Kanāda principiālā duelī pieveic ASV un triumfē Košices grupā

Kanādas izlase otrdien Pasaules hokeja čempionāta spēlē Košicē ar rezultātu 3:0 pārspēja savu principiālo pretinieci ASV un izcīnīja pirmo vietu A apakšgrupā.

Jau spēles otrajā minūtē Marks Stouns visus amerikāņus pārliecināja, ka viņš apslidos vārtus, taču viņš ar ātru kustību piespēlēja uz vārtu priekšu Pjēram Lukam Dubuā, kurš meta tukšajā vārtu stūrī. Sešas minūtes vēlāk ātrā pretuzbrukumā Entonijs Manta piespēlēja Kailam Turisam, un viņš neviena netraucēts izdarīja precīzu metienu, panākot rezultātu 2:0.

Otrā perioda izskaņā kanādietim Markam Stounam neieskaitīja vārtu guvumu, jo viņš ripu vārtos ievirzīja ar augsti paceltu nūju, taču mirkli vēlāk Turiss no labās malas precīzi piespēlēja Džeredam Makkanam, kurš izdarīja precīzu metienu vārtos.

Kanādas izlase A apakšgrupā septiņās spēlēs izcīnīja sešas uzvaras un ar 18 punktiem izcīnīja pirmo vietu, aiz sevis atstājot Somijas izlasi. Vācija ar 15 punktiem palika trešajā vietā, bet ASV ieņēma ceturto pozīciju.

Vārtu guvēji
: Pjērs Luks Dubuā (1:49 min.), Kails Turiss (8:02 min.), Džareds Makkans (35:59 min.) - -
Soda minūtes: 14 - 4
Metieni pa vārtiem: 35 - 28