Kanādas hokejisti klusā finālā atkārtoti kļūst par pasaules čempioniem

2016. gada pasaules hokeja čempionāta finālā svētdien Maskavā triumfēja Kanādas izlase, kas ar 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) pārspēja Somijas valstsvienību.

Kanādas hokeja izlase jau ar pirmajām spēles minūtēm pārņēma spēles iniciatīvu, demonstrējot fizisku spēli uzbrukumā un pašaizliedzīgi strādājot aizsardzībā - somi šādai pretinieku taktikai neizskatījās esam gatavi, un zaudēja vārtus jau pirmā perioda vidū. Miko Koskinenu pārspēja Konors Makdeivids, kuram šie bija pirmie vārti turnīrā.

152

Somu mēģinājumi izlīdzināt rezultāti visas spēles garumā tika neitralizēti, taču arī kanādiešiem neizdevās vairs pārspēt Miko Koskinenu.

Trešajā periodā spēle jau kļuva vienmuļa, un pat tribīnes sāka pieprasīt vārtus no jebkuras izlases. Spēles pēdējā minūtē Somijas izlases treneris nolēma mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un šoreiz šī taktika "nostrādāja" pret viņiem - ripu pārtvēra kanādieši un Mets Dušēns aizslidoja līdz "drošam attālumam" un raidīja to tukšajos Somijas izlases vārtos - 2:0.

Kanādas hokeja izlase par pasaules čempioniem kļuva otro gadu pēc kārtas.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi"teksta tiešraides arhīvā.

