Krievijas hokejisti rezultatīvā cīņā otro gadu pēc kārtas izcīna PČ bronzu

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase svētdien, 21. maijā, izcīnīja pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļas, ar rezultātu 5:3 (1:0, 3:1, 1:2) pārspējot Somijas valstsvienību.

Krievijas izlase Znaroka vadībā vienmēr izcīnījusi godalgas pasaules čempionātos. 2014. gadā krievi izcīnīja zelta medaļas, 2015. gadā tika pie sudraba, bet pērn ieguva bronzu. Savukārt Somija aizvadīto trīs gadu laikā divreiz izcīnījusi sudraba medaļas.

Krievijas izlasē divus vārtus guva Ņikita Gusevs, bet pa reizei precīzi bija Vladimirs Tkačovs, Bogdans Kiseļevičs un Ņikita Kučerovs. Savukārt Somijas izlasē ar precīziem metieniem izcēlās Miko Rantanens, Miko Lehtonens un Veli-Mati Savinainens.

Krievijas izlase līdz spēles 29. minūtei bija izvirzījusies vadībā ar rezultātu 4:0, gūstot vārtus gan vienādos sastāvos, gan mazākumā, gan vairākumā. Somijas izlase otrā perioda izskaņā guva savus pirmos vārtus, bet tad trešā perioda pirmajās sešās minūtēs somiem izdevās deficītu samazināt līdz vienam "golam". Tomēr Kučerovs pretuzbrukumā atjaunoja divu vārtu pārsvaru Krievijai un panāca mača gala rezultātu.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu spēles gaitas aprakstu.

