Kanādas hokeja izlase otrdien 2021. gada pasaules čempionāta spēlē pēcspēles metienos piekāpās Somijas hokejistiem, dāvājot Latvijas valstsvienībai vēl vieglāku ceļu uz ceturtdaļfinālu.

Kanādas izlase ļoti nervozā spēlē piekāpās ar rezultātu 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, 0:1), ievērojami samazinot savas izredzes iekļūt nākamajā kārtā.

Latvijas hokeja izlase tagad ceturtdaļfinālā var iekļūt pat ar zaudējumu papildlaikā pret Vācijas izlasi. Šāds pats scenārijs derēs arī Vācijas hokejistiem, kas nozīmē, ka vienības otrdienas vakarā var panākt abām izlasēm derīgu rezultātu.

Kanādieši, kuriem iekļūšanu ceturtdaļfinālā nodrošinātu jebkāda uzvara, spēli sāka ļoti augstā tempā, jau otrajā minūtē vārtus gūstot Brendonam Pirri. Tomēr Somijas hokeja izlase spēja organizēti aizsargāties, atļaujot Kanādas izlasei Jusi Olkinuoru pārspēt tikai ar vienu no perioda laikā izpildītajiem 18 metieniem.

Turklāt otrajā trešdaļā virsroku tieši ņēma Somijas izlase. Pašā perioda ievadā kanādiešu zonā ieslidoja Artu Ruotsalainens, kurš ar diezgan tveramu metienu pārspēja Dārsiju Kemperu. Somi vairākkārt iespieda kanādiešus savā zonā, bet Kanādas izlase izmantoja skaitlisko vairākumu, rezultātu 2:1 panākot Maksimam Komtuā.

Pamatlaikam sasniedzot pēdējās 20 minūtes, aizvien biežāk no Kanādas izlases rezervistu soliņa izskanēja kādi protesti tiesnešu virzienā, kas ļāva noprast spēles augstās likmes. Ātrais temps radīja vēl vairākas izcilas vārtu gūšanas iespējas abām komandām, bet tās likteni gandrīz noteica nejaušība. Atem Ohtamā metot ripu zonā, tā atsitās pret tiesnesi, bet Kempers vien pēdējā brīdī spēja ripu izsist no tukšiem vārtiem.

Tomēr somiem bija pa spēkam gūt vārtus arī pašu spēkiem. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Ruotsalainens izmantoja izcilu Antona Lundella piespēli un panāca 2:2.

Papildlaiks sagādāja ļoti baudāmu hokeju, kurā Kempers pat nosargāja vārtus, somiem uzbrūkot divatā pret viņu vienu pašu. Izglābties gan Kanādas izlase nespēja, Somijas hokejistiem triumfējot pēcspēles metienos.

Somijas izlase pēc izcīnītā panākuma ar 17 punktiem daļēji pretendē uz pirmo vietu apakšgrupā, taču tai jācer, ka ASV zaudēs kaut punktu pret Itālijas valstsvienību.

Savukārt Kanādas hokejisti uz īsu brīdi ieņem trešo vietu grupā. Lai kanādieši iekļūtu ceturtdaļfinālā, viņiem nepieciešams, lai Latvijas vai Vācijas izlase uzvar spēles pamatlaikā. Jebkurš cits iznākums nozīmēs, ka Kanāda izlase pirmo reizi pasaules meistarsacīkšu vēsturē turnīru pabeigs zemāk par astoto vietu.

Tapis arī zināms, ka no turnīra var atvadīties Kazahstānas izlase, kurai būtu derējis vien Somijas izlases panākums pamatlaikā.

Kanāda – Somija 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1)
Vārtu guvēji: Brendons Pirri (1:30 min.), Maksims Komtuā (28:58 min, vair.) – Artu Ruotsalainens (21:11 min.), Artu Ruotsalainens (56:00 min.)
Metieni pa vārtiem: 34 (18+6+9+1) – 31 (5+16+8+2)
Soda minūtes: 2 – 4

$duelID=1407;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>