Latvija ar skaistu uzvaru atvadās no pasaules čempionāta

Latvijas hokeja izlase ar skaistu uzvaru otrdien noslēdza dalību 2019. gada pasaules čempionātā un ar 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) B apakšgrupas spēlē Bratislavā pieveica Norvēģijas valstsvienību.

Spēles sākums Latvijas izlases izpildījumā bija miegains. Lai arī latvieši biežāk meta pa pretinieku vārtiem, momenti nebija pārāk bīstami. Norvēģijas izlase 16. minūtē vairākumā izvirzījās vadībā, kad precīzi meta Tobiass Lindstrēms. Norvēģijas izlase vadībā nebija uz ilgu, jo otrā perioda iesākumā Miks Indrašis realizēja vairākumu, kad precīzi meta pēc lieliskas Rūdolfa Balcera piespēles.

Trešā perioda sākumā Latvija izturēja pretinieku uzbrukumus, bet tad 47. minūtē Jānis Jaks ar rikošeta palīdzību deva Latvijas izlasei vadību. Nepilnu minūti vēlāk Rihards Marenis realizēja izgājienu pret vārtsargu un panāca rezultātu 3:1. Mača gala rezultāts tika panākts spēles 55. minūtē, kad pie vārtiem acīgi nospēlēja Ronalds Ķēniņs, kurš pirmais ieguva vārtsarga atvairīto ripu un izdarīja precīzu metienu.

Latvijas izlase B apakšgrupas kopvērtējumā ar deviņiem punktiem septiņās spēlēs ierindojās piektajā vietā un pasaules čempionātu noslēdza 10. vietā.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

PASAULES HOKEJA ČEMPIONĀTS, LATVIJA - NORVĒĢIJA
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 38-20; Soda minūtes: 6-4; Iemetieni: 27-26.
Slovākija - Dānija 2:1 Spēle noslēgusiesPēcspēles metienos mājinieki slovāki uzvar ar 2:0, turklāt uzvaras gols komandas kapteinim Naģim!
Slovākija - Dānija 1:1. Pamatlaiks noslēdzies, būs pēcspēles metieni
Latvijas izlasē par labākajiem spēlētājiem šajā pasaules čempionātā nosauca Kristapu Sotnieku, Teodoru Bļugeru un Robertu Bukartu.
Slovākija - Dānija 1:1. Sācies pagarinājums
Norvēģijas izlasē par labāko spēlētāju šajā mačā atzina Martinsenu, bet Latvijas izlasē - vārtu guvējs Miks Indrašis.
Latvija - Norvēģija 4:1. Spēle noslēgusies. Latvijas izlase pasaules čempionātu noslēdz ar uzvaru un piekto vietu B apakšgrupā.
Slovākija - Dānija 1:1. Noslēdzies 3. periodsKošices grupā būs pagarinājums. Dānijai pamatlaika beigās bija vairākums, bet tas netiek izmantots. Vēl gan 10 sekundes dāņiem vairākums pagarinājuma sākumā
Norvēģijas izlases apņēmība bija nodzēsta. Indrašis un Bukarts bija metiena pozīcijās, taču nebija precīzi. Līdz pamatlaika beigām vēl divas minūtes.
54:13 min. Latvija - Norvēģija 4:1Ronalds Ķēniņš no aizvārtes piespēlēja Mikam Indrašim, kura metienu atvairīja vārtsargs. Ripa izlēca pie tālā vārtu stabu, Ķēniņš apslidoja vārtus un neviena netraucēts izdarīja precīzu metienu.
Johanesena metienu Merzļikins atsita vārtu priekšā, bet Oldena mēģinājums gūt vārtus lidoja garām. Norvēģi turpināja izdarīt spiedienu, Rests bija labā pozīcijā, taču Latvijas izlases vārtsargs nospēlēja precīzi.
Pēc diviem ātrajiem Latvijas izlases vārtu guvumiem spēles temps bija augsts, un abas komandas spēlēja no vieniem uz otriem vārtiem.
47:55 min. Latvija - Norvēģija 3:1Latvijas izlase vispirms atvairīja bīstamu pretinieku metienu, un tam sekoja Latvijas izlases pretuzbrukums. Artūrs Kulda ripu meta ārā no aizsardzības zonas, taču to ieguva Rihards Marenis, kurš izgājienā pret vārtsargu trāpīja pa vārtu tālo stabu, taču ripa pēc tam ielēca vārtos.
46:41 min. Slovākija - Dānija 1:1Dānijai lielais vairākums un tas ātri tiek realizēts - Boedkers izlīdzina rezultātu
Dzierkals ar māņkustību sev izkārtoja metiena pozīciju, taču pats netrāpīja.
