ASV hokejistiem izcila metienu realizācija ļauj bronzas spēlē sakaut Vāciju

ASV hokeja izlase svētdien pārliecinoši izcīnīja 2021. gada pasaules čempionāta bronzas medaļas, jau otrajā trešdaļā gūstot vērienīgu pārsvaru pret Vācijas valstsvienību.

ASV hokejisti "Arēnā Rīga" notiekošajā bronzas spēlē uzvarēja ar rezultātu 6:1 (1:0, 4:0, 1:1). Tādējādi amerikāņi jau ceturto reizi pēdējo astoņu čempionātu laikā izcīnījuši bronzas godalgas, bet Vācijas hokeja izlase kopš 1953. gada pie medaļām joprojām nav tikusi.

Vācijas izlase jau pirmajā spēles minūtē tika pie iespējas četras minūtes spēlēt vairākumā. Taču to savā labā izmantoja tieši amerikāņi, aizsargam Kristianam Volaninam mazākuma pēdējās sekundēs uzsākot solo gājienu, kuru viņš noslēdza ar precīzu metienu pret vārtsargu Fēliksu Brikmanu. Vācieši turpināja ievērojami vairāk kontrolēt ripu, taču ASV izlase vien sagaidīja iespējas pretuzbrukumiem, vairākas reizes tiekot pie labiem vārtu gūšanas momentiem.

Vadzis lūza otrajā periodā, kad amerikāņi sešu minūšu laikā guva četrus vārtus. Konors Garlands vārtus guva ar atkārtotu metienu, Džeks Drurijs izcēlās pretuzbrukumā, bet Džeisons Robertsons un Trevors Mūrs meta precīzi skaitliskajā vairākumā, ASV izlasei ar apskaužamu pārliecību realizējot teju katru vārtu gūšanas iespēju.

Vāciešiem pēdējo iespēju izglābties uzdāvināja Saša Hmeļevskis, kurš par nepareizu spēka paņēmienu izpelnījās 5+20 soda minūtes. Amerikāņi turklāt tūlīt pat palika trijatā, bet Vācijas izlase piecu minūšu laikā vārtus tā arī neguva, rezultātam pēc otrās trešdaļas esot 5:0.

Pēdējā trešdaļa aizritēja ievērojami zemākā tempā, ASV izlasei saglabājot sev derīgo rezultātu, bet vāciešiem šķietami samierinoties ar likteni. Abas komandas pa reizei guva vārtus, "sausā" nepaliekot arī Kalam Pītersenam, bet spēlei noslēdzoties 6:1.

Pulksten 20.15 aizritēs pēdējā 2021. gada pasaules čempionāta spēle, Somijas un Kanādas izlasēm sacenšoties finālā.

