Balcers spožā debijas spēlē PČ atnes Latvijai uzvaru pagarinājumā

Latvijas hokeja izlase sestdien, pateicoties diviem Rūdolfa Balcera gūtajiem vārtiem, ar rezultātu 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, 1:0) pagarinājumā apspēlēja Norvēģiju, ar uzvaru sākot 2018. gada pasaules čempionātu Dānijā.

Latvijas hokejisti pirmajā periodā nonāca divu vārtu iedzinējos. Vispirms devītajā minūtē ļoti precīzu metienu tuvējā vārtu stūrī pretuzbrukumā izpildīja Anderss Bastiansens, bet četras minūtes vēlāk Aleksandrs Bonsaksens ar tālmetienu panāca 2:0.

Otrajā periodā Rūdolfs Balcers pretuzbrukuma saņēma lielisku piespēli no Kristapa Sotnieka, un mača 27. minūtē rezultāts kļuva 1:2. Savukārt trešajā periodā Rodrigo Ābols noslēdza uzbrukumu, kurā lieliski nospēlēja arī Miķelis Rēdlihs un Mārtiņš Karsums, izlīdzinot rezultātu. Mačs nonāca līdz pagarinājumam, kurā pēc 24 sekundēm Rūdolfs Balcers ar fantastisku individuālo meistarību izrāva Latvijai uzvaru.

Latvijas izlase šajā mačā izdarīja 21 metienu pa vārtiem, bet Latvijas vārtsargs šajā mačā Elvis Merzļikins atvairīja 13 no 15 norvēģu metieniem.

Latvijas hokejisti pasaules čempionātu turpinās svētdien, kad pulksten 21:15 tiksies ar Somijas valstsvienību.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača aprakstu.

Pasaules hokeja čempionāts: Latvija - Norvēģija
63:18 min. Šveice - Austrija 3:2. Spēle noslēgusiesPēc Nīderreitera piespēles Enco Korvi skaisti pie vārtu tuvējā stūra apspēlē Štarkbaumu un gūst uzvaras vārtus.
Šveice - Austrija 2:2. Sākas pagarinājums
Herningā skan Latvijas himna par godu uzvarētājiem!
Norvēģijas izlasē labākais spēlētājs bija Aleksandrs Bonsaksens, bet Latvijas izlasē labākā spēlētāja balvu saņēma Rūdolfs Balcers!
Latvija - Norvēģija 2.2. Sācies pagarinājums.
Šveice - Austrija 2:2. Noslēdzies pamatlaiks
60:24 min. Latvija - Norvēģija 3:2Rūdolfs Balcers apspēlēja pretinieku aizsargus, izmantoja Oskara Cibuļska aizsegu un nokļuva teicamā metiena pozīcijā, viegli iemetot ripu Larsa Haugena sargātajos vārtos!
Latvijas izlase pamatlaikā izdarīja 20 metienus pa vārtiem, bet Norvēģija pa Merzļikina vārtiem meta 15 reizes.
Kopenhāgenā priekšpēdējā pamatlaika minūtē Austrija paliek mazākumā
Latvija - Norvēģija 2:2. Noslēdzies pamatlaiksAbas komandas turnīru sāk ar izcīnītu punktu, bet tagad pagarinājumā tiks sadalīts vēl viens punkts.
Norvēģija presingoja Latvijas izlasi aizsardzības zonā, un Cibuļskis gandrīz pazaudēja ripu.
Džeriņš uzmeta pa vārtiem, Indrašis mainīja ripas lidojuma virzienu, bet Haugens norvēģu vārtos nospēlēja lieliski.
Elvis Merzļikins aiz vārtiem pazaudēja ripu, Norvēģija ieguva ripu, un Matiss Olimbs izdarīja metienu. Vārtsargs ripu aizskāra, tā trāpīja pa vārtu stabu, bet vārtos nelidoja.
