ASV hokeja izlase otrdien ar uzvaru noslēdza dalību pasaules čempionāta B apakšgrupā, pirms gaidāmā ceturtdaļfināla mača ar Šveices valstsvienību pārspējot Norvēģijas hokejistus.

ASV hokejisti pretiniekus uzvarēja ar rezultātu 4:2 (2:0, 1:1, 1:1).

Jau pirms spēles bija zināms, ka abas komandas šajā mačā cīnās vien par formalitātēm. Latvijas izlasei zaudējot Zviedrijai, ASV valstsvienībai bija garantēta ceturtā vieta grupā. Savukārt Norvēģija varēja vien pakāpties uz augstāku vietu kopvērtējumā, bet zaudējuma dēļ čempionātu noslēdza 13. vietā.

ASV izlasi ceturtdien sagaida ceturtdaļfināla kārtas spēles ar A grupas uzvarētāju Šveici, kas otrdien "bullīšos" pārspēja Vācijas izlasi.

Spēle iesākās diezgan miegaini, ko savā labā izmantoja amerikāņi. Mača ceturtajā minūtē Raiens Hartmans atklāja rezultātu, bet Metjū Boldijs astotajā minūtē negaidīti vienkārši ar plaukstas metienu panāca rezultātu 2:0.

Amerikāņi brīžiem neliedza arī norvēģiem izpausties. Turklāt Lūks Hjūzs otrā perioda ievadā pieļāva rupju kļūdu neitrālajā zonā, ļaujot Andreasam Martinsenam izgājienā pārspēt vārtsargu Strausu Mannu. Bens Maijerss perioda gaitā skaistā ātrajā uzbrukumā gan atjaunoja divu vārtu pārsvaru (3:1).

Noslēdzošo 20 minūšu laikā norvēģi centās izraut papildlaiku. Perioda otrajā minūtē Daniels Roksets no asa leņķa samazināja deficītu (3:2), taču citas vārtu gūšanas iespējas Norvēģijas izlase tā arī neizmantoja. Pamatlaika izskaņā Šons Farels ripu jau raidīja tukšos vārtos, norvēģiem spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem.

ASV – Norvēģija 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Vārtu guvēji: Raiens Hartmans (3:45 min.), Metjū Boldijs (7:20 min.), Bens Maijerss (28:05 min.), Šons Farels (59:21 min., t.v.) – Andreass Martinsens (22:43 min.), Daniels Roksets (41:59 min.)
Metieni pa vārtiem: 37 (14+13+10) – 23 (9+8+6)
Soda minūtes: 4 (2+0+2) – 4 (0+2+2)