Pasaules čempionāts hokejā, spēle par 3. vietu. ASV – Vācija
ASV – Vācija 6:1 (1:0, 4:0, 1:1). Spēle noslēgusies!Amerikāņi atkal izcīnījuši bronzas medaļas!
59:51 min. Vācijas izlase deviņas sekundes spēlēs vairākumāASV izlase vēl pamanās nopelnīt pārkāpumu par sešiem laukuma spēlētājiem vienlaikus.
Divas minūtes pamatlaikā. Laukumā jau notiek lēna slidināšanās.
Tagad jau Blakvela un Eizenšmida saķeršanās sagādā abiem pa divām minūtēm.
Spēles liktenis jau sen kā izšķirts, bet asumi tikai pieaug. Šķiet, ka hokejisti mazliet noguruši viens no otra.
Donato pārāk tuvu pielien vārtiem, par ko izpelnās paslēptu sitienu ar elkoni no Kastnera puses. Abi karstgalvji uzsāk konfliktu un tiek noraidīti uz divām minūtēm.
51:21 min. ASV izlase spēlēs vairākumāVēlreiz noraidījumu izpelnās Holcers.
49:53 min. ASV – Vācija 6:1 Amerikāņi tūlīt pat atbild! Neviens vārtu priekšā nepatraucē Donato, kurš vienkāršā situācijā pielabo Klendeninga metienu.
Mūrs trāpa pa vārtu stabu! Spēle gan norit diezgan mierīgā gaisotnē. Abas komandas šķietami gaida spēles izskaņu.
49:28 min. ASV – Vācija 5:1. Pirmie vārti arī vāciešiem!Pītersens tomēr nepaliks "sausā". Savā otrajā spēlē turnīrā pirmos vārtus gūst Bitners.
Tobiass Rīders aizbēg ātrajā uzbrukumā, bet atzīmējas ar pārāk vienkāršu metienu. Pamatlaikā vēl 12 minūtes.
Vācijas izlase arī atbild ar ne pārāk pārliecinošu spēli vairākumā.
44:28 min. Vācijas izlase spēlēs vairākumāMakijs ripu izraida ārpus laukuma.
Vairākums netiek izmantots.
Iespējams, arī amerikāņi jau mazliet ir atslābuši. Šķiet, ka tieši tas vairāk bijis pie vainas nespējā ar piespēlēm izkārtot sev vietu zonā.
41:38 min. ASV izlase spēlēs vairākumāHolcers nevajadzīgi asi un atklāti nospēlēja pret Robertsonu. Viegli saskatāms pārkāpums.
ASV – Vācija 5:0 (1:0, 4:0). Sākusies trešā trešdaļa!
ASV – Vācija 5:0 (1:0, 4:0). Noslēgusies otrā trešdaļa!Vācieši pēdējā perioda minūtē vēl reizi tiek piespiesti savā zonā.
Četratā vairākums rit tāpat kā iepriekš. Nostāšanās zonā ir pārāk smags uzdevums vāciešiem.
ASV izlase iztur lielo mazākumu. Jāsaka, ka vācieši tomēr nospēlēja pārāk pasīvi. Vien vairākuma izskaņā vairāki uzbrucēji pielien pie Pītersena vārtiem, bet viņš spēj ripu piespiest.
Kaut kas turpina allaž pietrūkt. Plahta izcili izpilda diagonālo piespēli Pfēderlam, bet, kamēr hokejists apstrādā ripu, Pītersens paspēj pārvietoties vārtos.
Vācieši ilgi saspēlējas, ik pa laikam aizsargiem metot, neapstādinot ripu. Pagaidām visi trīs metieni nav bijuši precīzi.
33:21 min. Vācijas izlase spēlēs piecatā pret trijiemBlakvels neveiksmīgi paklupina pretinieku neitrālajā zonā. Vāciešiem dota izcila iespēja!
32:31 min. Vācijas izlase spēlēs vairākumā.Donato asi nospēlēja pret Vāgneru, kurš sadūrās ar laukuma apmali. Amerikānim piešķirtas 5+20 minūtes.
31:53 min. ASV izlase spēlēs vairākumāNikolass Krēmers vārtu priekšā nogāž Vaidmenu, kurš šķietami pat īsti neņem ļaunā. Tomēr soģi epizodi vērtē skrupulozi.
32:15 min. ASV – Vācija 5:0 Millers ar roku bloķē metienu un nokrīt uz ledus. Vācieši paliek trijatā, ko izmanto Mūrs, ar diviem atkārtotiem metieniem pēc kārtas pārspējot Brikmanu. Vācijas izlase izskatās pamatīgi "saplīsusi".
31:35 min. ASV – Vācija 4:0. Amerikāņi uzreiz izmanto vairākumuPāris iespējas neizmanto Garlands, bet tad vārtus gūst Robertsons, kurš ripu ar spēcīgu raidījumu met virs Brikmana tvērājcimda.
30:46 min. ASV izlase spēlēs vairākumāJau pēc vairākuma izskaņas cīņā pie apmales pārāk agresīvi nospēlē Plahta.
Vāciešiem vairākās epizodēs pietrūkst viena precīza piespēle. Tomēr vairākuma izskaņā Kahuns ar individuālu darbību norībina amerikāņu vārtu stabu.
Nēbelss zaudē divcīņu pret Robinsonu, kurš bīstami uzmet mazākumā. Joprojām bīstamāki ir amerikāņi, lai gan viņi mazāk spēlē ar ripu.
