Čehija aizraujošā spēlē apspēlē pašreizējos čempionus Zviedriju

Bīstamu metienu un bezkompromisa cīņas pilnā spēlē pirmo uzvaru pasaules čempionātā hokejā piektdien svinēja Čehijas izlase, kas ar rezultātu 5:2 (1:0, 1:2, 3:0) pārspēja pēdējo divu gadu čempionus Zviedrijas valstsvienību.

Spēle tika uzsākta diezgan vētraini, abām komandām nevairoties kāpināt tempu un atklāti uzbrukt. Čehi gan bija vienīgie situācijas ieguvēji. Jakubs Vrana spēles otrajā minūtē iepriecināja skaitliski daudzos Čehijas līdzjutējus, raidot ripu starp Henrika Lundkvista kājsargiem.

Otrās trešdaļas ievadā Zviedrijas izlase atbildēja, sagādājot pretiniekiem aukstu dušu. Perioda 24. sekundē Patriks Hornkvists izmantoja Čehijas izlases aizsargu kļūdu, savukārt pāris minūtes vēlāk Zviedrijas valstsvienība realizēja skaitlisko pārsvaru.

Turpmākajā spēles gaitā abas komandas aizvien vairāk nevairījās apmainīties ar asumiem. Vairums cīniņu pie abu komandu vārtiem noslēdzās ar dažādām sadursmēm.

Virsroku gan guva tieši čehi. Trešā perioda ievadā Mihaels Floriks noslēdza bīstamu komandas uzbrukumu, realizējot trešo no trim labām vārtu gūšanas iespējām. Taču nagla Zviedrijas izlases zārkā tika iedzīta nepilnas piecas minūtes pirms mača beigām, kad Jakubs Vrana, abām komandām spēlējot četratā, aizbēga no pretinieku aizsargiem un raidīja ripu Lundkvista sargāto vārtu devītniekā.

Zviedrijas izlase vēl centās atspēlēties un tika pie iespējas spēlēt sešatā pret četriem Čehijas hokejistiem. Tomēr skandināvi vārtus neguva, bet Jana Kovara metiens tukšos vārtos ļāva noskaidrot spēles beigu rezultātu.

Bratislavas grupā spēlē arī Latvija, kas savu pirmo maču aizvadīs sestdien, 11. maijā, pret Austriju. Vēl šajā grupā ir Itālija un Šveice, bet dienas pirmajā spēlē Krievija ar 5:2 apspēlēja Norvēģijas valstsvienību.

Čehija - Zviedrija 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Vārtu guvēji: Jakubs Vrana (1:55 min.), Dominiks Kubaliks (36:36 min.), Mihaels Floriks (40:33 min.), Jakubs Vrana (55:50 min.), Jans Kovars (59:05 min.) - Patriks Hornkvists (20:24 min.), Oskars Lindbloms (23:01 min., vair.)
Soda minūtes: 14 - 14
Metieni pa vārtiem: 32 (12+8+12) - 30 (7+11+12)