Austrijas hokeja izlase otrdien ļoti negaidīti pasaules čempionāta spēlē pārspēja Čehijas valstsvienību, piesakoties uz vienu no vietām B apakšgrupas labāko četriniekā.

Austrijas hokejisti Čehijas hokeja izlasi pārspēja pēcspēles metienos, mačā uzvarot ar rezultātu 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 1:0).

Pamatlaika noslēdzošajā minūtē, Austrijas izlasei spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, rezultātu izlīdzināja Braiens Leblers. Savukārt "bullīšos" perfekts bija vārtsargs Bernhards Štarkbaums, kurš tika galā ar visiem pieciem pretinieku raidījumiem.

Lai gan čehi pirmajā periodā diezgan ātri tika pie divām iespējām spēlēt vairākumā, viņu pārsvars nebija nospiedošs. Aktīvie austrieši labi pretojās, savukārt pietiekami lēni spēlējošā Čehijas izlase vārtus guva vien trešdaļas izskaņā. Austrijas hokejisti pārāk nadzīgi devās cīņā par ripu pie laukuma apmales, atļaujot Romanam Červenkam netraucēti gūt vārtus – rezultāts 0:1 par labu Čehijai.

Otrā trešdaļa bija vēl vienmuļāka. Pateicoties tālajiem rezervistu soliņiem, Čehijas izlase ievērojami vairāk kontrolēja ripu. Neskaitot Davida Krejči metienu, ar kuru viņš norībināja vārtu stabu, arī čehu uzbrukumi nebija pārāk bīstami. Austrijas izlase pie uzbrukumiem praktiski netika.

Trešajā trešdaļā, tuvojoties pamatlaika beigām, austrieši aizvien aktīvāk metās izlīdzināt rezultātu. Taču abas komandas perioda laikā izpildīja tikai sešus metienus. Austrijas izlasei gan pietika ar pāris vārtu gūšanas iespējām pēdējo divu minūšu laikā. Austriešiem spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, Čehijas izlase nospēlēja pasīvi savā aizsardzības zonā, ļaujot Braienam Lebleram ar atkārtotu metienu izlīdzināt rezultātu.

Mača liktenis tika noskaidrots pēcspēles metienos, kuros Austrijas izlasei panākumu nodrošināja meistarīgs vārtu guvums Pētera Šnaidera izpildījumā.

Austrieši jau iepriekš atņēma punktu vieniem no B apakšgrupas favorītiem, tikai papildlaikā zaudējot ASV izlasei. Čehijas izlase ar trijās spēlēs sakrātiem četriem punktiem ir ceturtajā vietā apakšgrupā, bet pozīciju zemāk ar trim punktiem ir Austrijas valstsvienība. Tiesa, austrieši pagaidām aizvadījuši spēles ar grupas spēcīgākajām vienībām, turnīra pirmajā spēlē piekāpjoties Zviedrijai.

Čehija – Austrija 1:2 (1:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
Vārtu guvēji: Romans Červenka (17:59 min.) – Braiens Leblers (59:22 min.), Pēters Šnaiders (65:00 min.)
Metieni pa vārtiem: 25 (6+10+6+3) – 18 (5+7+6+0)
Soda minūtes: 4 (2+0+2+0) – 4 (4+0+0+0)