Spēlē Kopenhāgenā 5 minūtes pirms pamatlaika beigām Šveice paliek mazākumā. Atgādinām, ka tur rezultāts ir 2:2, austrieši atspēlējās no 0:2.
Pēc uzvarēta iemetiena Latvijas zonā Bastiansens meta uzreiz pēc piespēles, bet tas tika bloķēts. Norvēģijas uzbrukumu sērija turpinās, bet pagaidām aizsardzībā Latvijai izdodas nospēlēt pietiekami precīzi.
Pavlovs bloķēja ļoti bīstamu Lindstrēma metienu, bet norvēģu uzbrukuma turpinājumā Kens Andrē Olimbs nespēja pārspēt Merzļikinu.
Džeriņš guva sasitumu pēc spēka paņēmiena. Vēlāk Latvijas izlase atkal sāka darboties uzbrukuma zonā. Latvijas izlasei ir pārsvars laukumā.
Džeriņš saņēma ripu, paskatījās uz vārtiem un izdarīja metienu, bet Haugens atvairīja ripu ar kājsargu.
51:04 min. Latvija - Norvēģija 2:2Teicams uzbrukums Latvijas izlases izpildījumā. Miķelis Rēdlihs pie laukuma apmales noturēja ripu un piespēlēja Mārtiņam Karsumam, kurš uzreiz tālāk atrada Rodrigo Ābolu, kurš neapturot ripu meta vārtos.
Latvijas izlasei izdevās ilgstošs uzbrukums, kura noslēgumā Pavlovs piespēlēja gar vārtiem no teicamas metiena pozīcijas. Balcers negaidīja šo piespēli.
Pretuzbrukumā Indrašis pats izvēlējās noslēgt uzbrukumu, taču ripa lidoja garām vārtiem.
Abas komandas ar grūtībām pārvar laukuma viduszonu, tomēr Norvēģijas izlasei pēdējās minūtēs izdodas biežāk kaut ko izveidot uzbrukumā.
46:28 min. Šveice - Austrija 2:2Tagad jau šveicieši kļūdās vārtu tuvumā un Manuels Ganāls panāk neizšķirtu spēlēhttps://twitter.com/IIHFHockey/status/992738531582722048
Merzļikins ar kājsargu noreaģēja uz negaidītu metienu. Ķēniņš turpināja būt aktīvs, vēlreiz atņēma ripu pretiniekam, bet metiens neizdevās.
Cibuļskis meta garām vārtiem, bet vēlāk Jevpalovs tika pie ripas, bet viņam nebija iespēju izdarīt metienu vai piespēlēt. Tad norvēģi savā uzbrukumā meta pāri vārtiem.
Ķēniņš pārvēra ripu un uzbrukuma zonā izdarīja metienu no asa leņķa, bet Haugens atsita. Balceram neizdevās tikt pie atlēkušās ripas.
Karsums izdarīja metienu pa vārtiem, tad ripa nonāca pie Ābols, un arī viņš apdraudēja vārtus. Haugens ar plecu ripu pārvirzīja pāri vārtiem.
Latvija - Norvēģija 2:1. Sācies 3. periods.
Šveice - Austrija 2:1. Sākas 3. periods
Balcers intervijā LTV7 pēc otrā perioda: “Ātri aizgājām pretuzbrukumā, Sotnieks mani atrada un iemetu tuvējā stūrī. Baigi foršā sajūta iemest. Vajag spēlēt “tīrāk”, ir pārāk daudz kļūdu."
Otrajā periodā Latvijas izlase izdarīja septiņus metienus pa vārtiem, norvēģi – sešus. Vēl šajā trešdaļā Latvijai seši uzvarēti iemetieni, bet Norvēģija – 10.
Šveice - Austrija 2:1. Noslēdzies 2. periodsSpēle kļūst "karstāka". Pēdējā minūtē vēl viens fantastisks "seivs" austrietim Štarkbaumam - šveicietis meta tukšos vārtos, bet Austrijas vārtsargs pamanījās ar nūju trāpīt ripai un glābt sacu izlasi.
