Latvijas hokeja izlase 2017. gada pasaules čempionāta trešās kārtas mačā Ķelnē ar rezultātu 2:1 (1:1, 0:1, 1:0) smagā cīņā pārspēja Itāliju, izcīnot trešo uzvaru trīs spēlē.

Par spēles galveno varoni kļuva Andris Džeriņš, kurš guva abus vārtus Latvijas izlases labā.
$duelID=615;$eventID=15;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Pirms spēles bija zināms, ka būs grūti uzlauzt itāļu sīksto aizsardzību, un Latvijai spēles laikā tas sagādāja lielas problēmas. Pirmajā periodā Latvija ar grūtībām tika pretinieku zonā, jo Itālijas hokejisti sagaidīja oponentus jau laukuma vidū tuvāk Latvijas aizsardzības zonai. Uzbrukumā Itālijas hokejisti necentās īpaši skriet, gaidīja pretuzbrukuma iespējas, un vienu tādu sagaidīja mača ievadā - ceturtajā minūtē Marko Insams ar metienu "devītniekā" pārspēja Elvi Merzļikinu.

Latvijas izlase turpinājumā nekādi nespēja izveidot uzbrukumus, bet darbu atviegloja itāļi - 12. minūtē Džovanni Morīni bloķēja Merzļikinu, par ko saņēma sodu. Latvijai vajadzēja 21 sekundi, lai izmantotu vairākumu: Andris Džeriņš vārtu priekšā pielaboja Gunta Galviņa metienu un ripa starp itāļu vārtsarga Andreasa Bernarda kājsargiem bija tīklā.

Lai gan pēc pārtraukuma Latvija mainīja spēles stilu, biežāk uzkavējās pretinieku zonā, pie labām iespējām Boba Hārtlija vadītā izlase tā arī netika. Tikmēr laukuma otrā pusē droši spēlēja Merzļikins, apturot visus nedaudzos pretinieku uzbrukumus. Pēdējā trešdaļā Itālija jau pilnībā koncentrējās uz spēli aizsardzībā, kuras uzlaušana turpināja sagādāt milzīgas problēmas Latvijas hokejistiem. Latvijai savu pārsvaru un dominanci pēdējā trešdaļā izdevās pierādīt tikai nepilnu pusotru minūti pirms pamatlaika beigām, kad savus otros vārtus guva Džeriņš. Labu darbu Džeriņa vārtu guvumā paveica komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš, kurš nosedza redzamību itāļu vārtsargam Bernardam, kurš īsti nemanīja ripas lidojumu.

Pēdējās sekundes mačā izvērtās dramatiskas. Itāļi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, izdarīja vairākus metienus vārtus virzienā, bet piecas sekundes pirms pamatlaika beigām Ronalds Ķēniņš par klupināšanu atstāja Latviju mazākumā. Itālija uzvarēja pēdējā iemetienā, bet izveidot ko bīstamu atlikušajā laikā nespēja, un Latvijas hokejisti varēja līksmot par trešo uzvaru turnīrā.

Latvijas izlase pasaules čempionāta ievadā ar 3:0 pārspēja Dāniju, bet pēc tam 3:1 smagā cīņā pieveica arī Slovākiju.

Nākamajā spēlē, 11. maijā, Latvija aizvadīs cīņu pret Zviedriju, bet pēc tam Hārtlija vadītos hokejistus gaida vēl divas cīņas pret grupas vadošajām komandām - ASV (13. maijā) un Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Krieviju (15. maijā). Latvija grupu sacensības noslēgs 16. maijā ar spēli pret mājinieci Vāciju.