2016. gada pasaules hokeja čempionāta pusfinālā ceturtdien, 19. maijā, iekļuva Kanādas izlase, kas ceturtdaļfinālā ar rezultātu 6:0 (1:0, 3:0, 2:0) sagrāva Zviedrijas valstsvienību.

Kanādas izlases labā vārtus guva Marks Šeifels, Mets Dumba, Breds Maršāns, Makss Domi, Marks Stouns un Deriks Brasārs, kamēr vārtsargs Kems Talbots tika galā ar visiem 24 zviedru metieniem.

Pirmajā periodā Kanādai bija pārsvars laukumā, taču ripu vārtos izdevās iedabūt tikai trešdaļas beigās. Otrajā trešdaļā kanādieši izmantoja savas iespējas, palielinot savu pārsvaru līdz 4:0, bet noslēdzošajā trešdaļā viņi darbojās daudz mierīgāk. Zviedrija ieguva tiesības spēlēt lielajā vairākumā, pie tam viņi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr arī ar trīs spēlētāju vairākumā viņi neguva vārtus. Kanādieši izskaņā sameta vēl divus "golus", pieliekot punktu spēlei.

Ilggadējam Zviedrijas izlases galvenajam trenerim Pēram Mortsam atvadas no valstsvienības neizdevās patīkamas, jo šis viņam bija pēdējais turnīrs valstsvienības galvenā trenera amatā.

Kanāda pusfinālā spēkosies ar ASV izlasi, kuru grupu turnīra pirmajā spēlē sagrāva ar 5:1.

$duelID=383;$eventID=11;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>