Krievijas hokeja izlase, rādot izcilu un skaistu sniegumu, ceturtdien, 23. maijā, iekļuva pasaules čempionāta pusfinālā, fināla cienīgā cīņā ar 4:3 (2:0, 0:1, 2:2) pieveicot ASV izlasi.

ASV hokejisti pērn tika pie pasaules čempionāta bronzas, bet šoreiz neiekļuva pusfinālā. Tikmēr Krievijas hokejisti guva savu astoto uzvaru pamatlaikā astoņās spēlēs, pēc izgāšanās 2018. gada pasaules čempionātā atkal iekļūstot pusfinālā.

Krievijas izlase vētraini iesāka maču, dominēja pirmajā periodā, iegūstot divu vārtu pārsvaru. Jau spēles 67. sekundē Ņikita Gusevs pamanīja ripu aiz ASV vārtsarga Korija Šnaidera un ieslidināja to vārtos. 16. minūtē Krievija izmantoja skaitlisko vairākumu – pēc Mihaila Sergačova metiena ripa trāpīja pa pretinieku, mainīja nedaudz lidojuma virzienu un ielidoja vārtos.

Spēles gaita pilnībā izmainījās otrajā periodā, kurā jau ASV hokejisti bija redzamāki laukumā un veidoja daudzus vārtu gūšanas momentus. Breidijs Skjei otrā perioda trešajā minūtē samazināja rezultāta starpību, bet turpinājumā panākt neizšķirtu neizdevās ne šajā periodā, ne arī pēc tam pēdējā trešdaļā.

Notikumiem bagāts izvērtās trešais periods. Tā sākumā Krievija izmantoja pretinieku kļūmi, un Kirils Kaprizovs panāca 3:1. Jau pēc četrām minūtēm Noā Hanifins ar precīzu plaukstas metienu vēlreiz samazināja rezultāta starpību, bet vēl pēc 69 sekundēm Mihails Grigorenko atguva Krievijai divu vārtu pārsvaru.

Mača izskaņā ASV izlase nomainīja vārtsargu Šnaideru pret vēl vienu laukuma spēlētāju, un spēja izmantot skaitlisko vairākumu uzbrukumā. Pēc saspēles ripa atrada ceļu starp Krievijas hokejistiem pie Aleksa Debrinkata, kurš iespēju izmantoja. Vēlāk ASV izlase vēlreiz nomainīja Šnaideru, bet otro reizi pārvērst pārsvaru vārtu guvumā neizdevās.

Krievija - ASV 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
Vārtu guvēji:
Ņikita Gusevs (1:07 min.), Mihails Sergačovs (15:47 min., vair.), Kirils Kaprizovs (41:31 min.), Mihails Grigorenko (47:02 min.) - Breidijs Skjei (22:22 min.), Noā Hanifins (45:53 min.), Alekss Debrinkats (57:10 min.)
Soda minūtes: 2 - 2
Metieni pa vārtiem: 43 (17+15+11) - 32 (9+12+11)
$duelID=1293;$eventID=23;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>