Kanādas hokeja izlase, kas pasaules čempionātu Rīgā sāka ar trīs zaudējumiem, svētdien, 6. jūnijā, triumfēja un izcīnīja zelta medaļas.

Pasaules čempionāta finālā kanādieši spēja divreiz atspēlēties un pagarinājumā ar 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0) pieveikt Somijas valstsvienību. Abas komandas pirms diviem gadiem tikās iepriekšējā pasaules čempionāta finālā, un toreiz uzvarēja Somija, bet tagad kanādiešiem izdevās revanšēties.

Spēles devītajā minūtē Mikaels Ruhomā saņēma ripu vārtu priekšā un izdarīja zibenīgu metienu vārtos. Taču 25. minūtē Kanādas izlases vairākumā Kolins Brauns izdarīja metienu pa vārtiem, ripa otro reizi neilgā laika posmā norībināja Somijas izlases vārtu stabu, bet Maksīms Komtuā ne vienkāršākajā situācijā noorientējās un iedabūja ripu vārtos.

Somija atkal izvirzījās vadībā 46. minūtē, kad Peteri Lindboms izdarīja precīzu metienu tieši tajā brīdi, kad Jere Salinens noslidoja gar vārtu priekšu, patraucējot vārtsargam skatu. Taču atkal Kanāda spēja izmantot vairākumu, un teicamu izspēli noslēdza komandas kapteinis Adams Enriks.

Pasaules čempionu noskaidrošanai bija nepieciešams papildlaiks, kurā bija jānospēlē sešas ar pusi minūtes, kad kanādiešiem izdevās pretuzbrukums, kurā Brauns piespēlēja Nikam Polam, un viņš guva "zelta" vārtus.

Tādējādi Kanāda izcīnīja savu 27. pasaules čempionu titulu, savukārt Somijai neizdevās izcīnīt savu ceturto titulu. Somiem šī ir devītā sudraba medaļa pasaules čempionātu vēsturē.

Kanādas hokejistiem pasaules čempionāts iesākās ļoti smagnēji. Spēlētāji kopā pirms turnīra aizvadīja tikai trīs treniņus, bet pirmajās trīs spēlēs piedzīvoja zaudējumus. Tikai par mata tiesu izdevās iekļūt ceturtdaļfinālā, pateicoties Latvijas izlases zaudējumam Vācijai. Turpinājumā kanādieši pieveica Krievijas Olimpiskās komitejas komandu, ASV un Somiju.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

$duelID=1433;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>