Latvija izdara 65 metienus un 'sausā' pieveic sīksto Itāliju

Latvijas hokeja izlase 2019. gada pasaules čempionātu elitē otrdien, 14. maijā, turpināja ar smagu uzvaru, izdarot 65 metienus ar 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) izdevās pieveikt Itālijas valstsvienību.

Latvijas hokejisti maču iesāka ar lielu pārsvaru laukumā un nepārtraukti izdarīja metienus pa vārtiem. Mača 18. minūtē Djego Kostners ātri rāvās uzbrukumā un no laukuma kreisās apmales izdarīja metienu vārtu virzienā. Ripa trāpīja pa Gunti Galviņu un pēc rikošeta ielidoja Kristera Gudļevska sargātajos vārtos. Latvijas izlases treneru korpuss pieprasīja video atkārtojumu, jo uzskatīja, ka itāļi uzbrukuma zonā iegāja aizmugures stāvoklī. To tiesneši arī apstiprināja.

Latvijas izlase turpināja bombardēt pretinieku vārtus, un ar 37 metienu beidzot pārspēja itāli Andreasu Bernardu, kad Roberts Bukarts pēc brāļa Riharda piespēles precīzi meta vārtu apakšējā stūrī. 39. minūtē Rihards Marenis guva savus pirmos vārtus Latvijas izlases sastāvā, trāpot vārtu augšējā stūrī un dubultojot savas komandas pārsvaru. Pirmajos divos periodos Latvija izdarīja 52 metienus.

Trešajā periodā Latvijas izlase savus apgriezienus samazināja, un trešos vārtus guva pēdējā pamatlaika minūtē, tukšos vārtos metot Teodoram Bļugeram.

Latvijas izlases vārtsargs Kristers Gudļevskis aizvadīja "sauso" spēli, atvairot visu 15 pretinieku metienus. Savukārt Latvijas izlase ar 65 metieniem pa vārtiem uzstādīja šī pasaules čempionāta rekordu.

Latvijas hokejisti izcīnīja savu otro uzvaru trīs spēlēs pasaules čempionātā. Pirmajā mačā izdevās uzvarēt Austriju (5:2), bet pēc tam piedzīvots zaudējums Šveicei (1:3).

Pasaules hokeja čempionāts, Latvija - Itālija
Lielbritānija - Dānija 0:9. Spēle noslēgusiesDāņiem neizdevās sasniegt rezultativitātes rekordu, bet tikai atkārtot
Itālijas izlasē par labāko spēlētāju nosauca Andreasu Bernardu, bet Latvijas izlasē šo godu izpelnījās pirmo vārtu autors Roberts Bukarts.
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 65 – 15Soda minūtes: 2 – 6 Iemetieni: 43 -13
Latvija - Itālija 3:0. Spēle noslēgusies.
59:04 min. Latvija - Itālija 3:0Itālija mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Latvijas izlase aizsardzības zonā nospēlēja droši, Ronalds Ķēniņš izmeta ripu ārā no zonas, Rūdolfs Balcers neitrālajā zonā piespēlēja Teodoram Bļugeram, kurš meta tukšos vārtos.
Itālijas izlases spēlētājs trāpīja pa tālo vārtu stabu. Itālija turpina meklēt pirmos vārtus pasaules čempionātā.
Itālijas izlase vairākumā darbojās uzbrukuma zonā, un astoņas sekundes pirms tā beigām izdarīja pirmo metienu, kuru Gudļevskis tvēra.
Košices arēnā Lielbritānija iemeta ripu vārtos, bet bija spēle ar augsti paceltu nūju. Gols netiek skaitīts
56:13 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Rihards Bukarts pārcentās un nogāza pretinieku spēlētāju.
Latvijas izlase aizvadītajās divās minūtēs atkal aktivizējās un iespieda itāliešus pretinieku zonā. Līdz pamatlaika beigām vēl četras minūtes.
