Itālija pretojas divus periodus, taču neiztur Zviedrijas spiedienu

Pirmo uzvaru šī gada pasaules čempionātā hokejā izcīnījusi Zviedrijas valstsvienība, kas sākotnēji nespēja pārvērst lielo pārsvaru pār Itālijas izlasi vārtu guvumos, taču trešajā trešdaļā spēja sagraut turnīra pastarīšus 8:0 (1:0, 1:0, 6:0).

Zviedrija jau spēles trešajā minūtē atklāja spēles rezultātu, Antonam Landeram netraucēti raidot vārtos atlēkušo ripu. Itāļi gan aizsargājās pašaizliedzīgi, vēlreiz perioda laikā dižas vaļības nepieļaujot.

Tādējādi zviedri īsti nespēja izmantot lielo pārsvaru laukumā, bet līdz nākamajiem vārtiem bija jāgaida vairāk nekā 20 minūtes. Patriks Hornkvists otrajā periodā panāca 2:0, taču rezultāts nepavisam neatainoja laukumā notiekošo. Pēc pirmajiem diviem periodiem – Zviedrijai 40 metieni, savukārt Itālijai vien seši.

Itālijas vārtsarga Marko de Filipo Rojas statistika trešajā periodā gan tika sabojāta. Dienvidnieki vairs nespēja zviedriem liegt vairākas vārtu gūšanas iespējas.

Antons Landers ar diviem vārtu guvumiem spēles pēdējā periodā guva trešo turnīra "hat-trick", bet pie vārtiem tika arī tādi vīri kā Toronto "Maple Leafs" uzbrucējs Viljams Nīlanders un ilgstošais Čikāgas "Blackhawks" hokejists Markuss Krīgers.

Itālijas izlase jau pirmajā čempionāta spēlē piedzīvoja zaudējumu 0:9 pret Šveici, tā kā komanda otrdien pret Latvijas valstsvienību joprojām lūkos gūt savus pirmos vārtus šajā turnīrā.

Itālija - Zviedrija 0:8 (0:1, 0:1, 0:6)
Vārtu guvēji: Antons Landers (2:10 min.), Patriks Hornkvists (25:25 min., vair.), Oskars Lindbloms (41:41 min., vair.), Markuss Krīgers (42:52 min.), Antons Landers (48:55 min., maz.), Viljams Nīlanders (52:33 min.), Antons Landers (55:32 min.), Patriks Hornkvists (58:29 min)
Soda minūtes: 6 - 4
Metieni pa vārtiem: 13 (4+2+7) - 58 (17+23+18)