Dānijas hokeja izlase piektdien pasaules čempionātā aizraujošā un dramatiskā cīņā ar 3:2 (2:2, 0:0, 0:0, 1:0) pieveica vienu no turnīra rīkotājām Vāciju, sarežģījot situāciju Ķelnes grupas kopvērtējumā.

Vācija pēc šīs neveiksmes apgrūtinājusi sev cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, bet Dānija pēc uzvaras papildlaikā saglabā tīri teorētiskas iespējas iekļūt labāko astotniekā. Dānijas uzvara nedaudz palielinājusi Latvijas iespējas iekļūt ceturtdaļfinālā, tomēr, visticamāk, pēdējais ceturtdaļfināla dalībnieks Ķelnes grupā noskaidrosies pēdējā spēļu dienā 16. maijā pēdējā mačā starp Latviju un Vāciju.

PASAULES ČEMPIONĀTA GRUPU KOPVĒRTĒJUMS

PASAULES ČEMPIONĀTA KALENDĀRS UN REZULTĀTI

$duelID=643;$eventID=15;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Visu spēli komandas aizvadīja lielā tempā ar maz pārtraukumiem, priecējot skatītājus. Par Dānijas izlases galveno varoni kļuva Sebastjans Dāms, kurš atvairīja 27 pretinieku metienus. Tieši Dāms trešā perioda otrajā daļā un pagarinājumā rādīja brīnumus, neticamā veidā glābjot Dāniju un neļaujot Vācijai tikt pie trim punktiem par uzvaru pamatlaikā. Savukārt pagarinājumā Dāms ar atvairītu metienu sev pierakstīja arī rezultatīvu piespēli, jo sekojošais Dānijas uzbrukums noslēdzās ar vārtu guvumu.

Vācijas izlase aktīvi iesāka spēli, un pirmā perioda vidū 77 sekunžu laikā Patriks Reimers un Brūkss Maceks panāca 2:0 mājinieku labā. Dānija atbildēja ar vēl ātrāk diviem gūtiem vārtiem – 17. minūtē Frederiks Storms un Mortens Poulsens 25 sekunžu laikā katrs guva pa "golam" vārtu priekšā, izlīdzinot rezultātu 2:2.

What a save by Dahm! pic.twitter.com/HgCDtT3iJP

— Aivis Kalniņš (@A_Kalnins) May 12, 2017

Izšķirošie notikumi risinājās pēdējās trešdaļas beigās un pagarinājuma sākumā. Vācijas lieliskās iespējas ar vēl izcilāku darbību "apklusināja" Dāms, kurš savu komandu glāba arī septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām. Savukārt pagarinājumā vairāk nekā minūti Vācijas hokejisti slidinājās pretinieku zonā, nogurdinot Dānijas trijnieku. Vācijas taktika deva rezultātu un Deniss Zeidenbergs saņēma lielisku piespēli vārtu priekšā, bet kārtējo brīnumu paveica Dāms. Sekoja Nikolaja Ēlersa reids pa labo malu, viņš atdeva piespēli Peteram Reginam, kurš vienatnē raidīja ripu starp Denija aus den Birkena kājsargiem.

What a sequence. Sebastian Dahm robs Dennis Seidenberg in overtime and then Nikolaj Ehlers sets up Peter Regin for the winner. #IIHFWorlds pic.twitter.com/cZASbCLFnb