Latvija - Norvēģija 1:2. Noslēdzies 2. periods.
Perioda izskaņā pa Latvijas izlases vārtiem tika izdarīti divi draudīgi metieni.
Šajā mazākumā Latvija neļāva norvēģiem izveidot uzbrukuma iespējas.
Pavlovs aizsardzībā pārtvēra ripu un metās pretuzbrukumā, bet viņš bija pārāk lēns, lai izveidotu kaut ko bīstamu.
37:24 min. Vēl viens noraidījums Latvijas izlasē.Aizsardzības zonā aiz vārtiem Oskars Cibuļskis klupināja pretinieku.
Atkal Norvēģija izdarīja spiedienu uz Latvijas izlases vārtiem. Pēc pacietīgas saspēles izdevās Lindstrēmam izdevās apdraudēt vārtus. Latvija spēlēja pozicionāli un precīzi, nosargājot savus vārtus.
35:14 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Ķēniņš turpināja aktīvi cīnīties, bet tad viņš pazaudēja ripu un klupināja Matisu Olimbu.
Ķēniņš iegāja uzbrukuma zonā, piespēlēja Galviņam, bet vārtsargs atsita ripu.
Šveice - Austrija 2:1Cvergers vārtu priekšā tiek pie atsistās ripas un samazina starpību. Austriešiem vēl 2 minūtes skaitliskais vairākums
Uzreiz pretuzbrukumā Balcers meta starp Haugena kājsargiem, bet šoreiz viņam neizdevās trāpīt.
Merzļikinam neizdevās nofiksēt ripu, bet aizsargs aizsita ripu prom no vārtsarga laukuma. Latvijai izdevās izturēt divas smagas mazākuma minūtes.
Sotnieks aizsardzībā bloķēja metienu, pēc tam Merzļikins ātri pārvietojās vārtos un atvairīja ripu. Norvēģi tuvu piespiedās vārtiem, bet Latvija izturēja pirmo spiedienu šajā mazākumā.
31:31 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Olimbs izdarīja metienu pēc piespēles, bet Merzļikins atvairīja. Latvija metās pretuzbrukumā, kas noslēdzās ar Džeriņa uzgrūšanos vārtsargam un divi minūšu noraidījumu.
Austrietis Strongs uz nestuvēm tiek novests no laukuma. Viņš saņēma sitienu celis celī. Šveicietim Andrigeto par rupjību 5+20 min sods un spēle beigusieshttps://twitter.com/IIHFHockey/status/992727515419426816
Mačs rit no vieniem vārtiem uz otriem. Latvija savos uzbrukumos dodas ļoti ātri, bet norvēģi aizvadītajās epizodēs tikpat ātri atgriežas aizsardzībā. Rēdlihs uzmeta pa vārtiem no laukuma malas.
Spēles temps ir ievērojami audzis. Norvēģija gan mēģina spēles tempu samazināt, pieturot ripu.
Latvija pēc gūtajiem vārtiem turpināja ļoti aktīvo sniegumu, un metienu pa vārtiem izdarīja arī Rubīns.
Pēc Cibuļska metiena ripa atlēca pie Indraša, taču viņš ar atkārtotu mēģinājumu vārtus neguva. Tad Cibuļskis un Bukarts vēl meta vārtu virzienā. Tas arī viss, kas izdevās vairākumā.
26:20 min. Latvija - Norvēģija 1:2Rūdolfs Balcers savā pirmajā spēlē Latvijas izlasē gūst vārtus. Latvijai izdevās ātra pāreja uzbrukumā, Kristaps Sotnieks apspēlēja pretinieku un piespēlēja Balceram, kurš meta tuvējā vārtu stūrī.
Latvijas izlasei vairākumā nekas īsti neizdevās. Pat piespēlēs bija rupjas kļūdas.
23:52 min. Noraidījums Norvēģijas izlasē.Matiss Olimbs klupināja Miku Indraši. Šis ir pirmais noraidījums šajā mačā.
