Somijas hokeja izlase ceturtdien izvirzījās pirmajā vietā 2021. gada pasaules čempionāta B apakšgrupā, vakara spēlē pārspējot Itālijas valstsvienību.

Somijas izlase panākumu guva, uzvarot ar rezultātu 3:0 (2:0, 1:0, 0:0). Divus no vienības vārtiem guva aizsargs Tonijs Sunds, kurš 2020./2021. gada sezonā spēlēja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Rīgas "Dinamo".

Spēles iznākums tika noteikts pusotras minūtes ilgā pirmās trešdaļas nogrieznī. Pēc gandrīz septiņām aizvadītām minūtēm Tonijs Sunds ar spēcīgu metienu no zilās līnijas vairākumā panāca rezultātu 1:0. Savukārt nepilnas divas minūtes vēlāk Niko Ojamaki izveidotu ātro uzbrukumu ar precīzu raidījumu noslēdza Artu Rutsolainens.

Ātrais pavērsiens ļāva somiem aizvadīt diezgan mierīgu spēli, kuru vadībā esošā vienība kontrolēja. Daļēji turpinājumu arī noteica otrā perioda ievads, kad Luka Frigo ar ļoti augstu paceltu nūju nogādāja ripu Hari Sateri sargātajos vārtos, bet tiesneši vārtu guvumu neieskaitīja.

Dažas minūtes vēlāk Sunds ar vēl vienu šķēlienu vairākumā guva savus otros vārtus, bet otrā spēles puse aizritēja bez dižiem notikumiem, Somijas izlasei neļaujot saviem pretiniekiem izpausties.

Somijas izlase ar desmit punktiem četrās spēlēs pakāpusies uz B apakšgrupas pirmo pozīciju, bet pēdējā vietā grupā ir bez punktiem esošā Itālijas valstsvienība.

$duelID=1367;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>