46:59 min. Latvija - Norvēģija 2:1Jānis Jaks izdarīja divus metienus pēc kārtas. Pirmo metienu bloķēja Aleksandrs Bonsaksens un palika uz ledus. Latvija turpināja savu izspēli, un Jaks meta vēlreiz. Bonsaksens ar roku gribēja bloķēt, taču ripa no viņa mainīja lidojuma virzienu un pārsteidza vārtsargu.
Merzļikins ar aizsargmasku atsita Roimarka metienu, bet Ķēniņš palīdzēja vārtsargaram ripu piespiest.
Aiz Latvijas vārtiem norvēģi izcīnīja ripu, bet Olimbs no vārtu priekšas pēc piespēles meta garām.
Norvēģijas hokejisti šajā pasaules čempionātā lielāko daļu vārtu guvuši trešajā periodā, un arī šajā mačā pēdējo trešdaļu iesāka apņēmīgi. Viņi vairāk pieturēja ripu un neitralizēja Latvijas centienu uzbrukt.
Latvija - Norvēģija 1:1. Sācies 3. periods.
Slovākija - Dānija 1:0. Sācies 3. periods
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 14 – 3; Soda minūtes: 4-4;Iemetieni: 10-5.Statistika pēc diviem periodiem: Metieni pa vārtiem: 31 – 11; Soda minūtes: 6-4;Iemetieni: 20-15.
Latvija - Norvēģija 1:1. Noslēdzies 2. periods.
Latvijas hokejistu pārsvars perioda izskaņā bija diezgan liels, tomēr to tā arī neizdevās izmantot.
Vairākuma sākums Latvijai bija smagnējs, bet, kad izdevās nostiprināties uzbrukuma zonā, veidojās vārtu gūšanas iespējas. Cibuļska tālmetiens trāpīja pa vārtu stabu.
Slovākija - Dānija 1:0. Noslēdzies 1. periods
34:48 min. Noraidījums Norvēģijas izlasē. Nelielas paviršības Latvijas izlases izpildījumā deva norvēģiem uzbrukuma iespējas, tomēr, kad Dārziņš devās uzbrukumā, viņu Bonsaksens ar nūju klupināja.
19:04 min. Slovākija - Dānija 1:0Kuriozs vārtu guvums mājiniekiem. Pēc uzmetiena vārtu virzienā ripa no vārtsarga Dāma nūjas trāpa aizsargam pa kāju un ielido vārtos. Tuvumā nebija neviena no slovākiem....
Jaks uzmeta pa vārtiem, kad Indrašis bija vārtu priekšā. Savukārt pēc Balinska uzmetiena Dzierkals sāka cīņu ar pretiniekiem.
Norvēģija sava vairākuma pēdējās sekundēs veidoja labus uzbrukumus. Vispirms Reihenbergs slidoja gar vārtiem, bet Merzļikins viņam ripu izsita ar nūju. Tad Oldens trāpīja pa vārtu pārliktni.
29:17 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Balinskis viduszonā pazaudēja ripu, un viņš situāciju glāba ar pretinieka klupināšanu.
Latvijas izlase ilgstoši iespieda pretiniekus savā aizsardzības zonā. Artūrs Kulda ar savām piespēlēm uz vārtu priekšu radīja momentus Dzierkalam un Ķēniņam, bet Dzierkala asprātīga piespēle starp kājām līdz Bukartam neaizgāja.
Norvēģijas izlase vairākumā radīja saspringumu Latvijas aizsardzības zonā, bet šoreiz izdevās vārtus nosargāt. Pēc vairākuma Bļugers devās pretuzbrukumā, bet nokavēja piespēli Roberta Bukartam.
24:57 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Indrašis atkal saņēma piespēli gar vārtiem, bet šoreiz viņa metienu bloķēja. Tad Roberts Bukarts ar smaidu devās uz noraidīto soliņu, nepiekrītot tiesnešu lēmumam par to, ka viņš turējis pretinieku ar rokām.
Ātri latvieši iegāja uzbrukuma zonā, un Dārziņš izdarīja metienu pa vārtiem. Ķēniņš mirkli vēlāk raidīja ripu pāri vārtiem. Latvijas hokejisti otro periodu iesākuši daudz apņēmīgāk.
22:43 min. Latvija - Norvēģija 1:1Pašā vairākuma izskaņā Rūdolfs Balcers ļoti precīzi piespēlēja gar vārtiem Mikam Indrašim, kurš trāpīja tieši zem vārtu pārliktņa vārtu augšējā stūrī.
Dārziņš uzmeta no distances, bet Haukelands atsita.
Vairākums Latvijas izlasei iesākās ar ātri izspēlētu uzbrukumu, kurā Freibergs spēcīgi meta pa vārtiem. Turpinājumā Latvijas izlase nenoturēja ripu uzbrukuma zonā, Roimarks apzaga Robertu Bukartu un bīstami meta pa vārtiem. Pēc šīs epizodes vairākuma izspēle nevedās.
