ASV hokeja izlase svētdien pārliecinoši izcīnīja 2021. gada pasaules čempionāta bronzas medaļas, jau otrajā trešdaļā gūstot vērienīgu pārsvaru pret Vācijas valstsvienību.

ASV hokejisti "Arēnā Rīga" notiekošajā bronzas spēlē uzvarēja ar rezultātu 6:1 (1:0, 4:0, 1:1). Tādējādi amerikāņi jau ceturto reizi pēdējo astoņu čempionātu laikā izcīnījuši bronzas godalgas, bet Vācijas hokeja izlase kopš 1953. gada pie medaļām joprojām nav tikusi.

Vācijas izlase jau pirmajā spēles minūtē tika pie iespējas četras minūtes spēlēt vairākumā. Taču to savā labā izmantoja tieši amerikāņi, aizsargam Kristianam Volaninam mazākuma pēdējās sekundēs uzsākot solo gājienu, kuru viņš noslēdza ar precīzu metienu pret vārtsargu Fēliksu Brikmanu. Vācieši turpināja ievērojami vairāk kontrolēt ripu, taču ASV izlase vien sagaidīja iespējas pretuzbrukumiem, vairākas reizes tiekot pie labiem vārtu gūšanas momentiem.

Vadzis lūza otrajā periodā, kad amerikāņi sešu minūšu laikā guva četrus vārtus. Konors Garlands vārtus guva ar atkārtotu metienu, Džeks Drurijs izcēlās pretuzbrukumā, bet Džeisons Robertsons un Trevors Mūrs meta precīzi skaitliskajā vairākumā, ASV izlasei ar apskaužamu pārliecību realizējot teju katru vārtu gūšanas iespēju.

Vāciešiem pēdējo iespēju izglābties uzdāvināja Saša Hmeļevskis, kurš par nepareizu spēka paņēmienu izpelnījās 5+20 soda minūtes. Amerikāņi turklāt tūlīt pat palika trijatā, bet Vācijas izlase piecu minūšu laikā vārtus tā arī neguva, rezultātam pēc otrās trešdaļas esot 5:0.

Pēdējā trešdaļa aizritēja ievērojami zemākā tempā, ASV izlasei saglabājot sev derīgo rezultātu, bet vāciešiem šķietami samierinoties ar likteni. Abas komandas pa reizei guva vārtus, "sausā" nepaliekot arī Kalam Pītersenam, bet spēlei noslēdzoties 6:1.

Pulksten 20.15 aizritēs pēdējā 2021. gada pasaules čempionāta spēle, Somijas un Kanādas izlasēm sacenšoties finālā.

$duelID=1431;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>