Čehijas hokeja izlase otrdien Rīgā notiekošā pasaules čempionāta A apakšgrupas spēlē ar rezultātu 7:3 (2:0, 2:1, 3:2) pārspēja Slovākijas valstsvienību un apsteidza to kopvērtējumā.

Čehijas izlase A grupas kopvērtējumā septiņās spēlēs izcīnīja 13 punktus, kas nodrošināja trešo vietu, bet Slovākija pēc zaudējuma noslīdēja uz ceturto pozīciju.

Jau spēlēs 29. sekundē pēc Slovākijas izlases aizsarga bloķētā metiena ripa nonāca pie Filipa Zadinas, kurš uzreiz raidīja to vārtos, dodot Čehijai vadību. Savukārt 16. minūtē ar savu presingu Čehijas izlase pārtvēra ripu Slovākijas aizsardzības zonā, un Filips Zadina piespēlēja gar vārtiem Mihaelam Spačekam, kurš dubultoja savas komandas pārsvaru.

Trešajās trešdaļas ievadā Lukašs Radils vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu un panāca jau trīs vārtu pārsvaru Čehijai, bet 27. minūtē slovākiem izdevās vienus vārtus atgūt - ar savu aktivitāti viņi panāca pretinieku kļūdu savā zonā, un Martins Faško-Rudašs piespēlēja Matušam Šukelam, kurš tika galā ar čehu vārtsargu. Otrā trešdaļa noslēdzās ar Čehijas realizētu vairākumu 12 sekunžu laikā, precīzi metot Ļiboram Šulākam.

Trešās trešdaļas pirmajā pusē Matejs Stranskis un Matejs Blumels vēl vairāk palielināja Čehijas pārsvaru, bet 49. minūtē Slovākijas izlases spēlētājs Martins Bucko guva otros vārtus savai komandai. Vēl 63 sekundes pirms spēles beigām Kristians Pospišils guva vārtus Slovākijai, bet noslēgumā Ļibors Hajeks raidīja ripu tukšos vārtos un atjaunoja Čehijai četru vārtu pārsvaru.

Līdz ar to kļuva zināmi pirmie divi ceturtdaļfināla pāri. Čehija spēkosies ar Somiju, bet Slovākija tiksies ar B grupas uzvarētāju ASV.

Slovākija – Čehija 3:7 (0:2, 1:2, 2:3). Spēle noslēgusies.
Vārtu guvēji: Matušs Šukels (26:53 min., 1:3), Martins Bucko (48:45 min., 2:6), Kristians Pospišils (58:57 min., 3-6) – Filips Zadina (00:29 min., 0:1), Mihaels Spačeks (15:04 min., 0:2), Lukašs Radils (22:49 min., 0:3), Ļibors Šulāks (39:49 min., 1:4, vair.), Matejs Stranskis (43:31 min., 1:5), Matejs Blumels (45:47 min., 1:6), Ļibors Hajeks (59:43 min., tukšos vārtos)
Metieni pa vārtiem: 25 (8+10+9) – 28 (9+10+9)
Soda minūtes: 6 – 6

$duelID=1413;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>