Lielbritānija - Dānija 0:9Košicē spēle atsākusies un uzreiz pēc iemetiena ātrajā uzbrukumā dāņi mazākumā gūst devītos vārtus
Latvijas hokeja izlase izdarījusi 64 metienus, kas ir jauns 2019. gada pasaules čempionāta rekords
Košices arēnā ilgāks pārtraukums, jo atkal problēmas ar aizsargstiklu stiprinājumiem. Ja iepriekšējo reizi šī problēma tika atrisināta dažās minūtēs, šoreiz arēnas darbiniekiem nekādu neizdodas aizsargstklu aiz vārtiem ielikt atpakaļ savienojuma vietās.
Meija nejauši trāpīja Ramozeram ar nūju pa seju, un viņam bija nepieciešama palīdzība, lai tiktu nost no ledus. Tiesneši šo sitienu nepamanīja, tāpēc noraidījuma nebūs.
Latvijas hokejisti izdarīja spēcīgus metienus, un kopumā uz Itālijas izlases vārtiem lidojuši jau 60 metieni. Tad Dārziņš pēc Indraša piespēles neviena netraucēts nepārspēja vārtsargu.
Gudļevskim šajā periodā ir ievērojami vairāk darba, taču viņš ticis galā ar visiem pieciem metieniem. Latvijas hokejistu uzbrukumi zaudējuši asumu, bet itāļi noskaņojušies nepalikt "sausā".
Bukarts piespēlēja Bičevskim, kurš no uzbrukuma zonas vidus meta pa vārtiem. Tad arī Balinskis atkal izdarīja metienu.
Gudļevskis vienā Itālijas uzbrukumā divreiz iesaistījās spēlē, vispirms ar plecu atsitot bīstamu metienu, bet pēc tam tverot ripu.
Latvijas hokejisti arī šo vairākumu nerealizēja, taču arī pēc tam darbojās uzbrukuma zonā. Latvijas izlases sniegumā vairs nav redzama tā degsme, kas bija pie bezvārtu neizšķirta.
Vairākumā Latvijas hokejisti izspēlēja pozicionālu uzbrukumu, kurā notikumi netika forsēti, taču Riharda Bukarta un Uvja Balinska metienus atvairīja vārtsargs.
41:50 min. Noraidījums Itālijas izlasē. Latvijas hokejisti turpināja darboties uzbrukuma zonā arī perioda pirmajās divās minūtēs. Tad itāļu pretuzbrukumā Gudļevskis tvēra ripu, bet Hohkoflers iesita Freibergam pa seju tiesnešu priekšā.
Lielbritānija - Dānija 0:8 Sācies 3. periods
Latvija - Itālija 2:0. Sācies 3. periods.
Rihards Marenis intervijā LTV pēc otrā perioda: “Metieni ir daudz, bet vairāk vajag trāpīt vārtu priekšā. Atlēkušās ripas pārāk daudz nedabūjām. Mums vajag lauzties uz vārtiem, jāiedzen vēl kādi vārti.”
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 31-6; Soda minūtes: 0-0; Iemetieni: 11-2.Statistika pēc diviem periodiem: Metieni pa vārtiem: 52-8;Soda minūtes: 0-4; Iemetieni: 25-9.
Lielbritānija - Dānija 0:8. Noslēdzies 2. periods
Latvija - Itālija 2:0. Noslēdzies 2. periods. Bernards perioda pēdējās sekundēs glāba savu komandu no trešo vārtu zaudējuma. Meija aktīvi cīnījās vārtu priekšā.
38:14 min. Latvija - Itālija 2:0Emīls Ģēgeris bija adresējis piespēli Mārim Bičevskim, bet ripa pēc rikošeta nonāca pie Riharda Mareņa, kurš trāpīja tuvējā vārtu stūrī.