28:27 min. Vācijas izlase spēlēs vairākumāĻoti laba iespēja vāciešiem noturēties spēlē. Rūnijs sodīts par klupināšanu.
28:05 min. ASV – Vācija 3:0ASV pamatīgi nākas pacīnīties aizsardzībā pret vāciešiem, kuri tiek pie ļoti labas vārtu gūšanas iespējas. Taču amerikāņi ar pēdējiem spēkiem aizslido ātrajā uzbrukumā. Hmeļevskis ļoti labi piesaista aizsarga uzmanību, bet atstāj ripu pa metienam Džekam Drurijam.
26:27 min. ASV – Vācija 2:0Klasisks amerikāņu vārtu guvums. No zilās līnijas met Robertsons, vārtu priekšā cīnās Mūrs, bet Brikmanam sanāk ripu atsist tieši pa metienam Garlandam, kuram jau sestais precīzais raidījums čempionātā. Teorētiski vēl var panākt Mandžapani un Kirku, kuriem pa septiņiem
Vēlreiz vācieši iekrīt, amerikāņiem aizskrienot ātrajā uzbrukumā! Hmeļevska metienu no tuvas distances atvaira Brikmans. Uzbrucējs, iespējams, pieslidoja vārtiem par tuvu.
"Trīs pret divi" ātrais uzbrukums. Ripu pēc Garlanda metienu tvērājcimdā ķer Brikmans.
ASV – Vācija 1:0. Sākusies otrā trešdaļa!
ASV – Vācija 1:0. Noslēgusies pirmā trešdaļa.Vācijas izlase it kā vairāk gan metusi pa vārtiem, gan kontrolējusi ripu. Taču spēles iniciatīva uz perioda beigām vairāk jau piederēja ASV hokejistiem, kuri turklāt ļoti pārliecinoši spēlēja arī nosacītā otrā numura lomā.
Vācijas izlase kādas 40 sekundes it kā pavada ASV komandas zonā, bet viss laiks tiek pavadīts, cīnoties pret amerikāņu aktīvo spēli aizsardzībā. Tā nav pirmā šāda reize spēlē. Turklāt amerikāņiem pārejot uzbrukumā, vācieši nepareizajā brīdī nomainās. Ceturtais virknējums uzbrūk četratā pret diviem vāciešiem, bet Boila metiens tiek atvairīts.
Amerikāņi turklāt uzbrūk krietni bīstamāk. Atkal izceļas Garlands, kurš ar māņkustību rāda, ka dos piespēli, bet aizslido pats, apspēlējot divus pretiniekus. Pēc viņa piespēles garām met Mūrs. Vācijas izlase ilgāk nekā minūti iesprūdusi savā zonā.
ASV hokejisti izlīdzinājuši spēles ritējumu. Temps pagaidām nav pārāk augsts.
Garlands un Robertsons sagādā saspringtus brīžus pie Vācijas izlases vārtiem. Brikmans tiek galā ar metieniem no tuvas distances.
Vācijas izlase izpildījusi jau septiņus metienus! To vērts uzsvērt, jo amerikāņiem pagaidām pieticis ar vienīgo raidījumu pa Brikmana vārtiem.
Vairākums gan tāpat ļāvis Vācijas izlasei uzņemties virsroku, vairāk kontrolējot ripu.
5:02 min. ASV – Vācija 1:0. Vārti!Vairākuma izskaņā Plahta izpilda pirmo bīstamo metienu, tomēr tūlīt pat kopā ar Zaideru ātrajā uzbrukumā palaiž Kristianu Volaninu. ASV izlases aizsargs meistarīgi arī apspēlē Brikmanu, gūstot pirmos vārtus spēlē.
Vien otrās minūtes izskaņā vācieši pa īstam nostājas pretinieku zonā. Amerikāņi gan precīzi un kompakti aizstāvas, vāciešu nepielaižot pie laba metiena.
0:58 min. Vācijas izlase spēlēs vairākumaJau pirmā vāciešu nostāšanās pretinieku zonā noslēdzas ar pārkāpumu. Robertsons nejauši, bet precīzi trāpīja pretiniekam ar nūju pa seju. Turklāt hokejists sodīts ar 2+2 minūtēm. Eizenšmidam uz soliņa tiek aprūpēts asiņojošs deguns.
ASV – Vācija 0:0. Spēle sākusies!
Abu komandu sastāvi.
ASV izlasei savainojuma dēļ joprojām nevar palīdzēt Džastins Abdelkaders. Tātad arī čempionāta noslēdzošajā spēlē pieredzējušais hokejists nepiedalīsies.
Savstarpējā apakšgrupas spēlē komandas spēkojās līdzvērtīgi, bet ar 2:0 uzvarēja ASV hokejisti.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/vacijas-izlasei-sausais-zaudejums-pret-asv-liedz-attalinaties-no-latvijas.d?id=53252393
ASV hokeja izlasei uzvara šīs dienas spēlē ļautu ceturto reizi kopš 2013. gada izcīnīt bronzas medaļas. Savukārt vāciešiem čempionāta mūsdienu ērā pie medaļām vispār nav sanācis tikt. Vācijas izlase godalgas kaklā pēdējo reizi kāra 1953. gadā.