ASV hokeja izlase ceturtdien daļēji negaidīti pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā pieveica Šveices hokejistus, kuri savā apakšgrupā bija uzvarējuši visās spēlēs.

ASV hokejisti Šveices hokeja izlasi pārspēja ar rezultātu 3:0 (2:0, 0:0, 1:0). Uzvarētāju labā divus vārtus guva Bens Maierss, bet visus 33 metienus atvairīja Džeremijs Sveimans, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās.

Amerikāņi pusfinālā spēkosies ar Somijas hokeja izlasi, bet otrajā pusfinālā tiksies Čehijas un Kanādas hokejisti.

Abas komandas teju visu spēli aizvadīja augstā tempā, kas pirmajā periodā liedza vienībām veidot daudz vārtu gūšanas iespēju. Amerikāņi vadībā izvirzījās, pateicoties vienīgajam vairākumam visas spēles gaitā. Vārtu guvums gan bija daļēja nejaušība, jo Maierss, izslidojot vārtu priekšā, pazaudēja ripu, kura atsitās pret Kalvina Tirkaufa slidu un nonāca Leonardo Dženoni sargātajos vārtos.

Savukārt otrie vārti bija vēl lielāks negadījums. Dženoni pameta savus vārtus, bet neizsita ripu Ādamam Godetam, kurš pēkšņi tika pie iespējas to raidīt tukšā Šveices izlases cietoksnī – rezultāts 0:2.

Amerikāņi otrajā periodā neizmantoja divus izgājienus, bet kopumā periods nesagādāja daudz saspringtu brīžu. Komandas ar augstu presingu liedza pretiniekiem brīvi uzbrukt. Tomēr perioda beigu pusē šveiciešiem bija jūtams pārsvars un arī skaitliskais vairākums, kas gan palika neizmantots.

Šveices izlases centieni uzbrukt pēdējo 20 minūšu laikā mazliet noplaka, amerikāņiem ļoti precīzi aizstāvoties. Piecas minūtes pirms spēles beigām turklāt notika vien pretējais – amerikāņi ātri izkārtoja pretuzbrukumu, kuru pēc lieliskas Kārsona Kulmena piespēles noslēdza Maierss.

Iedzinēju galvenais treneris Patriks Fišers tūlīt pat pārgāja uz spēli ar sešiem laukuma spēlētājiem. Taču šveicieši pretinieku vārtus nopietni apdraudēja vien pāris reizes, kamēr ASV izlase vairākkārt raidīja ripu tieši garām tukšajam "cietoksnim".

Šveice – ASV 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Vārtu guvēji: - – Bens Maierss (11:59 min., vair.), Ādams Godets (16:42 min.), Bens Maierss (54:06 min.)
Metieni pa vārtiem: 33 (4+17+12) – 22 (12+6+4)
Soda minūtes: 2 (2+0+0) – 4 (0+4+0)