35:44 min. Lielbritānija - Dānija 0:8Dāņiem viens gols līdz rezultativitātes rekorda atkārtošanai
Robertam Bukartam atkal bija iespēja gūt vārtus, bet aizsargs pēdējā brīdī patraucēja un ripa trāpīja pa vārtu stabu. Latvijas izlase ir pilnībā nokausējusi Itālijas izlases vārtsargu.
Bļugers pēc Ķēniņa metiena pielika nūju, bet vārtsargs atkal noreaģēja. Gudļevskim vajadzēja tvert ne pārāk sarežģītu itāļu metienu. Tad Batņa uzmeta pa vārtiem, ripa augstu uzlidoja, bet Dzierkalam neizdevās šo momentu izmantot.
Balcers - Bļugers - Ķēniņš uzbrukumā regulāri veido vārtu gūšanas iespējas, taču pagaidām šim virknējumam nav izdevies gūt vārtus. Pārsvars laukumā Latvijai ir milzīgs.
31:00 min. Lielbritānija - Dānija 0:7Dāņi turpina tuvoties čempionāta rekordam, briti - antikrekordam.
Bļugers teicami piespēlēja Marenim, kura metienu neticamā kārtā atvairīja Bernards. Minūti vēlāk Kostners apdraudēja Gudļevska sargātos vārtus.
29:11 min. Latvija - Itālija 1:0Riharda Bukarta metiens no vārtu priekšas tika bloķēts, bet Roberts Bukarts pēc vārtu apslidošanas ieguva ripu un ieraidīja to tuvējā apakšējā stūrī, beidzot pārspējot Andreasu Bernardu.
Itālijas hokejisti atgādināja Latvijai par to, ka jāspēlē aizsardzībā, izveidojot pretuzbrukumus. Latvijas hokejisti šajā periodā izdarījuši 14 metienus, no kuriem pēdējo veica Meija, kurš izlauzās līdz vārtu priekšai.
Rihards Bukarts un Sotnieks uzbrukumā apdraudēja Bernarda vārtus, taču joprojām lielo pārsvaru neizdodas pārvērst vārtu guvumā. Ramozers guva sāpīgu sasitumu, kad Itālijas uzbrukumā viņam ripa trāpīja pa ceļgalu. Savukārt nākamajās epizodēs Balcers un Bļugers bija pamanāmi.
24:38 min. Lielbritānija - Dānija 0:6Turpinām skaitīt golus Košicē. Pagaidām turnīra rekords ir 9:0
Gudļevskis atvairīja metienu, kad itālis meta no aizsega. Tas Itālijai bija tikai trešais metiens pa vārtiem.
Bļugers šajā mačā uzvarējis 13 no 14 iemetieniem, un šis spēles elements uzbrukuma zonā uzreiz dod uzbrukuma iespējas. Itāļi pretuzbrukumā meta pāri vārtiem, bet tad Latvija neizmantoja vēl vienu iespēju, kad Balcers piespēlēja no teicamas metiena pozīciju, un Bļugers nespēja trāpīt.
Latvijas izlasei perioda pirmajās trīs minūtēs momenti veidojās viens pēc otra. Savukārt Marenim bija kuriozs moments, kad viņš paklupa un uzslīdēja virsū tiesnesim.
23:17 min. Lielbritānija - Dānija 0:5.Kapitulē arī otrs britu vārtsargs. Dāņi iemetuši piecos golus, bet itāļi Bratislavā izdarījuši divus metienus vispār pa Latvijas vārtiem
Roberts Bukarts no aizvārtes piespēlēja Ķēniņam uz pašu vārtu priekšu, bet atkal neizdevās iedabūt to ripu vārtos. Vairākums Latvijas izlasei noslēdzies.
Latvijas izlase turpināja spēlēt vairākumā, un Dārziņš pēc Indraša piespēles meta gar tālo vārtu stabu. Arī Bļugeram bija laba metiena pozīcija, bet Bernards ar atsitējcimdu ripu aizvirzīja prom.
