Kanādas hokeja izlase svētdien izcīnīja trešo uzvaru sešās spēlēs Rīgā notiekošā pasaules čempionāta B apakšgrupā, turpinot cīņu par vietu izslēgšanas spēlēs.

"Arēnā Rīga notikušajā mačā Kanāda ar rezultātu 7:1 (4:0, 2:1, 1:0) sagrāva Itālijas valstsvienību.

Teicamu maču Kanādas izlasē aizvadīja Endrū Mandžapane, kurš guva divus vārtus un divas reizes rezultatīvi piespēlēja. Savukārt Konors Brauns izpildīja četras rezultatīvas piespēles. Ar vārtu guvumiem izcēlās arī Kols Perfeti, Trojs Stečers, Adams Enriks, Maksīms Komtuā un Brendons Piri. Vienīgos vārtus Itālijai guva Simons Pitšīlers.

Kanādas izlase pirmajā trešdaļā guva četrus vārtus, no kuriem divus guva 23 sekunžu laikā. Otrajā periodā kanādieši šķietami samazināja savu spēles tempu, un to uzreiz izmantoja itāļi, vienu vārtus atspēlējot. Tas Kanādu atkal pamodināja, un tika gūti vēl divi vārti trīs minūšu laikā. Pēdējā trešdaļā Kanāda pārliecinoši dominēja laukumā, un Piri panāca mača gala rezultātu. Itālija teju pusi spēles nespēja izdarīt metienus pa vārtiem, būdami iespiesti aizsardzības zonā.

Kanādas izlasei, kas pasaules čempionātu negaidīti iesāka ar trim zaudējumiem pēc kārtas, izšķirošā cīņa par vietu izslēgšanas spēlēs būs pret Somijas izlasi, kas jau nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā. Savukārt Itālijas izlase šajā čempionātā ir vienīgā, kas nav tikusi pie punktiem.

$duelID=1393;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>
Itālija – Kanāda 1:7 (0:4, 1:2, 0:1). Spēle noslēgusies
Vārtu guvēji
: Simons Pitšīlers (30:31 min., 1:4), - Kols Perfeti (2:33 min., 0:1), Endru Mandžapane (8:04 min., 0:2), Trojs Stečers (11:33 min., 0:3), Adams Enriks (11:54 min., 0:4), Endrū Mandžapane (34:48 min., 1:5), Maksīms Komtuā (37:28 min., 1:6), Brendons Piri (55:54 min., 1:7)
Metieni pa vārtiem: 15 (11+1+3) - 49 (10+20+19)
Soda minūtes: 6 - 6