Dānijas hokeja izlase savā pēdējā spēlē 2017. gada pasaules čempionātā Ķelnes grupā ar 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) pieveica Itālijas valstsvienību, tādējādi itāļus nosūtot uz pirmo divīziju.

Tādējādi nākamgad uz pirmo divīziju izkrita Itālija un Slovēnija, kuru vietā 2018. gadā pasaules čempionātā augstākajā divīzijā Dānijā spēlēs Dienvidkoreja un Austrija.

Itālijai mačā pret dāņiem bija nepieciešama uzvara pamatlaikā, lai tādējādi saglabātu cerības uz vietas saglabāšanu elitē. Itālijas uzvaras gadījumā apdraudēta būtu Slovākijas palikšana elitē, jo slovākiem tad būtu nepieciešams atņemt punktus Zviedrijai.

Itālijai ilgu laiku izdevās saglabāt intrigu, lai gan pašiem itāļu hokejistiem bija maz izdevību visas cīņas gaitā. Itālijas hokejisti paši sagrāva savas iespējas pacīnīties par uzvaru spēlē, jo nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Tomass Larkins pārkāpa noteikumus, atstājot itāļus mazākumā. Dānijas izlase pēc 25 sekundēm realizēja vairākumā, vārtu priekšā precīzi metot Niklasam Hardtam. Savukārt otros vārtus itāļi zaudēja priekšpēdējā minūtē, kad vārtsargs Andreass Bernards bija nomainīts pret vēl vienu spēlētāju. Šajā brīdī, saņēmis piespēli tuvu saviem vārtiem, paklupa Aleksandrs Egers, ripu neveikli ieslidinot savos vārtos.

$duelID=667;$eventID=15;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>