Krievijas hokeja izlase galvenā trenera Iļjas Vorobjova debijā 2018. gada pasaules čempionāta ievadā izcīnīja graujošu uzvaru, pirmajā A grupas spēlē ar 7:0 (3:0, 1:0, 3:0) pārspējot Francijas valstsvienību.

Spēle acīmredzami ritēja pēc Krievijas izlases scenārija. Krievi demonstrēja ātru kombināciju spēli, kurai francūži neatrada pretargumentus, par ko liecina "sausais" spēles rezultāts. Krievijas izlases vārtsargs Vasīlijs Košečkins tika traucēts reti, un pa īstam bīstamu metienu pa viņa vārtiem bija maz. Kopumā francūži pa viņa vārtiem meta 10 reizes. Krievijas izlases spēlētāji pa pretinieku vārtiem, ko sargāja gan Florians Ardī, gan trešajā periodā Ronans Kemenē, izdarīja 39 metienus.

Izšķirošo pārsvaru uz tablo un morāli Krievijas izlase nodrošināja jau pirmajā trešdaļā, trīs minūšu laikā gūstot trīs vārtus. Mača rezultātu 8. minūtē atklāja Kirils Kaprizovs, pēc minūtes un 10 sekundēm Pāvels Bunčevičs realizēja skaitlisko pārsvaru – 2:0. Trešos vārtus 11. minūtē guva Jevgeņijs Dadonovs.

Otrajā periodā Krievijas izlase vairs tik intensīvi nestrādāja, ļaujot spēlēt pretiniekiem, taču arī savu vārtu tuvumā viņus nelaida. Šajā trešdaļā tika gūti vēl vieni vārti, Kirilam Kaprizovam otrreiz pārspējot Ardī.

Trešajā trešdaļā Francijas izlases entuziasms jau bija pavisam noplacis, un vārtos stājās Ronans Kemenē, kurš tika pārspēts perioda trešajā minūtē, kad Aleksandrs Barabanovs panāca 5:0 Krievijas izlases labā.

$duelID=893;$eventID=19;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Drīz pēc tam noraidījumu nopelnīja Saša Treijē un Krievijas izlase vēlreiz izmantoja viena spēlētāja pārsvaru, gūstot vārtus – 6:0. Francūži tika sodīti arī par trešo noteikumu pārkāpumu, kas bija spēles laika vilcināšana. Septītos vārtus guva izlases debitants Artjoms Aņisimovs.

Tādējādi Krievijas izlase šāgada pasaules čempionātu iesākusi ar uzvaru un trim kopvērtējuma punktiem, bet Francija – ar nullīti.

Nākamo spēli Krievijas valstsvienība aizvadīs 6. maijā pret Austriju, bet Francija jau rīt cīnīsies ar principiālajiem pretiniekiem Baltkrieviju.