Pasaules hokeja čempionātā Rīgā sestdien, 5. jūnijā, pirmajā pusfināla spēlē Kanādas izlase ar 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) pieveica ASV valstsvienību, tādējādi revanšējoties par zaudējumu priekšsacīkstēs.

Finālā svētdien kanādieši tiksies ar Vācijas un Somijas spēles uzvarētāju, bet amerikāņi spēlē par bronzu tiksies ar otra pusfināla zaudētājiem.

Kanādas izlase pēdējos sešos pasaules čempionātos tikai reizi nepārvarēja pusfinālu, 2018. gadā paliekot ceturtajā vietā. Iepriekšējā pasaules čempionātā 2019. gadā Kanādas izlases finālā piekāpās somiem.

Kanādas hokeja izlase ar trīs zaudējumiem sāka Rīgā notiekošo pasaules čempionātu un vēlāk caur adatas aci iekļuva ceturtdaļfinālā, kur negaidīti pagarinājumā ar 2:1 pieveica Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandu. Tagad kanādieši, kuri varēja arī palikt ārpus izslēgšanas turnīra un pilnībā izgāzties, spēlēs finālā.

Savukārt ASV izlase nespēja izmantot savus "trumpjus", turpinot amerikāņu neveiksmju joslu - ASV hokejisti iepriekšējo reizi zelta medaļas pasaules čempionātā izcīnīja 1960. gadā, bet kopš ieviests izslēgšanas turnīra formāts ASV izlase ne reizi nav spēlējusi finālā.

Abas Ziemeļamerikas komandas pusfinālā vairāk domāja par uzbrukumu un sarīkoja pamatīgu "uguņošanu", aizmirstot par aizsardzību un liekot pamatīgi strādāt abiem vārtsargiem - Dārsijam Kemperam (Kanāda) un Kelam Pītersenam (ASV). Amerikāņi izdarīja 38 metienus pa pretinieku vārtiem, bet kanādieši izdarīja 33 metienus.

Kanādas izlase guva vārtus jau pēc nospēlētām 122 sekundēm - pie Pītersena atsistās ripas pirmais bija Brendons Pirri. Pirmā perioda izskaņā Kolins Blekvels izlīdzināja rezultātu, un amerikāņi varēja vēl gūt vārtus līdz pirmajam pārtraukumam, tomēr iespējas palika neizmantotas.

Otrajā periodā Endrū Mandžapane atguva kanādiešiem vadību, bet pēdējās trešdaļas 46. sekundē Mandžapane izgājienā viens pret vienu filigrāni apspēlēja Pītersenu, panakot 3:1. Saša Hmeļevskis ātri vienus vārtus atguva, bet otro reizi izlīdzināt rezultātu spēlē amerikāņiem neizdevās. Pēdējā minūtē Džastins Denforts ripu raidīja tukšos ASV izlases vārtos, pieliekot punktu Kanādas uzvarai.

$duelID=1427;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>