Latvija - Itālija 0:0. Sācies 2. periods.
21:08 min. Lielbritānija - Dānija 0:4Dāņi gūst ceturtos vārtus, un Lielbritānijai vārtsarga maiņa
Lielbritānija - Dānija 0:3. Sācies 2. periods
Mārtiņš Dzierkals ekspresintervija LTV pēc pirmā perioda: "Mums jāspēlē vienkārši, jābūt vārtu priekšā, jāmet netīrie goli, jo nekas smuki te nenotiks. 21 metiens ir pa vārtiem. Tas gols mums iekritīs. "
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 21-2Soda minūtes: 0-4Iemetieni: 12-4
Latvija - Itālija 0:0. Noslēdzies 1. periods.
19:30 min. Noraidījums Itālijas izlasē. Marko Rosa iegrūda apmalē Balceru un atkal devās izciest divas soda minūtes.
Latvijas izlase izspēlēja uz vārtu priekšu, bet Itālijas izlase aizsardzība bija tik cieši saslēgusies, ka latviešu uzbrucējiem nebija iespēja izdarīt metienu.
Lielbritānija - Dānija 0:3. Noslēdzies 1. periods
17:40 min. Itālijai neieskaita vārtus.Djego Kostners ātri rāvās uzbrukumā un no laukuma kreisās apmales izdarīja metienu vārtu virzienā. Ripa trāpīja pa Gunti Galviņu un ielidoja Kristera Gudļevska sargātajos vārtos. Latvijas izlases treneru korpuss pieprasīja video atkārtojumu, jo uzskatīja, ka itāļi uzbrukuma zonā iegāja aizmugures stāvoklī. To tiesneši arī apstiprināja.
Roberts Bukars pirmo metienu aizmeta garām, ripa atlēca no apmales un nonāca pie viņa paša, bet arī atkārtotais metiens lidoja gar tālo vārtu stūri. Mirkli vēlāk Roberts Bukarts no teicamas pozīcijas trāpīja virsū vārtsargam.
Meija trīs spēlētāju ielenkumā pēc Roberta Bukarta piespēles izdarīja metienu no kreisās malas, bet Bernards ripu tvēra.
Latvijas izlase 14 minūtēs izdarīja 17 metienus pa vārtiem. Aizvadītajās epizodēs Batņa vārtu priekšā centās iegūt ripu, bet trāpīja vārtsargam pa cimdu, bet Indrašim neizdevās atspēlēt pretiniekus.
Lielbritānija - Dānija 0:3Ja Bratislavā pagaidām bez goliem, tad Košicē jau trīsreiz kapitulē briti.
Rihards Bukarts pārāk ilgi turēja ripu, bet tad meta virsū pretinieku aizsargam. Itālija pēc mazākuma izturēšanas devās pretuzbrukumā, bet, slidojot uzbrukuma zonā, itāļi pieļāva aizmugures stāvokli.
Latvijas hokejisti vairākuma iesākumā izdarīja divus labus metienus, bet tad itālis Kostners pretuzbrukumā viens pret vienu izdarīja metienu, un viņa komandas biedrs pieslēdzās uzbrukumam, taču Gudļevskis glāba savu komandu.
9:37 min. Lielbritānija - Dānija 0:2.Dāņi izmanto arī viena vīra vairākumu, kas turpinājās pēc pirmo vārtu guvuma.
Noraidījums Itālijas izlasē. Par klupināšanu sodu izcietīs 37 gadus vecais Itālijas izlases debitants Marko Rosa.
Bļugers saņēma ripu no Ķēniņā un izgāja pret vārtsargu, bet nespēja no tuvas distances izpildīt precīzu metienu ar nūjas neērto pusi.
Sotnieks meta uzreiz pēc piespēles, turpinot Latvijas izlases uzbrukumu sēriju. Tad Dzierkals no kreisās malas saņēma piespēli no Dārziņa un meta no pašas vārtu priekšas.
