātajā cietoksnī raidot Lukasam Balmelli (1:3). Divas minūtes vēlāk Artūrs Sevčenko pēc Siksnas un Edgara Kurmja piespēlēm Latvijas izlasei vienus vārtus atguva, bet turpinājumā Latvijas hokejisti neizmantoja divas iespējas vairākumā.

Perioda vidū šveicieši guva divus bezatbildes vārtus, precīzi metot Svenam Andrigeto un Sandro Zangeram. Atlikušajā trešdaļas laikā rezultāts vairs nemainījās un pēc diviem periodiem Latvija bija iedzinējos ar 2:5.

Trešais periods

Pirms pēdējām 20 minūtēm Latvijas U-20 izlases galvenais treneris Leonīds Tambijevs veica vārtsarga maiņu, un Merzļikina vietā vārtos stājās Ivars Punnenovs. Trešās trešdaļas turpinājumā komandas apmainījās ar noraidījumiem, tomēr 54.minūtē šveicietis Kuncle savai komandai panāca jau 6:2.

55.minūtē Latvijai bija vēl viena iespēja vairākumā, kura tā arī palika neizmantota, tomēr divas minūtes pirms mača beigām Alesio Bertagija savai komandai guva vēl vienu vārtus, panākot gala rezultātu 7:2.

Latvijas izlases hokejisti šajā mačā pa pretinieku vārtiem izdarīja 23 metienus, bet šveicieši izdarīja 39 metienus.

Pasaules čempionāta turpinājumā priekšsacīkstēs A grupā Latvija vēl tiksies Zviedriju (29.decembrī) un Čehiju (30.decembrī). Grupas trīs labākās komandas turpinās cīņu par medaļām, bet divas vājākās no kārtas apakšgrupas cīnīsies par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā.

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas U-20 izlase divas reizes sacentās ar Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandu "SKA-1946". Pirmajā spēlē ar 5:3 pārāki bija Latvijas hokejisti, bet otrajā ar 4:3 uzvarēja "SKA-1946". Savukārt pēdējā pārbaudes spēlē pagājušajā piektdienā Latvijas U-20 izlase ar 4:0 pieveica Latvijas klubu izlasi.

Latvijas U-20 hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātā:

Vārtsargi: Elvis Merzļikins (HC Lugano, Šveice), Ivars Punnenovs (Kloten Flyers), Vadims Miščuks (Liepājas Metalurgs);

Aizsargi: Edgars Siksna (Liepājas Metalurgs), Pauls Zvirbulis (HK Rīga), Krišs Lipsbergs (HK Rīga), Edmunds Augstkalns (HK Rīga), Patriks Škuratovs (HK Rīga), Rinalds Rosinskis (Prince George Cougars, WHL), Kristaps Nīmanis (Red Ducks, Somija);

Uzbrucēji: Nikolajs Jeļisejevs (HK Rīga), Rihards Bukarts (HK Rīga), Edgars Kurmis (HK Rīga), Andris Siksnis (HK Rīga), Artūrs Ševčenko (HK Rīga), Lauris Rancevs (HK Rīga), Artūrs Kuzmenkovs (Liepājas Metalurgs), Kārlis Ozoliņš (Liepājas Metalurgs), Toms Andersons (HC Bern), Teodors Bļugers (Minnesota St. Univ., NCAA), Roberts Lipsbergs (Seattle Thunderbirds, WHL), Edgars Kulda (Edmonton Oil Kings, WHL), Ņikita Jevpalovs (Blainville-Boisbriand, QMJHL),