Latvijas hokeja izlase sestdien, 14. maijā, savā pasaules čempionāta sestajā spēlē smagā cīņā ar 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) pieveica Kazahstānas valstsvienību, līdz ar to saglabājot vietu elites divīzijā un saglabājot cerības uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Latvijai šī bija pirmā uzvara pasaules čempionātos pamatlaikā pēc divu gadu pārtraukuma - pēdējo reizi panākums 60 minūtēs gūts 2014. gada 15. maijā ar 6:5 uzvarot ASV izlasi.

Savukārt vēsturisks šis mačs izvērtās 24 gadus vecajam uzbrucējam Mārim Bičevskim, kurš guva uzvaru nesošos vārtus. Bičevskim tie bija pirmie gūtie vārti valstsvienībā 34 spēlēs, kuri, kā izrādījās, nodrošināja Latvijai uzvaru un vietas saglabāšanu elitē. Turklāt viņam tas bija pirmais metiens pa pretinieku vārtiem šajā čempionātā.

Šo maču Latvijas hokeja izlase iesāka šim čempionātam ierasti, ar ātri zaudētiem vārtiem - piektajā minūtē pēc ātra pretuzbrukuma Ņikita Ivanovs izvirzīja vadībā Kazahstānas izlasi. Perioda turpinājumā Latvijas komanda pārliecinoši dominēja laukumā, spēlēja disciplinēti, tomēr nespēja izmantot pašu sagādātās iespējas gūt vārtus vairākumā.

Otrajā periodā kazahi nopelnīja vēl divus noraidījumus, taču arī tos Latvijas komanda nepārvērta vārtu guvumā. Trešdaļas vidū pirmais noteikumu pārkāpums tika fiksēts arī mūsu komandā, tomēr bīstamais Kazahstānas vairākums šoreiz palika bez rezultātiem. Nulli uz rezultāta tablo pretim Latvijas vārdam nodzēsa Kaspars Daugaviņš nepilnas piecas minūtes pirms trešdaļas beigām - 1:1.

Trešajā periodā turpinājās Latvijas komandas dominance, tikai retu reizi kazahiem tiekot līdz mūsu aizsardzības zonai, taču katrreiz uzbrukuma smailē bija Kazahstānas leģionāru maiņa, kas bīstami apdraudēja Elvja Merzļikina sargātos vārtos.

Latvijas izlases neatlaidīgā spēle ar vārtu guvumu vainagojās pēc ļoti daudziem mēģinājumiem spēles 55. minūtē, kad Māris Bičevskis, apslidojot vārtus, precīzi raidīja ripu gar Vitālija Koļesņika kājsargiem. Tie uzbrucējam bija pirmie vārti pasaules čempionātā un vēlāk izrādījās, ka tieši tie ļāva Latvijai saglabāt vietu elites divīzijā.

Spēles pamatlaika nobeigumā Kazahstānas izlase apņēmīgi metās uzbrukumā, cenšoties izlīdzināt rezultātu, tika arī nomainīts vārtsargs pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr Latvijas izlasei izdevās noturēt pārsvaru un svinēt uzvaru pamatlaikā.

Pēc šā panākuma Latvijas izlase A grupas kopvērtējumā ir pacēlusies uz sesto vietu.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

$duelID=345;$eventID=11;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>