Juris Štāls: Hokeja čempionātā lielākās cerības uz Dārziņu un Daugaviņu
Foto: LETA

No 10. līdz 26. maijam Slovākijā norisināsies 2019. gada pasaules čempionāts hokejā, kur jau 23. reizi pēc kārtas elites divīzijā startēs arī Latvijas hokeja izlase. Bijušais valstsvienības spēlētājs, hokeja skolas "Kurbads" vadītājs un treneris, Biznesa augstskolas "Turība" absolvents Juris Štāls uzsver, ka Latvijas izlases sastāvs ir jaudīgs, ar labām kvalitātēm kā uzbrukumā, tā arī aizsardzībā, taču nelielas bažas ir par vārtsargu līniju, kas nav spēcīgākajā komplektācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Štāls norāda, ka turnīra lielākās cerības ir Lauris Dārziņš un Kaspars Daugaviņš, lai gan līdera dotības piemīt arī Ronaldam Ķēniņam un Rūdolfam Balceram. Kā mūsējiem būs veicies čempionātā, varēsim spriest vēlāk, taču pirmās trīs vietas var prognozēt ASV, Zviedrijai un Somijai.

Prasmīgu spēlētāju izlasē netrūkst

Izlases sastāvs izskatās jaudīgs. Ar spēli uzbrukumā viss būs kārtībā, arī aizsardzība mums ir labā līmenī. Prasmīgu spēlētāju izlasē netrūkst. Arī uz vārtsargu līniju varam raudzīties ar pārliecību, jo izlasei palīgā dosies Elvis Merzļikins, kuram nupat noslēgusies sezona NHL. Esmu pārliecināts, ka neatkarīgi no tā, kurš sargās komandas vārtus, spēlētāji, nesaudzējot sevi, palīdzēs vārtu vīram, guļoties ripas ceļā un provocējot pretinieku izdarīt metienus no pēc iespējas sliktākām pozīcijām. Runājot par galējo komplektāciju, jāsaka, ka treneriem komandas sastāvs par 95% ir skaidrs jau labu laiku pirms čempionāta. Tikai spēlētāju traumas, kāds īpašs izņēmums vai ārkārtas gadījums spēj izmainīt viņu ieceres. Piemēram, Kaspara Daugaviņa potītes trauma, kas liegusi piedalīties pārbaudes spēlēs, par laimi nav tik nopietna, lai ietekmētu viņa dalību turnīrā. Tā, protams, nebūtu iepriecinoša ziņa, ja viņš nevarētu pārstāvēt Latviju pasaules čempionātā, jo komandai pietrūktu Kaspara pieredzes un līdera spēju, bet sportā neaizstājamu cilvēku nav. Sagatavošanās periods pirms čempionāta tika veltīts fiziskās kondīcijas uzlabošanai un spēlētāju virknējumu iespēlēšanai, meklējot kombinācijas, kuru izveidošana nesīs vislabākos rezultātus, tāpēc ir būtiski, lai treniņu ciklā piedalās visi vadošie spēlētāji. Jaunie spēlētāji uz sagatavošanās posmu tiek aicināti vērtīgas pieredzes gūšanai un, iespējams, ka nākotnē tieši viņi veidos Latvijas izlases pamatsastāvu.

Iegūst gan Hārtlijs, gan Latvijas hokeja sabiedrība

Runājot par trenera faktoru, jāuzsver, ka no sadarbības iegūst abas puses. Bobs Hārtlijs, veiksmīgi veicot darba pienākumus Latvijas izlasē, panācis līguma noslēgšanu ar vienu no spēcīgākajiem Kontinentālās hokeja līgas klubiem, patīkami pārsteidzot hokeja pasauli un līdzjutējus. Viņa vadītās komandas regulāri sasniedz augstus rezultātus, un izņēmums nav arī šī sezona. Savukārt Latvijas hokejistiem Boba Hārtlija klātbūtne sniedz vērtīgu pieredzi un zināšanas spēles izpratnē, kā arī motivācijas veidošanā. Bobs ir īsts cīnītājs – viņš nepadosies grūtību priekšā, bet atradīs veidu, kā tās pārvarēt.