Pasaules hokeja čempionāts, cīņa par bronzas medaļām: Krievija – Somija
Krievijas hokejisti saņēmuši savas bronzas medaļas. 2017. gada pasaules čempionātā atlikusi vēl viena spēle, kurā noskaidrosies zelta medaļas ieguvēji. Pulksten 21:45 svarīgāko turnīra spēli aizvadīs Kanādas un Zviedrijas izlases, un portāls "Delfi" piedāvās mača teksta tiešraidi.
Somijas izlasē par labāko spēlētāju nosauca Sebastjanu Aho, bet Krievijas izlasē labākais bija Bogdans Kiseļevičs.
Somijas izlase cīnās ar milzīgu pašatdevi, bet ceturtā ripa Krievijas izlases vārtos nelido.
Piorala vārtu priekšā saņēma lielisku piespēli no Puljujarvi, bet metiens neizdevās pietiekami veiksmīgs. Tajā epizodē savainojumā iedzīvojās Antons Belovs, kurš uzreiz devās uz ģērbtuvēm.
Lehtonens uzmeta no aizsega, bet vārtsargs atsita ripu. Somi uzbrukuma zonā pēc tam saspēlējās gar laukuma apmalēm, līdz Hietanens uzmeta no tālas distances.
Krievijas izlase trīs minūtes pirms pamatlaika beigām maina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.
Somijas izlase mazākumu izturēja un neļāva krieviem veidot ļoti bīstamus uzbrukumus. Uzreiz pēc atgriešanās laukumā Savinainens bīstami meta no labās puses, bet Vasiļevskis atvairīja.
54:28 min. Noraidījums Somijas izlasē.Andronovam ripa trāpīja pa slidu, bet Sateri neļāva tai lidot vārtos. Krievi turpināja uzbrukt, bet tad Savinainens par turēšanu saņēma sodu un samazināja savas komandas izredzes atspēlēties.
Krievijas hokejisti mēģina ripu pieturēt un tādējādi neļaut pretiniekiem atjaunot intrigu mačā. Kad Somijas izlase tiek pie ripas, viņi izdara metienu no tālas distances un mēģina izspēlēt uz vārtu priekšu
48:03 min. Krievija - Somija 5:3Jevgeņijs Kuzņecovs piespēlēja Ņikitam Kučerovam, kurš rāvās uz vārtiem. Viņa pirmo metienu atvairīja vārtsargs, bet pats Kučerovs bija pirmais pie atsistās ripas un kritienā viņš bija precīzs. https://twitter.com/aj_ranger/status/866325145052475393
Krievijas izlase pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem paņēma pusminūtes pārtraukumu. Krievi spēli atsāka ļoti aktīvi, tomēr somiem izdevās atkal mača gaitu pārvirzīt uz Krievijas zonu.
44:29 min. Krievija - Somija 4:3Somijas izlase ar lielu veiksmes palīdzību realizē vairākumu. Sebastjans Aho izdarīja piespēli Miko Rantanenam, kurš uzreiz uz vārtu priekšu ripu nogādāja Veli-Mati Savinainenam, kura metiens no Krievijas izlases aizsarga Antona Belova lidoja vārtos. https://twitter.com/AWirnitzer/status/866323484246499329
44:39 min. Noraidījums Krievijas izlasē.Gusevs bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju pret Puljujarvi un devās uz noraidīto soliņu.
Krievi, sajutuši, ka Somija sāk iegūt spēles pavedienu, pēc zaudētajiem vārtiem sacēla vētru pie pretinieku vārtiem, bet pēc tam Somijas hokejisti centās nostiprināties uzbrukuma zonā.
41:16 min. Krievija - Somija 4:2 Sebastjans Aho uzvarēja iemetienā Krievijas zonā, ripa nonāca pie Miko Lehtonena, kurš izdarīja metienu pa vārtiem. Ripa no Antipina nūjas nedaudz mainīja lidojuma virzienu un atrada spraugu Andreja Vasiļevska sargātajos vārtos. https://twitter.com/AWirnitzer/status/866321210807865347
Krievijas izlase perioda pirmajā minūtē izveidoja pamatīgu ofensīvu pie Somijas vārtiem, bet Sateri atvairīja metienus.
Krievija - Somija 4:1. Sācies 3. periods.
Krievijas izlase otrajā periodā izdarīja 12 metienus pa vārtiem, bet somi – deviņus. Visā spēlē Krievijas izlasei ir pārsvars metienu attiecībā – 22:18.
Krievija - Somija 4:1. Noslēdzies 2. periods.
39:33 min. Krievija - Somija 4:1Krievi neveiksmīgi saspēlējās savā aizsardzības zonā, un Valteri Filpula pārtvēra ripu. Andrejs Vasiļevskis atvairīja pirmo somu metienu, bet tad ripa atlēca pie Filpulas, kurš zibenīgi piespēlēja Miko Rantanenam, un viņš guva pirmos vārtus savai komandai.
Pēdējās epizodēs laukumā vērojams ātrs hokejs, bet Krievijas izlasei izdodas radīt vēl iespējas gūt vārtus. Pārliecinoši krievi dodas pretī bronzai.
Vairākumā Somijas hokejisti izspēlēja uz vārtu priekšu, bet Osalam neļāva izdarīt metienu no tuvas distances. Tad Altonens un Honka izdarīja metienus no patālas distances.
33:05 min. Noraidījums Krievijas izlasē.Aho izdarīja bīstamu metienu, tomēr Vasiļevskis ar kājsargu atsita. Somi turpināja uzbrukt, līdz tika pie vairākumu. Mironovs aiz vārtiem nogāza pretinieku.
Krievijas izlasei vairākumā bija divas labas uzbrukuma izspēles, bet metieni neizdevās. Somijas hokejisti mazākumu izturēja, bet viņiem priekšā vēl daudz darba, lai atjaunotu intrigu spēlē.
28:21 min. Noraidījums Somijas izlasē.Varētu domāt, ka Somijas izlasei nepietiek problēmu... Noraidījumu par sitienu ar nūju nopelnīja Mika Piorala.
Somijas izlasē vārtsarga maiņa. Jonasa Korpisalo vietā stājas Hari Sateri.