20:45 min. Noraidījums Norvēģijas izlasē. Sotnieks rāvās uzbrukuma zonā, bet Rests viņu turēja ar rokām.
Latvija - Norvēģija 0:1. Sācies 2. periods.
Slovākija - Dānija 0:0. Sācies 2. periods
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 17 – 8; Soda minūtes: 2-0;Iemetieni: 7-8.
Jānis Jaks intervijā LTV pēc pirmā perioda: "Pagaidām norvēģi grib vairāk uzvarēt. Pagaidām esam nosēdušies. Šobrīd ir smagi spēlēt. Katram jāapsēžas, jāpadomā, jāatgriežas laukumā un jāsāk spēlēt."
Latvija - Norvēģija 0:1. Noslēdzies 1. periods.
Periodu noslēdzam ar bīstamu Balcera, Bļugera, Dārziņa mainas uzbrukumu, kā arī Freiberga un Ķēniņa metieniem pēc iemetiena.
Čempionātā turpinās pamatīgas problēmas ar stiklotajām laukuma apmalēm. Šoreiz pēc spēka paņēmiena pret Balinski tas mazliet izkustas. Spēlē mazs pārtraukums.
Batņa guļ uz ledus pēc neveiksmes gadījuma, kurā hokejists saskrējās ar Patriku Toresenu. Šķiet, ka šoreiz patiešām nebija ļauna nodoma.
Haukelands izlaiž ripu pēc laba Jāņa Jaka metiena. Latvijas uzbrucēji pacīnās vārtu priekšā, taču vārtsargs ripu spēj piespiest. Sekundes vēlāk vēlreiz notiek tas pats. Jaks met, šoreiz aizsargi notīra vārtu priekšu.
15:18 min. Latvija - Norvēģija 0:1Tobiass Lindstrēms Sotnieka aizsegā izpilda precīzu metienu vārtu tālajā stūrī. Merzļikins reaģē par vēlu un šķietami neredzēja metiena izpildes brīdi.
Aizsardzība bloķējusi jau divus metienus mazākumā. Pirmo minūti Latvija aizstāvējusies labi.
13:49 min. Norvēģijai vairākumsOskars Batņa sodīts par novēlotu spēka paņēmienu, norvēģu hokejistam iemetot ripu zonā.
Roberts Bukarts izvirza labā pozīcijā Indraši, kura metienu Haukelandam jāatsit, pārvietojoties pa vārtsarga laukumu. Pagaidām norvēģu vārtsargs tiek galā ar saviem darba pienākumiem.
Pirmās deviņas spēles minūtes vērojams diezgan atklāts hokejs ar daudz metieniem Latvijas izlases izpildījumā.
Meija "izlien" no aizvārtes un raida metienu tuvajā vārtu devītniekā. Haukelands atsit ripu ar plecu.
Balcers, Bļugers un Dārziņš atkal sagādā nepatikšanas Norvēģijas aizsardzībai. Abi NHL debitanti jaudīgi ieslidoja pretinieku zonā, tam sekoja pāris metieni.
Indrašis uzvar slidošanas sacīkstē viens pret viens pēc Norvēģijas kļūdas, tad cenšas apspēlēt otru priekšā palikušo aizsargu Kristianu Bulu un šķietami tiek klupināts. Tiesnešu svilpes klusē.
Jau no pirmajām sekundēm apdraudēti Norvēģijas vārti. Bļugers izpilda metienu pa Haukelanda vārtiem. Dārziņš neuztver ripu pašā vārtu priekšā.
Paralēli šim mačam norisinās duelis starp Slovākiju un Dāniju.
Latvija - Norvēģija. Spēle sākusies!
Artis Ābols intervijā pirms spēles: "Norvēģi pārsvarā spēlē Skandināvijas līgās. Tā ir solīda komanda, lai gan nav sniegums bijis pārāk spilgts. Pārliecinoši zaudējuši favorītiem, bet tā ir sava līmeņa komanda. Nav gan vairs tāda kā 2011., 2012. gadā, kad tika ceturtdaļfinālā un bija visi labākie. Pirms spēles viss tika darīts tā pats. Vārtos ir Elvis [Merzļikinam], Gustavam [Grigalam] ir iespēja būt vēl soli tuvāk, redzēt, kā tas notiek. Banālā frāze - apostīt gaisu. No spēles gaitas būs atkarīgs, cik daudz jaunie tiks pie iespējas. Mēs spēlējam, lai uzvarētu."