Zīle neitrālajā zonā paklupa, un norvēģi izgāja uzbrukuma divi pret vienu. Rojmarks izdarīja metienu, bet Merzļikins ripu atsita un vēlāk piespieda. Mirkli vēlāk Indrašis uzmeta pa vārtiem, un vārtu priekšā bija pamatīga burzma, bet ripa netika cauri.
24:14 min. Šveice - Austrija 2:0Austrijas aizsargu kļūda dārgi maksā. Hāss vārtu priekšā viens pats ar metienu no nūjas lāpstiņas neērtās puses raida ripu devītniekā
Sotnieks izdarīja metienu pa vārtiem, Rēdlihs pielika ripu un mainīja ripas lidojuma virzienu, bet Haugens droši nospēlēja.
Norvēģijas izlase otro periodu iesāka ar ļoti apņēmīgu sniegumu, darbojoties uzbrukuma zonā.  Pretuzbrukumā Karsuma metienu bloķēja aizsargs.
Latvija - Norvēģija 0:2. Sācies 2. periods.
Šveice - Austrija 1:0. Sācies 2. periods
Kopenhāgenā pēc 1. perioda Šveice ar 1:0 uzvar Austriju. Šveiciešu vārtu guvuma videohttps://twitter.com/IIHFHockey/status/992718341801299968
Rihards Bukarts intervijā LTV7 pēc pirmā perioda: "Pēc pirmā gola sākām atkāpties, bet nekas, vēl 40 minūtes ir jāspēlē, un centīsimies izlabot šo situāciju. Jāmet pa vārtiem, jāiet uz priekšu. Kad esam viņu zonā, viņiem diezgan grūti klājas. Mums jāvienkāršo iziešana no savas zonas, mierīgi jāiziet no zonas un jādodas uz priekšu."
Pirmajā periodā abas komandas izdarīja pa sešiem metieniem pa vārtiem, savukārt iemetienos Norvēģija uzvarēja 11 reizes, bet Latvija – septiņas.
Šveice - Austrija 1:0. Noslēdzies 1. periodsŠveices un Austrijas spēles 1. periodā daudz asumu, neliela dūru vicināšana, bet tiesnešiem pagaidām kaimiņus izdodas izšķirt, lai nesāktos lielāks kautiņš.https://twitter.com/IIHFHockey/status/992716238651408384
Latvija - Norvēģija 0:2. Noslēdzies 1. periods.
Norvēģijas izlasei aizsardzībā izdodas paredzēt, ko darīs Latvijas spēlētāji, tāpēc viņi vienmēr ir gatavi traucēt metienus.
18:28 min. Šveice - Austrija 1:0Vienā šveiciešu uzbrukumā fantastiski nospēlē Austrijas vārtsargs Štarkbaums, kaut kādā veidā guļot uz ledus ar kājsargiem atvairot metienu.Pēc minūtes Štarkbaums nebija glābējs - austriešu kļūdu izmanto Šveice un Nino Nīderreiters gūst vārtus
Serviks no aizvārtes mēģināja atrast Toresenu, kurš bija vārtu priekšā, bet metiens neizdevās, un Latvijas izlases vārtsargs ripu tvēra.
Tobiass Lindstroms tiklīdz iegāja uzbrukuma zonā, tā izdarīja metienu pa vārtiem. Merzļikins pārliecinoši ripu tvēra.
Rubīns izdarīja tālu metienu, bet Haugens ripu atsita laukuma stūrī. Latvija turpināja uzbrukt, Ābols meta pa vārtiem, bet Rēdlihs vārtu priekšā aktīvi cīnījās pa ripu.
Spēlē Kopenhāgenā nepilnas 7 minūtes pirms 1. perioda beigām Austrija iegūst vairākumu. Līdz šim mačā aktīvāki šveicieši, bet ļoti labu momentu viņiem nav bijuši. Metienos gan liels pārsvars Šveicei (10:2).
