Vietējo līdzjutēju sirdis pirmdien Košicē ārkārtīgi sarūgtināja Kanādas hokeja valstsvienība, kas, pateicoties Marka Stouna precīzam metienam vairākumā, pasaules čempionāta hokejā spēles pēdējā sekundē izrāva uzvaru 6:5 (2:2, 3:2, 1:1) pret Slovākijas izlasi.

Jau no pirmajām spēles sekundēm līdzjutēji varēja baudīt neskaitāmas vārtu gūšanas iespējas un pietiekami daudz asumus. Kanādas izlase visas spēles garumā pastāvīgi iekrita aizsardzībā, dodot Slovākijas komandai iespējas dažādiem skaitliska pārsvara pretuzbrukumiem, taču paši arī sagādāja problēmas otrā laukuma pusē.

Matušs Sukels un Adams Liška spēles astotajā un devītajā minūtē panāca 2:0, abiem gūstot vārtus pēc cīņas to priekšā. Tomēr perioda beigu pusē Kanāda rezultātu izlīdzināja, Entonijam Mantam jau trešo reizi šajā turnīrā izceļoties ar vārtu guvumu, bet otro ripu Slovākijas vārtos raidot Šī Teodoram.

Otrais periods norisinājās gandrīz pēc identiska scenārija. Šoreiz 39 gadus vecais Ladislavs Naģs sarūgtināja Kanādas līdzjutējus pēc izteiktiem "darba vārtiem", bet Liška jau otro reizi spēlē pārspēja Matu Mureju ar atkārtotu metienu – Slovākijai 4:2.

Kanādas atbildes trieciens šoreiz gan bija iespaidīgāks. Džonatans Marčeso, Entonijs Čirelli un Trojs Stečers katrs izcēlās pa reizei, pirmo reizi spēlē vadībā izvirzot ziemeļamerikāņus.

Abas komandas šķietami bija pagurušas no augstā spēles tempa, trešajam periodam aizritot krietni vienmuļāk. Mājinieki gan savu iespēja sagaidīja. Naģs vēlreiz varonīgi pacīnījās vārtu priekšā, bet veterāna pieredze izmantoja Matušs Sukels, kura veiktais metiens atsitās pret aizsarga slidu un ielidoja vārtos.

Turklāt slovāki pusminūti vēlāk tika pie iespējas spēlēt skaitliskā vairākumā. Komanda šo iespēju gan pamatīgi izniekoja. Tā vietā notika pamatīga traģēdija. Ēriks Černaks mazliet vairāk nekā minūti pirms spēles beigām nopelnīja divu minūšu pārkāpumu.

Lieliskajam Kanādas vairākumam atlika tieši tik laika, cik nepieciešams. Slovāki jau šķietami bija izpildījuši pēdējo, izšķirīgo ripas izmešanu no savas zonas, taču kanādieši vēl reizi ieslidoja pretinieku zonā, aukstasinīgi sagaidīja pamatlaika beigas un Marks Stouns trieca ripu tuvajā vārtu augšējā stūrī. Līdzjutēju acīs asaras, bet Kanādai izcila 6:5 uzvara.

Kanāda, kura ar 8:0 bija piesmējusi Lielbritāniju, triju spēļu laikā izcīnījusi divas uzvaras, bet Slovākija kopš atklāšanas dienas uzvaras pār ASV piedzīvojusi divus zaudējumus. Abām komandām līdz šim bija nācies atzīt Somijas valstsvienības pārākumu.

Slovākija - Kanāda 5:6 (2:2, 2:3, 1:1)
Vārtu guvēji: Matušs Sukels (7:14 min.), Adams Liška (8:18 min.), Ladislavs Naģs (21:49 min., vair.), Adams Liška (25:09 min.), Matušs Sukels (51:45 min.) - Entonijs Manta (16:20 min.), Šī Teodors (18:10 min., vair.), Džonatans Marčeso (27:01 min., vair.), Entonijs Čirelli (28:43 min.), Trojs Stečers (36:40 min.), Marks Stouns (59:59 min., vair.)
Soda minūtes: 10 - 22
Metieni pa vārtiem: 31 (11+11+9) - 28 (10+10+8)

$duelID=1219;$eventID=23;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>