IIHF pasaules čempionāta pirmajā dienā maina pusfināla formātu
Foto: LETA

Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) piektdien dažas stundas pirms pasaules čempionāta sākuma paziņojusi, ka mainīts pusfinālu izspēles formāts.

Pēc ceturtdaļfinālu pārvarēšanas pusfinālos tiksies visaugstāk izsētā komanda ar viszemāk izsēto komandu, kā arī izlases, kam būs otrais un trešais numurs.

Izsējot komandas pirms pusfināla, vispirms tiks ņemta vērā vieta apakšgrupā, tad izcīnīto punktu skaits, tālāk vārtu attiecība, gūtie vārti un visbeidzot numurs, ar kādu izlase izsēta pirms čempionāta.

Tādējādi pusfināla pāri var arī neveidoties tādi paši, kā pēc ierastās sistēmas. Piemēram, ja B grupas ceturtās vietas ieguvēja ceturtdaļfinālā uzvar A grupas uzvarētāju, tā pusfinālā var tikties arī ar B grupas uzvarētāju, nevis B grupas otrās vietas ieguvēju vai A grupas trešās pozīcijas īpašnieci, kā bijis līdz šim.

Tāpat IIHF atcēlusi pēcspēles metienu sēriju finālā. Tā vietā tiks aizvadīts 20 minūšu pagarinājums formātā "trīs pret trīs".

"Trīs pret trīs" formātā tiks aizvadīti pagarinājumi arī priekšsacīkšu un pārējos izslēgšanas turnīru mačos. Iepriekšējā čempionātā pa trim laukuma spēlētājiem bija tikai apakšgrupu turnīra spēļu pagarinājumos, bet "play-off" cīņās, tajā skaitā finālā, papildlaika formāts bija "četri pret četri".

"Ir vairāki iemesli, kāpēc nevēlamies garus pagarinājumus finālā. Arēnām dažreiz jau tajā pašā vakarā ir jāgatavojas nākamā pasākuma rīkošanai. Tāpat uzklausījām iebildumus no televīzijas un komandām," decembrī par veiktajām izmaiņām sacīja IIHF Sacensību un koordinācijas komitejas vadītājs Francs Raindls.

Pasaules čempionāts hokejā sāksies piektdien ar četriem mačiem, bet Latvija pirmo spēli aizvadīs sestdien, kad krustos nūjas ar Austriju.

Tags

Hokejs IIHF Pasaules čempionāts hokejā

Comment Form