"Rīgas" hokejisti trešdien otro reizi divu dienu laikā pārspēja Maskavas "Kriļja sovetov" komandu, tiekot pie otrās uzvaras šīs sezonas Krievijas Jaunatnes hokeja līgā (MHL).

"Rīga" vienība "Inbox.lv" ledus hallē, Piņķos, guva uzvaru ar 4:2 (1:0, 1:1, 2:1), savukārt otrdien Latvijas jaunie hokejisti svinēja vēl pārliecinošāku uzvaru ar 6:2.

Rezultātu cīņas septītajā minūtē atklāja Roberts Baranovskis, kurš aiz pretinieku vārtiem izcīnīja ripu, izslidoja vārtu priekšā un izdarīja precīzu metienu. Pirmajā periodā laukuma saimnieki divas reizes pārkāpa skaitlisko sastāvu, taču mazākumā nospēlēja droši.

Tikmēr otrā perioda vidū pārsvaru dubultoja Aleksejs Popovs, tomēr viesiem 19 sekundes pirms otrā pārtraukuma izdevās rezultātu samazināt līdz minimumam.

Līdzīga cīņa risinājās arī spēles pēdējā nogrieznī. Perioda sākumā Reinis Lejnieks panāca 3:1 "Rīgas" labā, taču 49. minūtē "Kriļja sovetov" guva otros vārtus. Punktu cīņai nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām pielija Renārs Kārkls, kurš guva laukuma saimnieku ceturtos vārtus.

Ziņots, ka otrdien "Rīga" guva pirmo uzvaru šajā sezonā, kuru bija sākusi ar desmit zaudējumiem. Otrdien teicamu spēli aizvadīja uzbrucējs Frenks Razgals, kurš guva "hat-trick".

Pirmajās desmit sezonas spēlēs komanda bija guvusi tikai vienu punktu, un tagad ar septiņiem punktiem 12 mačos tā ieņem 14. vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, apsteidzot Mitišču "Atlanti" vienību.

Tikmēr "Kriļja sovetov" ar 11 punktiem tikpat mačos ir Rietumu konferences 11. pozīcijā.

"Rīga" ar divām spēlēm pret "Kriļja sovetov" sāka sešu mājas spēļu sēriju.

"Rīgas" galvenais treneris šosezon ir Aleksandrs Ņiživijs, kurš iepriekš strādāja par Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandas Rīgas "Dinamo" galvenā trenera palīgu. Tagad viņš samainījies vietām ar "Rīgas" iepriekšējo vadītāju Ronaldu Ozoliņu, kurš kļuvis par Normunda Sējēja asistentu "Dinamo".

Gatavojoties jaunajai Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) sezonai, "Rīga" piedalījās pārbaudes turnīrā Čerepovecā, kur izcīnīja vienu uzvaru piecās spēlēs, bet kopējā vārtu attiecība šajā turnīrā Latvijas jaunajiem hokejistiem bija 6:26. Tikmēr vēl vienā pārbaudes cīņā savās mājās ar 2:0 tika uzveikta Sanktpēterburgas SKA-1946 komanda.

Savukārt augusta izskaņā "Rīga" piedalījās Pasaules kausa izcīņā jauniešu klubu komandām, kur piecās spēlēs izcīnīja divas uzvaras un noslēgumā ierindojās piektajā vietā.

"Rīga" pagājušās sezonas MHL regulārajā čempionātā Rietumu konferences Ziemeļrietumu divīzijas kopvērtējumā ieņēma sesto vietu starp astoņām komandām, "play-off" turnīram nekvalificējoties.

Pirms tam piecas sezonas pēc kārtas "Rīgas" komanda spēja sasniegt izslēgšanas turnīru.

Jaunajā MHL sezonā līgā spēlē 31 komanda no Krievijas, Kazahstānas un Latvijas. Spēlējot vienīgi ar Rietumu konferences komandām, "Rīgas" hokejisti regulārajā čempionātā aizvadīs 56 spēles.