28:16 min. Krievija - Somija 4:0Pēc minūtes un 15 sekundēm Krievijas izlase gūst arī ceturtos vārtus. Bogdans Kiseļevičs izdarīja metienu pēc Vladislava Namestņikova piespēles un guva vārtus. Jonass Korpisalo vārtos ļoti neveiksmīgi nospēlēja ar atsitējcimdu.  https://twitter.com/AWirnitzer/status/866311930675417091
27:01 min. Krievija - Somija 3:0Krievijas hokejistiem izdevās lieliska izspēle. Jevgeņijs Dadonovs no labās malas piespēlēja uz vārtu priekšu Artēmijam Panarinam, kurš ripu tālāk atdeva uz kreiso malu nepiesegtajam Ņikitam Gusevam, un viņš meta tukšajā vārtu stūrī, realizējot vairākumu.  https://twitter.com/A_Kalnins/status/866311489271058432
Mazākumā arī Somijas izlasei izdevās pretuzbrukums, bet Kempainena metienu atvairīja Vasiļevskis.
25:21 min. Noraidījums Somijas izlasē.Savinaines sodīts par pretinieka klupināšanu.
Krievijas izlasei arī pēc gūtajiem vārtiem izdodas veidot vārtu gūšanas iespējas. Korpisalo vārtu virzienā izdarīti trīs bīstami metieni.
21:48 min.Krievija - Somija 2:0Somijas izlase vairākumā gandrīz iemeta ripu savos vārtos, kad ļoti neveiksmīgi piespēli uz aizmuguri izdarīja Lajunens. Mirkli pēc tam Krievijas izlasei izdevās pretuzbrukums divi pret vienu, un Valērijs Ničuškins piespēlēja Vladimiram Tkačovam, kurš izdarīja rezultatīvu metienu un panāca divu vārtu pārsvaru Krievijai.  https://twitter.com/A_Kalnins/status/866309806897999873
Krievija - Somija 1:0. Sācies 2. periods.Somijas izlase perioda pirmās divas minūtes aizvadīs vairākumā.
Pirmajā trešdaļā Krievijas hokejisti izdarīja desmit metienu pa Somijas izlases vārtiem, bet somi pa krievu vārtiem meta deviņas reizes.
Krievija - Somija 1:0. Noslēdzies 1. periods.
19:59 min. Noraidījums Krievijas izlasē.Kučerovs par rupjību saņēma sodu. Visu pēdējo minūti Somijas izlase aizturētā soda laikā centās radīt vārtu gūšanas iespējas.
Jani Lajunenam neizdevās izmantot Vasiļevska neveiksmīgo epizodi, bet krievi pēc tam izveidoja draudīgu momentu pie Somijas vārtiem.
Pavirša piespēle Lajunena izpildījumā, un Šipačovs ripu pārtvēra un apdraudēja somu vārtus.
Vājš vairākums Krievijas izlasei. Reizi izdevās ripu iespēlēt vārtu priekšā, bet metiena nebija. Somi izdarīja visu iespējamo, lai neļautu pretiniekiem izpausties.
14:03 min. Vairākums Krievijas izlasei. Ville Lajunens pārkāpa noteikumus un saņēma divu minūšu sodu. Tad aiz Somijas izlases vārtiem izcēlās asumi, un rupjību sodus saņēma Plotņikovs un Kukonens.
Spēle turpina pārsvarā ritēt Somijas aizsardzības zonā. Somiem ar lielām grūtībām izdevās tikt uzbrukuma zonā, kur samocītu metienu izdarīju Honka. Vasiļevskis pārliecinoši tvēra.
Panarins lieliski no laukuma stūra piespēlēja Barabanovam, bet viņa bīstamo  metienu atvairīja Korpisalo.
Krievijas izlase pēc mierīgā spēles sākuma uzspiedusi savu spēli pretiniekiem. Krievi aktīvi presingo pa visu laukumu un neļauj Somijai iesākt savus uzbrukumus.
6:58 min. Krievija - Somija 1:0.Viktors Antipins izdarīja īsu piespēli Ņikitam Gusevam, kurš no labā iemetienu apļa izdarīja precīzu metienu Somijas izlases vārtos. https://twitter.com/AWirnitzer/status/866299070788378626
Panarins uzreiz pēc piespēles centās izdarīt metienu vārtos, bet viņš meta garām. Krievi savus uzbrukumus pagaidām mēģina izspēlēt ļoti ātri, kamēr somi ar ripu darbojas nedaudz pacietīgāk.
Gusevs izdarīja pirmo metienu pa Somijas izlases vārtiem, un tas bija diezgan bīstams. Korpisalo ar plecu atsita ripu.
Pirmās divas minūtes somi darbojas pārliecinoši, izdarot vēl vairākus metienus. Krievijas izlasei līdz šim nācies spēlēt bez ripas.
Somijas izlasei izdevās pirmajai apdraudēt vārtus. Vispirms Osalam neizdevās ievirzīt ripu vārtos, bet tad metienu izdarīja Ville Lajunens.
Krievijas hokeja izlasei Oļega Znaroka vadībā pēdējos gados bilance ir ar negatīvu tendenci – 2014. gadā krievi izcīnīja zelta medaļu, 2015. gadā tika pie sudraba, bet pērn ieguva bronzu. Savukārt Somija aizvadīto trīs gadu laikā divreiz izcīnījusi sudraba medaļas.
Krievijas un Somijas valstsvienību pieteikumi gaidāmajai spēlei:
Abu bronzas medaļu kandidātu spēles priekšskatījums:
Savukārt Somijas hokejistiem neizdevās izrādīt pietiekami lielu pretestību Zviedrijai. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/zviedrija-ar-parliecinosu-sniegumu-sasniedz-pc-finalu.d?id=48863029
Krievijas hokejisti aizraujošā duelī sestdien piekāpās Kanādas valstsvienībai, otro gadu pēc kārtas paliekot bez fināla. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/kanada-pedeja-tresdala-soke-krieviju-un-ieklust-pc-finala.d?id=48862537
Pasaules hokeja čempionātā svētdien tiek sadalītas medaļas, un pirmajā spēlē cīņu par bronzas medaļām aizvada Krievijas un Somijas izlases.