Izskatās, ka apjukums valda Latvijas izlasē pēc zaudētajiem vārtiem. Olimbs pārtvēra ripu uz zilās līnijas un devās uz vārtiem, bet vārtsargs ripu atsita.
Latvijas izlasei izdevās spēli aizvest prom no saviem vārtiem, taču joprojām neizdodas tikt pie metieniem pa vārtiem. Joprojām izdarīti tikai četri metieni pa vārtiem.
12:12 min. Latvija - Norvēģija 0:2Norvēģijas izlase uzvarēja iemetienā Latvijas izlases zonā, ripa nonāca pie Aleksandra Bonsaksena, kurš pilnīgi neviena netraucēts izdarīja metienu pa vārtiem. Merzļikinam spēlētāji traucēja redzēt ripas lidojuma virzienu, un tā ielidoja vārtos. Četri metieni un divi "goli" Norvēģijas izlasei.
Pēc gūtajiem vārtiem Norvēģija spēlē aktīvi un biežāk darbojas uzbrukuma zonā. Indrašim pretuzbrukumā neizdevās apspēlēt aizsargu, bet tad Latvija aizsardzības zonā rupji kļūdījās, bet Merzļikins glāba savu komandu.
Kristapam Zīle ripa sāpīgi trāpīja pa kāju. Viņš tagad uz rezervistu soliņa saņem palīdzību no komandas daktera.
Šveices un Austrijas spēlē Kopenhāgenā aizvadīta puse no 1. perioda. Bez vārtu guvumiem.
Pēc tāla metiena no zilās līnijas ripa atsitās pret spēlētājiem vārtu priekšā, taču Haugens paspēja noreaģēt un atvairīt metienu.
8:14 min. Latvija - Norvēģija 0:1Anderss Bastiansens saņēma ripu un no kreisās malas devās vārtu virzienā. Viņš izdarīja metienu vārtu tuvējā stūrī, un ripa no Elvja Merzļikina ķiveres ielidoja vārtos, atsitoties pret vārtu stabiņu. Tas norvēģiem bija tikai otrais metiens pa vārtiem.
Riharda Bukarta metiens tika bloķēts. Turpinājumā Latvija kontrolēja ripu, pirmā maiņa izveidoja nelielu ofensīvu, taču Indrašis meta garām vārtiem, bet Bukarts līdz metienam tā arī netika.
Cibuļskis izlauzās līdz vārtu priekšai, bet metiens pa vārtiem neizdevās, taču pirmais draudīgais moments pie norvēģu vārtiem izveidots. Tad arī Ķēniņš-Pavlovs-Balcers aktīvi darbojās uzbrukuma zonā.
Spēles trešajā minūtē pirmo metienu pa vārtiem izdarīja Norvēģijas izlase, bet Merzļikins situāciju kontrolēja un ar kājsargu ripu atvairīja. Ļoti līdzīgi spēlē abas komandas spēles sākumā.
Kopenhāgenā spēles otrajā minūtē austrieši paliek mazākumā. Tieši mazākumā Austrija varēja izvirzīties vadībā, netika izmantots izgājiens viens pret vienu
Norvēģijas izlases spēlētāji pirmajās minūtēs izdara presingu pa visu laukumu, neļaujot Latvijai iesākt uzbrukumus. Latvija vairāk darbojas ar ripu, bet līdz metieniem nav izdevies tikt.
Latvijas izlases līdzjutēji pirmajās minūtēs ir ļoti labi dzirdami, saucot "Latvija, Latvija..." un "sarauj"
Šveice - Austrija. Kopenhāgenā sākas A grupas dienas pirmā spēle
Šeit var aplūkot Elvja Merzļikina sagatavoto ekipējumu šim pasaules čempionātam: https://twitter.com/Merzly30/status/990290893482745856
Atgādinām, ka Latvijas spēļu laikā izvēlies "Delfi" spēles zvaigzni. Balsojums atrodams virs teksta tiešraides!
Roberts Bukarts par spēlēšanu pusdienlaikā: "Tas ir normāls laiks, kad spēlēt, jo visi šajā laikā parasti aizvada treniņus klubos. Es domāju, ka pat labāk spēlēt pusdienlaikā."
