Latvijas hokeja izlase 2019. gada pasaules čempionātu elitē otrdien, 14. maijā, turpināja ar smagu uzvaru, izdarot 65 metienus ar 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) izdevās pieveikt Itālijas valstsvienību.

Latvijas hokejisti maču iesāka ar lielu pārsvaru laukumā un nepārtraukti izdarīja metienus pa vārtiem. Mača 18. minūtē Djego Kostners ātri rāvās uzbrukumā un no laukuma kreisās apmales izdarīja metienu vārtu virzienā. Ripa trāpīja pa Gunti Galviņu un pēc rikošeta ielidoja Kristera Gudļevska sargātajos vārtos. Latvijas izlases treneru korpuss pieprasīja video atkārtojumu, jo uzskatīja, ka itāļi uzbrukuma zonā iegāja aizmugures stāvoklī. To tiesneši arī apstiprināja.

Latvijas izlase turpināja bombardēt pretinieku vārtus, un ar 37 metienu beidzot pārspēja itāli Andreasu Bernardu, kad Roberts Bukarts pēc brāļa Riharda piespēles precīzi meta vārtu apakšējā stūrī. 39. minūtē Rihards Marenis guva savus pirmos vārtus Latvijas izlases sastāvā, trāpot vārtu augšējā stūrī un dubultojot savas komandas pārsvaru. Pirmajos divos periodos Latvija izdarīja 52 metienus.

Trešajā periodā Latvijas izlase savus apgriezienus samazināja, un trešos vārtus guva pēdējā pamatlaika minūtē, tukšos vārtos metot Teodoram Bļugeram.

Latvijas izlases vārtsargs Kristers Gudļevskis aizvadīja "sauso" spēli, atvairot visu 15 pretinieku metienus. Savukārt Latvijas izlase ar 65 metieniem pa vārtiem uzstādīja šī pasaules čempionāta rekordu.

$duelID=1223;$eventID=23;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>