Attieksme, cīņa un psiholoģiskā sagatavotība

Vienmēr esmu uzsvēris - sākumā katrs maksimāli labi padarīsim savu darbu, tad visu paveikto saliksim kopā un spēles beigās rezultāts uz tablo neizpaliks. Galvenais, lai pēc nospēlēta mača ir sajūta, ka izdarīji maksimumu un laukumā atdevi visu. Ja tāda sajūta būs katram komandas spēlētājam, neradīsies pārmetumi pret sevi vai komandu. Ikviens hokeja mačs sastāv no kāpumiem, kritumiem, veiksmīgām un ne tik veiksmīgām epizodēm – tāds ir sports. Komanda, kura būs psiholoģiski noturīgāka, pieļaus mazāk kļūdu, un visticamāk arī izcīnīs uzvaru. Prognozēju, ka principiālākais un nozīmīgākais duelis čempionātā būs ar Šveices izlasi. Iespējams, ka šī cīņa noteiks, kurš iekļūs ceturtdaļfinālā, taču nekādā gadījumā nedrīkst gatavoties vienai konkrētai spēlei. Katra mača sākuma rezultāts ir 0:0, tāpēc ikvienā spēlē jācīnās par visiem 100% - to novērtē gan treneri, gan līdzjutēji. Ceru, ka attieksme laukumā un ārpus tā sniegs Latvijas izlasei iespēju cīnīties ceturtdaļfinālā!

Dārziņš un Daugaviņš – stabilas izlases vērtības

Latvijas hokeja izlasei regulāri tiek piesaistīts kāds jauns, talantīgs spēlētājs ar lielu potenciālu, kurš spējīgs sniegt pienesumu komandas spēles uzlabošanā. Jaunas zvaigznes un elki Latvijas hokejā ienāk palēnām. Jaunie vienmēr ir enerģiski, ar lielu cīņassparu, taču par stabilām izlases vērtībām jāsauc Kasparu Daugaviņu un Lauri Dārziņu – viņi gadu gaitā uzkrājuši lielu pieredzi gan izlasē, gan augsta līmeņa klubos. Katram spēlētājam ir sava loma laukumā – vienam tas ir uzbrukums, citam aizsardzība, bet vēl kādam agresīva cīņa, palielinot spēles tempu vai ierobežojot pretinieku līderus. Tas ir Boba Hārtlija ziņā, kuram uzticēties vairāk, bet katrs sniedz pienesumu kopējā, lielā zobrata ritējumā, lai tiktu panākts gala rezultāts. Katrā sporta komandā, neatkarīgi no spēlētāju vienlīdzības un prasmēm, atrodas kāds, kurš spējīgs uzņemties līdera lomu un svarīgos brīžos pavilkt komandu uz priekšu. Kā Latvijas izlases līderus varu izcelt jau pieminētos Lauri Dārziņu un Kasparu Daugaviņu, lai gan dotību un prasmju netrūkst arī Ronaldam Ķēniņam un Rūdolfam Balceram.

Medaļas Zviedrijai, Somijai, ASV

Prognozējot čempionāta rezultātu, uzdrošinos teikt, ka potenciāls kļūt par turnīra spožāko un pamanāmāko spēlētāju ir Džonijam Gudro no ASV izlases. Vai tā notiks, varēsim spriest vēlāk. Izpētot komandu sastāvus, favorītu statusā var izcelt ASV, Somiju un Zviedriju, bet cerēsim, ka Latvijas izlase gan mums, gan visai hokeja pasaulei spēs sagādāt negaidītu pārsteigumu.

Tags

Hokejs 2019 Hokejs 2018 Hokejs Juris Štāls Latvijas hokeja izlase Pasaules čempionāts Pasaules čempionāts hokejā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form