Trešo vietu 2019. gada pasaules čempionātā hokejā izcīnījusi Krievijas izlase, kas pēcspēles metienos ar rezultātu 3:2 (1:2, 1:0, 0:0, 1:0) pārspēja Čehijas valstsvienību.

Spēles pirmās minūtes noritēja mierīgi līdz abas komandas sagādāja dažus vārtus pēc kārtas. Maisam gals pavērās tieši pēc 13 aizvadītām minūtēm, kad Mihails Grigorenko pielaboja Mihaila Sergačova izpildītu metienu, ripai izslīdot cauri Čehijas vārtsarga Simona Hrubeca kājsargiem.

Pēc nepilnas minūtes gan sekoja čehu atbildes trieciens. Krievijai veicot virknējumu maiņu, izcilu piespēli laukuma garumā iedeva Davids Skleņica, izvirzot Mihalu Ržepiku izgājienā pret Vasiļevski – 1:1. Taču trešdaļas izskaņā Čehijas valstsvienībai vadību panāca Dominiks Kubaliks.

Otrais periods noritēja mazliet mierīgāk, lai gan abas komandas izpildīja pietiekami daudz metienu. Artjoms Aņisimovs pašā trešdaļas sākumā izlīdzināja rezultātu, bet Ņikita Gusevs trāpīja pa Čehijas izlases vārtu pārliktni.

Perioda gaitā Ņikita Kučerovs nespēja trāpīt ar nūju pa ripu pēc izcilas Aleksandra Ovečkina piespēles, savukārt pie Andreja Vasiļevska vārtiem arī noritēja vairākas satraucošas epizodes, čehiem pašaizliedzīgi cīnoties par iespēju izpildīt atkārtotus metienus.

Trešajā trešdaļā aizvien vairāk sāka izpausties Krievijas hokejistu neuzmanība. Komanda vairākkārt atstāja kādu aizsargu vienatnē pret pretuzbrukumā aizslidojušiem diviem čehu hokejistiem.

Vasiļevskis gan tā arī nevienu reizi šādā situācijā ripu vārtos neielaida. Taču otrā laukuma pusē pustukšos vārtos netrāpīja Ņikita Kučerovs.

Komandām nācās spēlēt desmit minūšu ilgu pagarinājumu, kurā labākā vārtu gūšanas iespēja bija Ņikitam Gusevam. Kučerovs virknējuma biedram izkārtoja iespēju no vārtu sāniem netraucēti izraut uzvaru, taču ripa pēc Guseva metiena lidoja starp vārtiem un ārpus tiem izslidojušo Hrubecu.

Vasiļevska meistarība bija noteicošais faktors arī pēcspēles metienos, kuros Čehija tā arī neizmantoja nevienu no četriem izgājieniem. Uzvaru varēja svinēt Krievijas izlase, kura trešo reizi pēdējo četru gadu laikā izcīnījusi pasaules čempionāta bronzas godalgas.

Krievija - Čehija 2:2 (1:2, 1:0, 0:0, 0:0)
Vārtu guvēji: Mihails Grigorenko (13:00 min., 1:0), Artjoms Aņisimovs (20:39 min., 2:2) - Mihals Ržepiks (13:41 min., 1:1), Dominiks Kubaliks (18:34 min., 1:2)
Metieni pa vārtiem: 30 (9+14+5+2) - 50 (11+15+18+6)
Soda minūtes: 2 - 4

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var iepazīties ar detalizētu notikumu gaitu.

$duelID=1301;$eventID=23;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>