Krievijas hokejisti otrajā periodā 'iznīcina' Zviedriju

Krievijas hokeja izlase pasaules čempionātā otrdien, 21. maijā, turpināja savu uzvaru sēriju, Bratislavas grupas pēdējā mačā ar 7:4 (0:1, 6:0, 1:3) sagraujot pasaules čempioni Zviedriju.

Krievija tādējādi kā vienīgā komanda turnīrā priekšsacīkstes noslēdza bez zaudētiem punktiem.

Spēles astotajā minūtē Gabriels Landeskogs pielaboja Markusa Petersona metienu, bet tobrīd zviedri pat nenojauta, kas būs spēles turpinājumā. Otrajā periodā Krievijas hokejisti guva sešus vārtus, pārvēršot skandināviem maču par īstu murgu.

Otrā perioda 57. sekundē Artjoms Aņisimovs izlīdzināja rezultātu, bet turpinājumā, pilnībā laukumā dominējot Krievijai, Jevgeņijs Dadonovs, Aleksandrs Ovečkins, Kirils Kaprizovs, Mihails Grigorenko un Jevgeņijs Malkins panāca graujošo 6:1. Pēdējā trešdaļā Viljams Nīlanders guva zviedriem otros vārtus, bet pēc dažām sekundēm ar precīzu plaukstas metienu atbildēja Dmitrijs Orlovs. Mača izskaņā Zviedrijas kapteiņa Olivera Ekmana-Larsona un Jona Klingberga gūtie vārti ļāva zviedriem izvairīties no pārāk lielas sagrāves.

Tagad ceturtdaļfinālā Krievija tiksies ar ASV izlasi, bet zviedrus ceturtdien gaida duelis pret Somiju.