Floridas "Panthers" čehu uzbrucējs Jaromirs Jāgrs ir kļuvis par trešo spēlētāju Nacionālās Hokeja līgas (NHL) vēsturē, kam izdevies gūt vairāk nekā vienus vārtus NHL 45 gadu vecumā, liecina statistika.

Pirms viņa šis panākums bijis pa spēkam tikai leģendārajiem Gordijam Hovam un Krisam Čeliosam.

Šai izturīgo veterānu sabiedrībai Jāgrs pietuvojās divas dienas pēc savas 45. dzimšanas dienas, februāra vidū, pēc spēles ar Anaheimas "Mighty Ducks", un papildināja vārtu statistiku arī pēdējā "Panthers" spēlē pret Karolīnas "Hurricanes", kad čehu vecmeistaram izdevās atklāt mača rezultātu, realizējot skaitlisko vairākumu, bet Floridas klubs uzvarēja tikai pagarinajumā ar 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, 1:0).

Par šo spēli Jāgrs gan nebija apmierināts, pārmetot saviem komandas biedriem atslābināšanos. "Mums ir jāatceras, ka nevar spēlēt tikai 20 minūtes," pēc mača izteicās Jāgrs. "Pirmajā periodā spēlējām labi, bet pēc kaut kāda iemesla dēļ aizmirsām, ka viss nebeidzas pēc 20 minūtēm. Mēs atdevām pretiniekam iniciatīvu, viņi sāka spēlēt labāk un labāk, un guva vārtus. Taču beigās paveicās mums."