Latvijas hokeja izlase otrdien, 24. maijā, ar minimālu zaudējumu nosēdza savu dalību 2022. gada pasaules čempionātā, Tamperes grupas noslēgumā ar 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) piekāpjoties Zviedrijas valstsvienībai.

Zviedrija ir viena no rezultatīvākajām komandām turnīrā un Tamperes grupā uzvarēja sešas no septiņām cīņām, tomēr Latvijas izlases vārtsargu Artūru Šilovu skandināviem izdevās pārspēt tikai vienu reizi.

Latvijas izlasei, lai saglabātu izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, vajadzēja uzvarēt pamatlaikā, kā arī cerēt uz Norvēģijas uzvaru pār ASV. Latvijas izlase pasaules čempionātu noslēdza B apakšgrupas piektajā pozīcijā, septiņās spēlēs izcīnot astoņus punktus. Savukārt Zviedrija ar šo uzvaru nodrošināja sev vismaz otro vietu grupā.

Zviedrijai uzvaru nodrošināja Viljams Nīlanders, kurš spēles 35. minūtē vairākumā pārspēja Šilovu ar plaukstas metienu.