2016. gada pasaules hokeja čempionāta finālā svētdien Maskavā triumfēja Kanādas izlase, kas ar 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) pārspēja Somijas valstsvienību.

Kanādas hokeja izlase jau ar pirmajām spēles minūtēm pārņēma spēles iniciatīvu, demonstrējot fizisku spēli uzbrukumā un pašaizliedzīgi strādājot aizsardzībā - somi šādai pretinieku taktikai neizskatījās esam gatavi, un zaudēja vārtus jau pirmā perioda vidū. Miko Koskinenu pārspēja Konors Makdeivids, kuram šie bija pirmie vārti turnīrā.

$duelID=391;$eventID=11;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Somu mēģinājumi izlīdzināt rezultāti visas spēles garumā tika neitralizēti, taču arī kanādiešiem neizdevās vairs pārspēt Miko Koskinenu.

Trešajā periodā spēle jau kļuva vienmuļa, un pat tribīnes sāka pieprasīt vārtus no jebkuras izlases. Spēles pēdējā minūtē Somijas izlases treneris nolēma mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un šoreiz šī taktika "nostrādāja" pret viņiem - ripu pārtvēra kanādieši un Mets Dušēns aizslidoja līdz "drošam attālumam" un raidīja to tukšajos Somijas izlases vārtos - 2:0.

Kanādas hokeja izlase par pasaules čempioniem kļuva otro gadu pēc kārtas.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi"teksta tiešraides arhīvā.