Pasaules hokeja čempionāta fināls: Somija – Kanāda
Somija - Kanāda 0:2 (0:1, 0:0 0:1)Vārtu guvēji: Konors Makdeivids (11:24), Mets Dušēns (59:59)Noraidījumi: Leo Komarovs (2 min., 19:18; 34:01), Sebastjans Aho (2 min., 44:09) - Būns Dženners (2 min., 12:50), Breds Maršāns (2 min., 19:18),Marks Šeiflijs (2 min., 36:59), Marks Stouns (2 min., 44:09)Metieni pa vārtiem:  17 - 32
Spēle noslēgusies.
Kanādas izlase svin divreiz - pirmoreiz pēc vārtu guvuma, bet bija atlikusi vēl viena sekundes spēlē, tāpēc komandas nostājāslaukuma centā pēdējam iemetienam, un tad jau Kanādas komanda varēja svinēt vēlreiz.
59:59 min. Somija - Kanāda 0:2Cīņa par ripu iemetienā, somi to iegūst, taču uzreiz zaudē un Mets Dušēns, pārslidojis neitrālajai zonai, ieraida to vārtos.
Astoņas sekundes...
Kanādiešu fani jau piecēlušies kājās, gatavi atzīmēt uzvaru.
Somijas izlases treneris pieprasa 30 sekunžu pārtraukumu.
Izmisīgi cīnās somi Kanādas zonā.
Somijas vārti ir tukši.
Nekādi somiem neizdodas kaut ko iesākt pret fiziski spēlējošo Kanādas izlasi. Kanādieši gan labprāt gūtu vēl kādus vārtus, bet arī somi un Koskinens to neļauj.
Līdzjutējiem tribīnēs ir apnicis šis ātrais, bet nerezultatīvais hokejs, un tiek pieprasīts "šaibu, šaibu!""
Somi cenšas lauzt spēles gaitu, taču kanādieši neitralizē visus viņu mēģinājumus, paši iespaidīgi turpinot presingu somu zonā. Metienu attiecība arī iespaidīgi par labu Kanādai - 31  pret 14.
Stouns iznāk no sodīto soliņa un pieslēdzas uzbrukumam, bet skan svilpe - kanādiešu spēlētājs bija vārtsarga laukumā.
44:09 min. Noraidījums abās izlasēs.Aho bija devies uzbrukumā, un tiek klupināts. Marks Stouns uz sodīto soliņa pavadīs 2 minūtes par klupināšanu, un arī Sebastjans Aho - par simulāciju.
Tribīnes paqsaules čempionāta finālam ir ļoti klusas. Pirmajā periodā vēl skandēja "Krievija, Krievija!", bet trešajā aktīvas ir tikai dažas somu un kanādiešu līdzjutēju grupiņas.
Nekavējoties kanādieši izdara metienu pa somu vārtiem, Koskinens ripu piespiež pie ledus.
Sācies 3. periods.
Noslēdzies 2. periods.
Vairākuma beigās somi izdara vairākus metienus pa vārtiem, Talbots spēlē precīzi. Kanāda spēlē pilnā sastāvā.
Dženners mazākumā aizskrien līdz Koskinena vārtiem, tiek traucēts, bet bez noteikumu pārkāpuma.
36:59 min. Noraidījums Kanādai.Nākamais kanādiešu uzbrukums beidzas ar noraidījumu - Marks Šeiflijs uzsit pa roku Koskinenam, kurš jau bija piespiedis ripu pie ledus.
Koskinens pazaudējis nūju, bet ripa ir pie viņa komandas biedriem, kas uzsāk pretuzbrukumu.
Turpinājumā somi veiksm;igi izraida ripu līdz kanādiešu vārtiem, un Somija spēlē pilnā sastāvā.
Uzreiz kanādiešiem neizdodas uzsākt vairākuma izspēli, tad izvietojas somu zonā, bet ripu pārtver somi, tomēr Koskinrentam neizdodas ripu izmest no zonas. Kanādiešu uzbrukums turpinās un noslēdzas ar bloķētu metienu, ripa lido apmales tīklā.
34:01 min. Noraidījums Somijai.Pārcenšas Komarovs aisardzībā - klupina Brendonu Galaheru un dodas uz sodīto soliņu.
Teicama izspēle kanādiešiem, O'Railijs met garām vārtiem; nākamajā uzbrukumā ripa atsitas pret vārtu pārliktni.
Perioda vidū kanādieši atsāk aktīvi uzbrukt somu vārtiem - jau astoņi metieni pa vārtiem, kamēr somiem - neviena kopš trešdaļas sākuma, tik labi aizsardzībā spēlē Kanāda.
Dušēns ilgi driblē ripu, meklējot iespēju izdarīt metienu, Koskinens ripu atvaira.
Spēles raksturs nav mainījies arī otrajā periodā - aktīva, ļoti intensīva spēle abu komandu izpildījumā, asa aizsardzība. Salīdzinoši mazāk darba līdz ar to vārtsargiem, spēle tiek novirzīta nost no vārtiem.
Perioda sākumā iespaidīgs somu presings. Īsā laika periodā trīs metieni pa vārtiem, un Talbotam bija nopietni jāpacenšas, lai glābtu komandu.
Abas komandas vēl minūti spēlēs četri uz četri.
Sācies 2. periods!
Noslēdzies 1. periods.
Kārtējais kanādiešu uzbrukums beidzas ar kautiņu - Maršāns izdara metienu, uzreiz pie vārtiem ir klāt somu aizsargi, un Leo Komarovs no muguras apķer kanādiešu uzbrucēju, un iet vaļā. Noraidījums Komarovam un Maršānam.
Kārtējais kanādiešu uzbrukums beidzas ar kautiņu - Maršāns izdara metienu, uzreiz pie vārtiem ir klāt somu aizsargi, un Leo Komarovs no muguras apķer kanādiešu uzbrucēju, un iet vaļā. Abpusējs noraidījums Komarovam un Maršānam.
Ļoti augstā tempā rit spēle, emocijas arī kūsā - Šeifels, slidojot uz maiņu, nedaudz pagrūž Jokinenu, somu uzbruvējs jau ir gatavs uzkauties.
Teicama izdevība Patrikam Lainem, Talbots ripu tver.
Kanāda spēlē pilnā sastāvā.
Somi sāk vairākuma izspēli, tomēr kanādiešiem izdodas izraidīt ripu no zonas. Labi aizsargājas kanādieši.
12:50 min. Noraidījums Kanādas izlasē.Būnam Dženneram 2 soda minūtes par bloķēšanu.
11:24 min. Somija - Kanāda 0:1Ātrs uzbrukums kanādiešiem, ko iesāk Konors Makdeivids, piespēlē Metam Dušēnam, kurš tiek līdz vartiem, un Makdeivids ir pirmais klāt pie atsistās ripas, ietriecot to vārtos.
Miko Rantanens izskrien solo uzbrukumā, Talbots ripu tver cimdā.
Komandas biedra mesta ripa nejauši trāpa Metam Dušēnam pa seju.
Joprojām Kanādai pieder iniciatīva uzbrukumā, tikpat aktīvi viņi strādā arī aizsardzībā savā zonā.
Somijas uzbrukums noslēdzas ar labu Mikaēla Granlunda metienu no tuvas distances - Kems Talbots spēlē droši.
Ville Poka pirmais pārtver ripu, kas lidoja pie Marka Šīfele, kurš būtu to šāvis vārtu tuvajā stūrī.
Ļoti aktīvi spēli sākuši kanādieši.
Vēlreiz kanādieši tiek līdz Koskinena vārtiem, ne uzreiz ripu piespiež somu vārtsargs, Šeifels un Brasārs jau ir klāt, lai pacīnītos par ripu, bet Koskinens noreaģē un uzliek cimdu ripai.
Pirmais uzbrukums un metiens pa vārtiem kanādiešu izpildījumā, Miko Koskinens ripu atsit. Un vēl viens uzbrukums.
Somijas hokeja izlase var pārrakstīt pasaules hokeja vēsturi. Līdz šim neviena valsts vienā gadā nav izcīnījusi zelta medaļas gan U-18, gan U-20, gan pieaugušo pasaules čempionātā. Somijas izlase to var sasniegt.
Somijas un Kanādas izlašu sastāvi fināla spēlei:
Svētdien par pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējiem kļuva turnīra mājinieki krievi. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/krievija-sagrauj-asv-un-savas-majas-notiekosaja-pc-samierinas-ar-bronzu.d?id=47470681
Somijas un Kanādas izlases šajā turnīrā tikās jau grupu turnīra pēdējā kārtā, kad somi izcīnīja pārliecinošu uzvaru. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/somijas-izlase-sagrauj-kanadu-un-uzvar-b-apaksgrupa.d?id=47452551
2016. gada pasaules hokeja čempionātā atlikusi tikai viena spēle, kurā noskaidrosies zelta medaļas ieguvēji. Uz titulu pretendē Somijas un Kanādas izlases.