Dzierkals uzmeta no labās malas, bet Bernards atsita. Itāļi atbildēja ar pretuzbrukuma mēģinājumu, taču nekas prātīgs tur neizdevās. Itāļu vārtsargs Bernards pēc Roberta Bukarta metiena ripu atsita vārtu priekšā, bet neviens no latviešiem netika pie tās.
Itālijas hokejisti bloķēja vairākus tālus Latvijas spēlētāju metienus pēc kārtas, bet tad Galviņš uzmeta pa vārtiem, bet Balceram neizdevās mainīt ripas lidojuma virzienu. Latvija ilgstoši darbojās uzbrukuma zonā.
Rihards Bukarts pieturēja ripu un izdarīja metienu ar augstu trajektoriju, bet Bernardu šis metiens nesamulsināja.
Lielbritānija - Dānija. Spēle sākusiesUn jau pirmajās sekundēs Lielbritānija iegūst vairākumu
Spēles iesākumā itāļi pārtvēra ripu un uzbrukumā to piespēlēja gar vārtiem. Latvijas izlasei arī bija uzbrukuma iespēja, un tur Ķēniņš izdarīja vieglu metienu pa vārtiem. Savukārt mirkli vēlāk Gudļevskis jau atvairīja diezgan bīstamu metienu.
Paralēli Latvijas spēlei Košicē nūjas krusto Lielbritānijas un Dānijas hokejisti. Šajā teksta tiešraidē informēsim par izmaiņām Košices arēnā.
Artis Ābols intervijā LTV pirms mača: "Galvenais pretinieks esam mēs paši. Mēs esam favorīti un mums vajadzīgi trīs punkti. Jāsasniedz tas spēles līmenis, kāds bija iepriekšējās spēlēs. Nedrīkstam spēlēt lēni un skaisti, kā pirmajos divos periodos darīja zviedri. Mēs nedrīkstam piņķerēties vidus zonā, bet uzbrukumā jātiek cauri viņu aizsardzībai. Jāuzspiež uzreiz sava spēle - ātri un vienkārši."
Oskars Cibuļskis pirms mača intervijā LTV: "Atpūtāmies un gatavojāmies šodienai. Bija treniņš, analizējām spēli un gatavojāmies mačam. Nav nozīmes, kā itāļi iepriekš spēlējuši, jo šodien ir jauna spēle. Arī aizsargiem šodien būs pietiekami daudz darba. Nāksies mums lauzties uz pretinieku vārtiem, jāturpina spēlēt tāpat kā iepriekšējās spēlēs. "
Latvijas izlases treneris Edgars Masaļskis pirms mača ar Itāliju: "Itālija pārāk neskrien virsū pretinieku zonā, viņi cenšas sargāt vārtus, darbojas laukuma vidū. Ja slidosim apkārt viņiem, tad nekas daudz neizdosies. Jāmet daudz pa vārtiem, lai kaut kas iekristu. Viņi iepriekš spēlēja pret labām komandām un bija pastarīši. Cerams, ka arī pēc šodienas paliks uz nulles."
