Pasaules hokeja čempionāta Rīgā otrajā spēļu dienā Dānijas izlase, pateicoties Niklasa Jensena trīs gūtajiem vārtiem un vienai rezultatīvajai piespēlei, pieveica vienu no turnīra favorītiem Zviedriju

Dānijas hokeja izlase A grupas mačā uzvaru guva ar rezultātu 4:3 (3:2, 0:0, 1:1), gūstot pirmo panākumu pār zviedriem 12 savstarpējās spēlēs pasaules čempionātos.

Dāņi pirmajā periodā divas reizes spēlēja vairākumā un ieguva pārsvaru izdarītajos metienos, tomēr vienādos sastāvos zviedri spēlēja pārliecinošāk. Dānijas izlases spēlētājs Nikolajs Mejers 23. minūtē rupji kļūdījās savā aizsardzības zonā, izdarot piespēli gar saviem vārtiem, un Karls Klingbergs šādu dāvanu izmantoja, raidot ripu vārtos. 31. minūtē vienā retajiem Dānijas izlases uzbrukumiem otrajā periodā Niklass Jensens ļoti veikli pamainīja ripas lidojuma virzienu pēc Juliana Jakobsena metiena, izlīdzinot rezultātu.

Zviedrija atguva vadību piecas minūtes vēlāk, kad uzbrukuma zonā uzvarēja divcīņu aiz vārtiem un ātri izspēlēja uzbrukumu, kura noslēgumā tālu un precīzu metienu izdarīja Heriks Temerness. Pēc abpusējā noraidījuma spēles 38. minūtē Dānija formātā četri pret četri guva divus vārtus. Vispirms Niklass Jensens izmantoja pretinieku kļūdu aizsardzībā un izdarīja metienu no pašas vārtu priekšas, bet 36 sekundes vēlāk Emīls Kristensens pirmo reizi izvirzīja vadībā dāņus.

Mača 48. minūtē Dānijas izlase palielināja savu pārsvaru, kad vairākumā precīzu metienu izdarīja Niklass Jensens, noformējot "hat-trick". 51. minūtē Dānijas izlasei neizdevās izkļūt no savas aizsardzības zonas, un zviedri to izmantoja. Pēc ātrām piespēlēm Karls Klingbergs izdarīja precīzu metienu Sebastjana Dāma sargātajos vārtos. Pēdējās minūtēs Zviedrija daudz uzbruka un centās izraut neizšķirtu, taču ceturto reizi dāņu vārtus "neatslēdza".

Šī ir pasaules čempionātā Rīgā ir otrā reize, kad vieni no turnīra favorītiem piedzīvo zaudējumu. Piektdien Latvija ar 2:0 pieveica Kanādu.

Dānija - Zviedrija 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Vārtu guvēji
: Niklass Jensens (30:40 min., 1:1), Niklass Jensens (37:33 min., 2:2), Emīls Kristensens (38:09 min., 3:2), Niklass Jensens (48:22 min., 4:2, vair.)- Karls Klingbergs (22:06 min., 0:1), Henriks Temerness (35:09 min. 1:2), Karls Klingbergs (50:56 min., 4:3)
Metieni pa vārtiem: 22 (7+6+9) - 23(3+9+11)
Soda minūtes: 2 - 8

$duelID=1315;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>