Čehi pirmajā spēlē sensacionāli 'sausā' atstāj Znaroku un Krieviju

Pasaules hokeja čempionātu ar uzvaru piektdien, 6. maijā, sāka Čehijas valstsvienība, kas, parādot disciplinētu spēli, ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pieveica mājinieci Oļega Znaroka trenēto Krievijas valstsvienību.

Krievijas hokeja izlase kā mājiniece un pēdējo divu čempionātu fināliste tiek uzskatīta par vienu no turnīra galveno favorīti. Tomēr Znaroka un Harija Vītoliņa vadītajai komandai pirmajā mačā sanāca paklupt cīņā ar Čehiju, kas uz Krieviju atbraukusi atjauninātā sastāvā.

Čehijas hokejisti visas spēles gaitā ievēroja disciplīnu, prasmīgi aizstāvoties un neļaujot pretiniekiem izvērsties. Otrajā period Krievijas izlase vairākas minutes gan atradās pretinieku zonā un varēja lauzt spēles gaitu, bet čehi noturējās šo laiku, apturot Krievijas ofensīvu.

78

Čehijas hokejisti katrā period guva pa vārtiem. Pirmajā periodā bijušais Rīgas "Dinamo" hokejists Tomašs Kundrāteks guva čehiem pirmos vārtus, otrā perioda sākumā Romāns Červenka vairākumā panāca 2:0, bet pusotru minūti pirms spēles beigām punktu Čehijas uzvarai pielika Mihals Birners, ripu raidot tukšos vārtos.

Par spēles galveno varoni kļuva čehu vārtsargs Dominiks Furhs, kurš atvairīja visus 25 pretinieku metienus. Krievijas izlases vārtsargs Sergejs Bobrovskis mačā atvairīja 24 metienus.