Rūdolfs Balcers, kurš savulaik spēlējis Norvēģijā, intervijā LTV: "Normāls noskaņojums. Pēdējā spēle - čaļi motivēti nospēlēt labi, lai uz pozitīvas nots aizbrauktu mājās. Turnīrs beidzas, kad nospēlē pēdējo spēli. Žēl, ka vakar zaudējām, bet treneri uzreiz teica, ka būs vēl viena svarīga spēle. Norvēģija spēlē agresīvi, met pa vārtiem. Domāju, ka nebūs viegli, jo viņiem ir labi spēlētāji. Neesmu daudz dzirdējis, bet, jā, kodols nav ilgi mainījies. Runas par ceturtdaļfinālu tur nav. Mēs esam soli priekšā. Šodien tas ir jāparāda."
Edgars Masaļskis intervijā LTV: "Gan jau, ka motivācija būs, tai ir jābūt. Šis ir pasaules čempionāts, tomēr svarīgi, kurā vietā pabeidzam to. Sākumā mēs vairāk skatījāmies norvēģus ar domu, ka beigās būs svarīga spēle. Viņiem jau arī tā spēle tādi pati. Nedomāju, ka viņi spēlēs vieglāk. Mums visu turnīru līderi spēlē ļoti daudz. Vai kaut ko mainīsim, pagaidām nezinu. Četrus golus Zviedrijai iemetām. Domāju, ka uzbrucēji labi paveica savu darbu. Diemžēl šī nav spēle par vietu ceturtdaļfinālā, bet kopējais noskaņojums ir labs. Vienā līmenī spēlēt, tādu labu, sakarīgu spēli rādīt, tas ne vienmēr izdodas. Domāju, ka šis gads ir ar pozitīvu zīmi."
Norvēģijas izlases galvenais treneris Patriks Toresens atzina, ka cīņa par piekto vietu apakšgrupā viņa komandai būs pietiekami liela motivācija. Ja izdosies uzvarēt Latviju, tad norvēģi šo turnīru uzskatīs par veiksmīgu.
Norvēģijai pēdējās divas dienas bijušas brīvdienas. Pretinieki pēdējo reizi uz ledus kāpa 18. maijā, kad skandināvi ar uzvaru 7:1 pār Itāliju nodrošināja vietu elitē.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/norvegi-saglaba-vietu-elite-italija-beidzot-gust-vartus.d?id=51103623
Norvēģijas izlases sastāvs: Vārtos: Henriks Haukelands, rezervē: Henriks Holms;1.maiņa: Sandre Oldens – Matiss Olimbs – Patriks Toresens; Aleksandrs Bonsaksens – Jonass Holoss; 2. maiņa: Matiass Treteness – Mihaels Hāga, Erlends Lesunds – Stefans Espelands; 3. maiņa: Aleksandrs Reihenbergs – Tobiass Lindstroms – Andreass Martinsens, Kristians Buls – Johaness Johanesens; 4. maiņa: Martins Roimarks – Kristians Forsbergs – Niklass Rests, Kristians Kāsastuls.
Latvijas izlases sastāvs pret Norvēģiju:Vārtsargs: Elvis Merzļikins, rezervē: Gustavs Grigals.1. maiņa: Rūdolfs Balcers - Teodors Bļugers - Lauris Dārziņš, Ralfs Freibergs - Oskars Cibuļskis 2. maiņa: Roberts Bukarts - Miks Indrašis - Ronalds Ķēniņš, Uvis Balinskis - Jānis Jaks 3. maiņa: Gints Meija - Mārs Bičevskis - Rihards Bukarts, Artūrs Kulda - Kristaps Sotnieks 4. maiņa Emīls Ģēģeris - Oskars Batņa - Rihards Marenis, Mārtiņš Dzierkals, Kristaps Zīle
Latvijas hokeja izlases spēles pret Norvēģiju: 1938. gada 12. februāris, Prāga - 3:1 (1:0, 0:1, 0:0, 2:0)1997. gada 3. maijā, Turku - 6:3 (2:1, 4:0, 0:2)1999. gada 15. maijs, Lillehammere - 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)2006. gada 16, maijs, Rīga - 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)2007. gada 7. maijs Maskavā - 4:7 (2:3, 0:3, 2:1)2008. gada 11. maijs Halifaksa - 4:1 (2:1, 1:0. 0:1)2010. gada 16. maijs, Manheima - 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)2012. gada 12. maijs, Stokholma - 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)2016. gada 17. maijs, Sanktpēterburga - 1:3 (1:1; 0:2; 0:0)2018. gada 5. maijs, Herninga - 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, 1:0)
Latvijas hokeja izlase lūko pasaules čempionātu noslēgt ar uzvaru, pēdējā mačā spēkojoties ar nu jau principiālo pretinieci Norvēģiju. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokejisti-ar-macu-pret-norvegiem-nosledz-dalibu-pasaules-cempionata.d?id=51110745