Čehijas hokeja izlase ceturtdien nodrošināja vietu pasaules čempionāta pusfinālā, ceturtdaļfināla kārtas spēlē pārspējot Vācijas valstsvienību.

Čehijas hokejisti Vācijas hokeja izlasi pārspēja ar rezultātu 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). Trīs no vārtiem čehu labā guva vienības vadošais vairākumu virknējums, kas izmantoja katru savu iespēju, bet ceturtā ripa jau tika raidīta tukšos vārtos.

Uzvarētāju labā ar 1+2 punktiem izcēlās Davids Krejči un Romans Červenka, bet vieni vārti un viena rezultatīva piespēle Bostonas "Bruins" komandas zvaigznei Davidam Pastrņākam.

Červenka pēc šīs spēles izvirzījies rezultatīvāko spēlētāju saraksta vadībā (četri vārti un desmit piespēles), bet Čehijas izlase bijusi efektīvākā komanda vairākumā (astoņi gūti vārti, 38,1% vairākumu realizācija).

Čehijas izlase jau no spēles ievada ne tikai daudz kontrolēja ripu, bet arī neļāva izpausties pretiniekiem. Viņi savu pirmo iespēju sagaidīja mača trešajā minūtē, kad Davids Pastrņāks pēc izcilas saspēlēšanās vairākumā raidīja ripu tukšā Filipa Grūbauera sargāto vārtu stūrī. Savukārt perioda vidū vairākumu realizēja Romans Červenka, kurš izcēlās pēc diagonālas Davida Krejči piespēles.

Vācijas izlase pie pirmās labās iespējas tika pirmās trešdaļas beigās, kad Lukass Raihels, komandām spēlējot četratā, ātrajā uzbrukumā trāpīja pa vārtu stabu. Tomēr šādi momenti Vācijas izlasei bija retums. Turklāt otrā perioda vidusdaļā divu noslēdzošo piespēļu autors Krejči beidzot pats tika pie vārtiem, kad ripa pie viņa atleca pēc bloķēta Pastrņāka raidījuma – rezultāts 3:0.

Perioda izskaņā arī Marcels Nēbelss trāpīja pa stabu, bet šoreiz ripu vispirms aizskāra Čehijas valstsvienības vārtsargs Karols Vejmelka. Sākoties pēdējai trešdaļai, Vejmelkam aizvien vairāk nācās iesaistīties spēlē. Čehi pamazām atdeva iniciatīvu, bet vācieši to pirmo reizi izmantoja vien sešas minūtes pirms mača beigām. Vācijas izlasei jau spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, Morics Zaiders īsi pēc vairākuma beigām guva vārtus no zilās līnijas.

Vāciešiem turpinot riskēt arī pret pieciem Čehijas hokejistiem, Raihels vēlreiz trāpīja pa vārtu konstrukciju. Taču pēdējais vārds piederēja Čehijas izlasei, kuras labā Jirži Smeikals nogādāja ripu tukšajos Vācijas valstsvienības vārtos.

Čehijas izlasei vēl jāsagaida pārējo ceturtdaļfināla spēļu iznākums, lai uzzinātu savu pretinieku nākamajā kārtā. Savukārt vācieši kopvērtējumā ieņems kādu pozīciju no piektās līdz astotajai vietai.

Vācija – Čehija 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Vārtu guvēji: Morics Zaiders (53:48 min.) – Davids Pastrņāks (2:17 min., vair.), Romans Červenka (10:04 min., vair.), Davids Krejči (32:10 min., vair.), Jirži Smeikals (58:10 min., vair.)
Metieni pa vārtiem: 22 (5+7+10) – 24 (7+9+8)
Soda minūtes: 8 (6+2+0) – 6 (2+2+2)