Zviedrijas hokeja izlase trešdien Kanādā notiekošajā Pasaules kausa izcīņā nodrošināja iekļūšanu pusfinālā.

Zviedrija gan trešdienas B apakšgrupas mačā ar 3:4 (2:3, 0:0, 1:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Ziemeļamerikas U-23 izlasei, taču iegūtais punkts ļāva komandai sasniegt pusfinālu.

Ziemeļamerikas hokejisti šo maču sāka ļoti aktīvi, jo jau 30.sekundē viņi pēc Ostona Metjūza rezultatīvā uzbrukuma izvirzījās vadībā. 26 sekundes vēlāk Džonijs Gudro pamanījās nerealizēt soda metienu, bet, kad spēlē bija aizritējušas tikai viena minūte un 35 sekundes, Vinss Tročeks panāca jau 2:0.

Mača devītajā minūtē Filips Forsbergs pretuzbrukumā vienus vārtus atguva, tomēr dažas minūtes vēlāk Gudro atjaunoja divu vārtu pārsvaru par labu Ziemeļamerikas komandai. Zviedrijas hokejisti gan nedomāja salūst, jo 17. minūtē Niklass Bekstrēms vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Šī mača sākums bija ļoti rezultatīvs, taču turpinājums nesekoja, jo otrajā trešdaļā nespēja izcelties neviena no izlasēm. Zviedrijas izlasei neizšķirtu panākt izdevās dueļa 46. minūtē, izceļoties Patrikam Berglundam.

Pamatlaikā vārti vairs netika gūti, bet pagarinājumā, kurā komandas spēlēja formātā trīs pret trīs, bija ļoti aktīvs un aizraujošs hokejs ar ļoti daudz vārtu gūšanas iespējām. Papildlaika izskaņā veiksmīgāki izrādījās Ziemeļamerikas jaunie hokejisti, kuriem uzvaras vārtus guva Neitans Makinons.

B apakšgrupas kopvērtējumā uzvaru ar trīs spēlēs iegūtiem pieciem punktiem nodrošināja Zviedrija, kamēr četrus punktus ieguva Ziemeļamerikas komanda. Pie diviem punktiem divās spēlēs tikusi Krievija, ko vada Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, kamēr bez punktiem ir Somija.

Krievija vietu pusfinālā nodrošinās, ja ceturtdien uzvarēs Somiju. Tad tai būs vienāds punktu skaits ar Ziemeļameriku, taču savstarpējā cīņā uzvaru guva tieši krievi.

Vēlāk trešdien cīņu par pirmo vietu A apakšgrupā aizvadīs mājiniece Kanāda un Eiropas komanda.

A apakšgrupā līderēm Kanādai un Eiropai ir pa četriem punktiem, kamēr viens ir Čehijai, bet pie punktiem nav tikusi ASV valstsvienība.

Pasaules kauss hokejā norisināsies līdz 1. oktobrim.

Pasaules kausa sacensības hokejā pirmoreiz risinājās 1996. gadā, kad tās tika ieviestas kā leģendārā Kanādas kausa izcīņas aizstājējas. Togad kausu izcīnīja ASV izlase, bet otro reizi turnīrs tika rīkots 2004. gadā, kad laurus plūca Kanādas hokejisti.

Iepriekšējā turnīrā 2004. gadā astoņas komandas piedalījās spēlēs septiņās pilsētās Ziemeļamerikā un Eiropā, panākumu svinot Kanādai.