Kamēr Latvijas izlase Bratislavā, LHF prezidents Kalvītis atgriezies Latvijā un rīt stāstīts par Slovākijā redzēto. Vēlies ko jautāt LHF prezidentam? https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/hattrick-ar-puci-viesis-aigars-kalvitis-uzdod-jautajumu-lhf-prezidentam.d?id=51086667
Latvijas izlases rezultāti spēlēs pret Itāliju:1939. gada 9. februāris, Bāzele - 1:21997. gada 28. aprīlis, Turku - 4:5 (1:0;3:2;0:3)1998. gada 8. maijs, Cīrihe - 1:1 (0:0;0:1;1:0)2002. gada 30. aprīlis, Karlstāde - 4:1 (2:0;2:1;0:0)2007. gada 2. maijs, Maskava - 3:4 (1:0;0:1;2:2;0:1)2010. gada 12. maijs, Manheima - 5:2 (1:1; 1:0; 3:1)2012. gada 8. maijs, Stokholma - 5:0 (1:0; 2:0; 2:0)2017. gada 9. maijs, Ķelne - 2:1 (1:1, 0:1, 1:0)
Itālijas sastāvā šogad spēlē četri pasaules čempionāta hokejā debitanti, bet no pagājušās sezonas sastāva, kas nodrošināja valstsvienībai atgriešanos elites divīzijā, iekļauti 16 spēlētāji. Izlases kodolu pārsvarā veido spēlētāji no Alpu hokeja līgas, kuru pārstāv desmit hokejisti. Mačā pret Latvijas izlasi Itālijas vārtu drošība uzticēta Andreasam Bernardam.
Itālijas valstsvienība turnīra ievadā piekāpusies Latvijas pārdarītājai Šveices izlasei, atzīstot pretinieku pārsvaru ar rezultātu 0:9 (0:4, 0:2, 0:3), kā arī spēcīgajai Zviedrijas valstsvienībai. Tiesa, itāļi pret skandināviem divas trešdaļas demonstrēja saturīgu aizsardzības hokeju, taču pagalam salūza spēles pēdējās 20 minūtes, zaudējot 0:8 (0:1, 0:1, 0:6).
Latvijas izlases sastāvs spēlei pret Itāliju: Vārtos: Kristers Gudļevskis, rezervē: Elvis Merzļikins; 1. maiņa: Roberts Bukarts – Teodors Bļugers – Lauris Dārziņš; Kristaps Sotnieks – Ralfs Freibergs; 2. maiņa: Rihards Bukarts – Māris Bičevskis – Rūdolfs Balcers; Oskars Cibuļskis – Uvis Balinskis; 3. maiņa: Emīls Ģēģeris – Oskars Batņa – Ronalds Ķēniņš; Artūrs Kulda – Guntis Galviņš; 4. maiņa: Gints Meija – Miks Indrašis – Mārtiņš Dzierkals, Rihards Marenis, Kristaps Zīle.
Pasaules čempionāts diemžēl noslēdzies Rodrigo Ābolam, kurš otro gadu pēc kārtas lauzis pirkstu. Viņa vietu ieņems Māris Bičevsksi. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/rodrigo-abolam-lauzta-pirksta-del-beidzies-pasaules-cempionats.d?id=51079347
Pirms mača Latvijas izlases treneri neatklāja, kurš sargās Latvijas izlases vārtus. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokeja-izlases-treneri-vartsargu-spelei-pret-italiju-neatklaj.d?id=51085435
Itālijas izlases aizsargs Luka Dzanata par gaidāmo maču: "Turnīru sākām pret divām ļoti spēcīgām komandām, kas uzrādījušas labus rezultātus. Neskatoties uz diviem zaudējumiem, mums pozitīvi jāraugās uz to, ko parādījām pirmajos divos periodos pret Zviedriju. Ja parādīsim tādu pašu spēli kā šajos periodos, mums ir izredzes."
Visa pasaules čempionāta garumā portālā  "Delfi" var balsot par savu mīļāko Latvijas izlases spēlētāju. Balsojums atrodams šeit: https://www.delfi.lv/sports/hokeja-izlases-simpatijas-balsojums/
Itālija ir vienīgā komanda turnīrā, kas vēl nav guvusi vārtus. Cerams, ka šodien viņi turpinās šo tradīciju un negūs vārtushttps://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-izlase-pc-turpinas-pret-vartus-neguvuso-italijas-valstsvienibu.d?id=51083897
Latvijas hokeja izlase turpina cīņas Bratislavā - otrdienas pēcpusdienā trešajā mačā mūsējo pretiniece ir Itālija. Spēles sākums pulksten 17:15.