Kanādas hokeja izlase savā ceturtajā spēlē pasaules čempionātā Rīgā trešdien izcīnīja savu pirmo uzvaru, ar rezultātu 4:2 (2:0, 1:2, 1:0) pārspējot Norvēģijas valstsvienību.

Kanādas hokejisti jau 22. sekundē izvirzījās vadībā, kad Konors Brauns vārtu priekšā pirmais piesteidzās pie ripas un cīņā iedabūja to vārtos. Tiesnešiem vajadzēja skatīties video atkārtojumu, lai ieskaitītu šos vārtus. Pēcāk pirmās trešdaļas vidū Adams Enriks realizēja lielo vairākumu, gūstot Kanādas izlases pirmos vārtus skaitliskajā vairākumā šajā čempionātā. Mačs turpinājās ar Kanādas izlases diezgan lielu pārsvaru.

Tomēr otrajā trešdaļā pusotras minūtes laikā Norvēģija rezultātu izlīdzināja, pakutinot kanādiešu nervus. 30. minūtē precīzs metiens izdevās Tomasam Valkvem Olsenam, bet tad Mats Roseli Olsens bija īstajā vietā īstajā laikā pēc Maksa Krogdāla metiena. Viņam ripa trāpīja pa slidu un ielidoja vārtos, bet tiesneši pēc video atkārtojuma noskatīšanās fiksēja, ka apzinātas kustības ar kāju nebija.

Tomēr 35. minūtē Endrū Mandžapane izdarīja lielisku metienu pēc Konora Brauna piespēles un atguva vadību Kanādai, savukārt trešajā periodā mazākumā Adams Enriks izgājienā pret vārtsargu atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Kanādai neieskaitīja Brendona Hagela vārtus, kurš no vārtsarga laukuma iespieda ripu vārtos. Norvēģi paveikt brīnumu nespēja, un kanādieši tika pie pirmās uzvaras.

Kanāda – Norvēģija 4:2 (2:0, 1:2, 1:0). Spēle noslēgusies
Vārtu guvēji
: Konors Brauns (0:22 min, 1:0), Adams Enriks (10:23 min., 2:0, vair.), Endrū Mandžapane (34:41 min., 3:2) - Tomass Valkve Olsens (29:08 min., 1:2), Mats Roseli Olsens (30:28 min., 2:2)
Metieni pa vārtiem: 42 (16+14+12) - 15 (5+4+6)
Soda minūtes: 8 - 10

$duelID=1359;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>