Kazahstānas hokeja izlase pirmdien pasaules čempionāta spēlē zaudēja Norvēģijas valstsvienībai, kura šajās meistarsacīkstēs par vietu ceturtdaļfinālā vairs nesacentās.

Norvēģijas hokeja izlase pretiniekus pieveica ar rezultātu 3:1 (0:1, 1:0, 2:0), ar uzvaru un septīto vietu B apakšgrupā atvadoties no pasaules meistarsacīkstēm.

Savukārt Kazahstānas hokeja izlase ievērojami apdraudēja vēl nesen tik labās cerības iekļūt nākamajā kārtā. Šis pavērsiens nozīmē, ka Kanādas izlasei otrdienas rītā jebkāda uzvara pret Somijas izlasi nodrošinās vietu ceturtdaļfinālā.

Taču Latvijas hokeja izlasei pret Vāciju derīgs var pat izrādīties zaudējums papildlaikā. Tas gan attieksies tikai uz situāciju, ja Kanādas hokejisti izcīnīs tieši vienu punktu. Tagad gan droši sakāms, ka Latvijas hokejisti ar jebkādu uzvaru pār Vācijas izlasi izcīnīs vietu nākamajā kārtā.

Spēle tika uzsākta ar ļoti augstu tempu, kurā vairākas minūtes dominēja Norvēģijas vienība. Ar laiku virsroku ņēma tehniskais "brāķis", bet norvēģu spiedienu sev par labu spēja izmantot Kazahstānas izlase. Kazahi no savas zonas ar pāris piespēlēm izgājienā pret Henriku Haukelandu izvirzīja Dmitriju Ševčenko, kurš panāca rezultātu 1:0.

Vadībā esošā vienība īslaicīgi izmantoja iegūto pārsvaru, otrā perioda sākumā radot vēl vairākas bīstamas epizodes pie Haukelanda cietokšņa. Tomēr pie atbildes vārtiem tika Norvēģijas izlase. Matiass Treteness ar viltīgu piespēli atrada Tomasu Valkvi Olsonu, kurš ripu novirzīja Ņikitas Bojarkina sargātajos vārtos.

Mača augstais temps nemazām nekrita, un to trešā perioda ievadā izmantoja tieši Norvēģijas izlase. Vēlreiz meistarīgi nospēlēja Treteness, kurš pārejas uzbrukumā apspēlēja divus pretiniekus un atstāja ripu pa metienam Stefanam Espelandam – rezultāts jau 2:1 norvēģu labā.

Kazahstānas izlase, kurai pietiekami labas cerības sagādātu kaut vai zaudējums papildlaikā, metās atspēlēties. Vairākumā no vārtu priekšas pa ripu netrāpīja Kirils Paņukovs, izgājienu pret vārtsargu nerealizēja Ņikita Mihailis, kā arī neizmantots palika nepilnas piecas minūtes pirms spēles beigām nopelnīts vairākums.

Kazahu centieniem neradot rezultātus, punktu spēlei pielika Norvēģijas izlase, Matīsam Ulimbam ar skaistu metienu no tuvas distances panākot rezultātu 3:1.

Kazahstānas hokeja izlasei atliek cerēt, ka otrdien bez punktiem paliks Kanādas izlase, kas garantētu kazahu iekļūšanu nākamajā kārtā. Ja kanādieši izcīnīs kaut punktu, tad Kazahstānas hokejisti atvadīsies no sapņa pirmo reizi iekļūt ceturtdaļfinālā. Šīs vienības labākais sasniegums līdz šim bijis turnīru noslēgt 12. vietā 2005. gada čempionātā.

Raksta ceturtajā rindkopā minētais scenārijs (Kanādas un Latvijas izlases zaudē papildlaikā), izveidotu situāciju, kurā pa desmit punktiem ir gan Latvijas, gan Kanādas, gan Kazahstānas izlasēm. Savstarpējās spēlēs visvairāk punktu izcīnījusi Latvijas hokeja izlase, kas tādējādi ieņemtu ceturto vietu grupā.

$duelID=1403;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>