ASV hokeja izlase otrdien savā pēdējā 2021. gada pasaules čempionāta apakšgrupas spēlē pieveica grupas pastarīti Itālijas vienību, nodrošinot sev pirmo vietu B apakšgrupā.

ASV hokejisti pretiniekus pārspēja ar rezultātu 4:2 (3:0, 1:1, 0:1), lielāko daļu spēles aizvadot pietiekami mierīgā tempā. Paralēli notikušajā spēle starp Čehijas un Slovākijas izlasēm, kurā pārliecinoši uzvarēja čehi, tika noskaidrots, ka ceturtdaļfinālā ASV tiksies ar A apakšgrupas ceturtās vietas īpašnieci Slovākijas izlasi.

Amerikāņi, kuriem pirmo vietu grupā sagādātu uzvara pamatlaikā, savu pārsvaru izveidoja pietiekami ātri, pirmo 11 minūšu laikā divreiz izceļoties Kevinam Labankam. Savukārt perioda izskaņā efektīgi vārtus guva Konors Garlands.

Tieši pirmajā periodā bija vērojama ASV izlases lielākā atdeve, amerikāņiem izpildot krietni vairāk metienu nekā Itālijas izlasei (19 pret diviem).

Tiesa, neveiksmīgu spēli vārtos aizvadīja Džeiks Otindžers, kurš otrā perioda ievadā neatvairīja pietiekami tveramu Lukas Frigo metienu. Garlands uz to atbildēja ar vēl vieniem vārtiem, bet Stefano Džiljati trešajā periodā arī pārspēja Otindžeru, diezgan neparocīgā situācijā negaidīti raidot ripu Otindžeram starp kājsargiem.

Itālijas hokejisti līdz pat pēdējām minūtēm centās cīnīties pret spēcīgo pretinieku, tomēr ASV hokeja izlase, brīžiem pat spēlējot bezrūpīgi, spēja saglabāt savu pārsvaru.

Itālijas izlase no turnīra atvadās ar nulle punktiem septiņās spēlēs, bet no elites divīzijas neizkritīs, jo šogad nenotiek zemāku divīziju čempionāti. ASV hokejisti var jau sākt gatavoties ceturtdien gaidāmajai ceturtdaļfināla spēlei pret Slovākijas izlasi.

Itālija – ASV 2:4 (0:3, 1:1, 1:0)
Vārtu guvēji: Luka Frigo (21:01 min.), Stefano Džiljati (46:33 min.) – Kevins Labanks (6:54 min.), Kevins Labanks (10:33 min.), Konors Garlands (19:46 min.), Konors Garlands (29:54 min.)
Metieni pa vārtiem: 11 (2+5+4) – 43 (19+10+14)
Soda minūtes: 4 – 6

$duelID=1411;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>