Kristaps Zīle, Kristiāns Rubīns, Rūdolfs Balcers un Ņikita Jevpalovs šajā spēlē piedzīvos savu debiju Latvijas izlases sastāvā pasaules čempionātos.
Šodien Dānijā sešas spēles. Paralēli Latvijas un Norvēģijas spēlei Kopenhāgenā cīnīsies Šveice un Austrija. Pēc tam sekos pēcpusdienas spēles Somija-Koreja un Francija-Baltkrievija, bet vakarā Dānija-ASV un Čehija-Slovākija.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/kalendars-rezultati/
Norvēģi paši saka, ka sastāvs viens no vājākiem pēdējos gados, bet labi izskatās. Aizsargi kustīgi, labi kontrolē ripu, tāpat pa bortiem nemētā ripu, bieži no zonas iziet ar ripu. Vājās vietas – grūti teikt. Vienmēr bijuši sīksti, nepiekāpīgi. Jā, tā nav Kanāda, bet vienmēr ciets rieksts bijis. Mūsu kalibra komanda, vajag trīs punktus.https://www.youtube.com/watch?v=HpZxI6z09xY&feature=youtu.be&a=
Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargās Elvis Merzļikins, bet nākamajā spēlē paredzēts, ka vārtu drošība tiks uzticēta Kristeram Gudļevskim. Tāpat kļuvuši zināmi virknējumi, ar kuriem Latvija sāks spēli.Latvijas izlases sastāvs spēle:Vārtsargs: Elvis Merzļikins (Kristers Gudļevskis)1.maiņa: Miks Indrašis – Andris Džeriņš – Roberts Bukarts, Guntis Galviņš – Oskars Cibuļskis2. maiņa: Miķelis Rēdlihs – Rodrigo Ābols – Mārtiņš Karsums, Uvis Balinskis – Kristaps Sotnieks3. maiņa: Rūdolfs Balcers – Vitālijs Pavlovs – Ronalds Ķēniņš; Kristaps Zīle – Ralfs Freibergs4. maiņa: Gints Meija – Ņikita Jevpalovs – Rihards Bukarts, Frenks Razgals, Kristiāns Rubīns.
Pirms čempionāta IIHF visām komandām izveidoja speciālu video reklāmas rullīti. IIHF nedaudz "nošāva" greizi.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/video/video-iihf-reklamas-rulliti-par-latviju-izcel-daugavinu-kurs-nespeles-danija.d?id=49961983
Latvija ar Norvēģiju pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēkojusies deviņas reizes, izcīnot sešas uzvaras un ciešot trīs zaudējumusLatvijas izlases spēles pret Norvēģijas izlasi:1938. gada 12. februāris, Prāga 3:1 (1:0, 0:1, 0:0, 2:0)1997. gada 3. maijā, Turku 6:3 (2:1, 4:0, 0:2)1999. gada 15. maijs, Lillehammere 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)2006. gada 16, maijs, Rīga 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)2007. gada 7. maijs Maskavā 4:7 (2:3, 0:3, 2:1)2008. gada 11. maijs Halifaksa 4:1 (2:1, 1:0. 0:1)2010. gada 16. maijs, Manheima 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)2012. gada 12. maijs, Stokholma 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)2016. gada 17. maijs, Sanktpēterburga, 1:3 (1:1; 0:2; 0:0)
Latvijas hokeja izlase jau 22. reizi uzsāk pasaules čempionātu elites divīzijā, un arī šogad tā mēģinās pirmajā spēlē izcīnīt uzvaru. Līdz šim atklāšanas spēlēs Latvija uzvarējusi tikai divreiz. Šoreiz Latvijas izlases pretinieki pirmajā spēlē ir Norvēģijas valstsvienība. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokeja-izlases-pirmais-uzdevums-pc-partraukt-zaudejumu-seriju-pret-norvegiju.d?id=49996791